Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (15)

Loki (2021)

1. řada: *** Celý seriál zabijí nedotažený koncept existence TVA. Nikde se nevysvětluje jak vznikají variace od hlavní časové osy (co je způsobuje a proč jich je tolik), dále jak je možné že zaměstnanci TVA (s ohledem na jejich původ) nestárnou? Ničemu také nepomáhá debilně otevřený konec, který prakticky rozbil vše doposavad známe. Scénář a vysvětlení “pravidel hry” je čistokrevný odpad. Vizuál je fenomenální, nicméně v epizodách se dost žvaní (a odpovědi moc nepřináší). Co mě osobně nadchlo byly pro děj zcela irelevantní části jako scéna D.B.Cooper a Philadelphia experiemnt. Kdyby série byla v tomto duchu (propojení událostí ve stylu Foresta Gumpa ) byla by to pecka. Takto bohužel jen ubohý průměr. 2. řada: ** Výrazně horší a nudnější než první řada. Asi největší fail je skutečnost, že když vynecháte epizody 2-3-4 vůbec o nic nepřijdete. Děj se totiž pátou epizodou smyčkou vrátí tam k té první (jako by se nic nestalo). A závěr? Posledních 10 minut se "vrcholně artovou formou" děj někam pohne a (trapnou berličkou) se děj (doufejme) konečně uzavřel. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Season 1 (2021) (S01)

Celý seriál zabijí nedotažený koncept existence TVA. Nikde se nevysvětluje jak vznikají variace od hlavní časové osy (co je způsobuje a proč jich je tolik), dále jak je možné že zaměstnanci TVA (s ohledem na jejich původ) nestárnou? Ničemu také nepomáhá debilně otevřený konec, který prakticky rozbil vše doposavad známe. Scénář a vysvětlení “pravidel hry” je čistokrevný odpad. Vizuál je fenomenální, nicméně v epizodách se dost žvaní (a odpovědi moc nepřináší). Co mě osobně nadchlo byly pro děj zcela irelevantní části jako scéna D.B.Cooper a Philadelphia experiemnt. Kdyby série byla v tomto duchu (propojení událostí ve stylu Foresta Gumpa ) byla by to pecka. Takto bohužel jen ubohý průměr. Více u jednotlivých epizod. ()

Veľkolepé poslanie (2021) (S01E01)

Sorry, ale taková pecka to zase není. V polovině epizody jsem zvažoval i odpad. Prakticky neustále se žvaní o nesmyslech a koncept TVA vyvolává víc otázek než by bylo zdrávo. Za extra povedené považuji vsuvku o D.B. Cooperovi. Paradoxem je, že nejzábavnější moment je zároveň tím nejvíc zbytečným (pro děj epizody i čehokoliv co z MCU známe). Kdyby o tomto byl celý seriál (jak Loki vstupoval do dějin světa), byla by to pecka. A potenciál takřka nekonečný (mohl způsobit třeba výbuch v Černobylu, pád Hindenburgu, potopení Titaniku… prostě promarněný potenciál). ()

Variant (2021) (S01E02)

Tohle fakt ne. Prakticky se jen debilně žvaní (vo hovně) a jediné co stojí za zmíňnu jsou efekty. Co považuji za extra roztomilé oživení byl výlet do Pompejí. To, že se na konci semel nějaký chaos, na výsledném dojmu nudy nic nemění. ()

Lamentis (2021) (S01E03)

Vizuálně fenomenální, relativně málo užvaněná a přitom zároveň poměrně vycpávková epizoda. Poskytuje obsahově “pouze” pohled z druhé strany, zbytek je jen o vizuálu. Přesto ji beru jako to nejlepší co seriál zatím nabídnul. Btw. Celkem jsem nepochopil jak odchylka může mít vzpomínky na dětství (jak může Lokiho odchylka vzniknout už jako dítě !?). Děsnej bordel. ()

Narušenie nexusu (2021) (S01E04)

Asi koukám na jiný seriál než ostatní, protože nejlepší epizoda série se tu hromadně pomlouvá a tohle vyzdvihuje. Epizoda je přinejmenším průměrná, jen o něco méně užvaněná. Příjemné je propojení s Thorem (myšleno filmem). Jinak je děj dost na vodě. Jakmile došlo na “mazání” klíčových postav, bylo jasné, že něco smrdí. Pozn.: jak to že zaměstnanci TVA (varianti) nestárnou a hledaní (také varianti) ano? ()

Cesta do tajomna (2021) (S01E05)

S výskytem asi tak bambilionu variací Lokiho vyvstává jedna otázka - pramatka všech otázek - co/kdo sakra je příčinou, že vznikne odchylka? Jak je možné, že jich je tolik? Začínám mít pocit, že se scénář začíná sám v sobě pěkně topit. Proč je TVA jen banda upocených “hasičů” místo toho, aby preventivně bránili vzniku variací? A říkám si, je to myšlenkou horší než Wanda Vision nebo ne? Pozn.: jako naprostou bombu považuji výskyt USS Eldridge (aka účastníka Philadelpshého experimentu). Tohle je něco čím měl být seriál doslova prošpikovaný. ()

Na večné časy. Navždy. (2021) (S01E06)

Proč se ten “nový a dlouho očekávaný zázrak” musí chovat jako mentál? Thanos byla persona, tohle je klaun. To by bylo na téma Kang. Teď na téma scénář. Vizuál  je pecka, žvaní se tam prakticky 80% času a výsledek stejně žádné odpovědi nepřináší. Celá série je na vodě a závěr co není závěrem nic neřeší. ()

Season 2 (2023) (S02)

Ouroboros (2023) (S02E01)

Takže Loki nakonec neskáče mezi časovými liniemi (naštěstí… byla by to s ohledem na to, kolik jich je, idiocie), ale v čase do minulosti v téže linii (říkají tomu “časový skluz”). Neříkám pecka, ale je to rozhodně ta lepší varianta. Otevřelo to i šanci vysvětlit existenci TVA (což mi minulou řadu sakra chybělo). Nicméně. Na to, že jde o epizodu, kde se pořad něco děje, se prakticky nevysvětlí nic. Jestli bude i zbytek seriálu ve stejném duchu, nadšený nebudu. Pozn.: obsahuje zcela zbytečnou/postradatelnou potitulkovou scénu. ()

Lámanie Brada (2023) (S02E02)

Naprosto jsem se ztratil ve smyslu epizody… co je vůbec cílem? Měl jsem za to, že seriál nejdřív udá směr (vysvětlit víc minulost TVA… KangaSylvii… větvení…) a místo toho se tančí okolo Brada Wolfa aka Zaniaca. Proč nás sakra má zajímat nějaký lovec co zběhnul? Nebo nějaká Dox? Proč zrovna on má informace, kvůli kterým ho musí vyslýchat půl epizody? Jako kdyby se přeskočila jedna celá epizoda. Tyhle všechny otázky se odpoví až po 40ti minutách zmatečných keců a reklamy na McDonald. Pozn.: To na Brada nemohl sáhnout a “přehrát” si minulost jako to udělá na konci Sylvie!? ()

1893 (2023) (S02E03)

Sorry jako, ale Majors je neskutečně otravný. Jeho přehráváný projev (teatrální dikce) je otřesná. Děj opět celkem nesmyslný (dokonce i nahlas padne věta “proč nespolupracujete” = scénář ví, že je na vodě). Jediné co funguje je posledních 10 minut, kdy se dozvídáme něco málo o počátcích TVA. Pozn.: co to Sylvie zase na konci předvedla? Vždyť to nedává smysl! ()

Srdce TVA (2023) (S02E04)

Tak jsem se zase ztratil. Já měl za to, že se potřebuji jen přihlásit do nějakého PC (buď mamlas nebo malované hodiny). Proto ho snad hledali ne? Tak co zase řeší s modelem? Polovina epizody pryč a jen se nesmyslně žvaní… a debilita Sylvie z minula se už vrací jako bumerang… nevěřil bych, že druhá řada může být horší než první (jediné plus je 35 minuta). Na závěr zase hrozný drama… ani nevím proč. ()

Veda/Fikcia (2023) (S02E05)

Loki zase skáče v čase? Takže poslední 3 epizody byla trapná vycpávka a plýtvání peněz? Jako vtipem s Frankem Morrisem pěkný (za to dám z nostalgie hvězdičku), ale nevím co si o tom myslet (význam to nemá je to jen milá hra s fakty jako v první řadě D.B.Cooper). Prostě pokud by tohle byla druhá epizoda, bral bych to jinak (zapadlo by to do konceptu a nějakého vývoje, kdy se nově skáče nejen v čase, ale i prostoru, podle lokace klíčových postav, aby ukázal jejich životy před TVA). Takhle je to ale jen zbytečná nesmyslná trapnost co nijak nekoresponduje s děním minulé epizody. ()

Velké poslání (2023) (S02E06)

5 mitut to běželo a už mě to sralo. Jako fakt není vtipný sledovat to samé pořád dokola... Loki žvaní, ostatní nechápou, posere se to a znova... Loki žvaní, ostatní nechápou, posere se to a znova... Loki žvaní, ostatní nechápou, posere se to a znova... Loki žvaní, ostatní nechápou, posere se to a znova... Loki žvaní, ostatní nechápou, posere se to a znova... chápeme se? A protože to je málo, musíme si zopakovat i kousek S1E06. A protože to je málo, musíme si zopakovat i kousek S1E06. A protože to je málo, musíme si zopakovat i kousek S1E06. A protože to je málo, musíme si zopakovat i kousek S1E06. A protože to je málo, musíme si zopakovat i kousek S1E06. A protože to je málo, musíme si zopakovat i kousek S1E06. Lepší? Ne... a to je 1/2 epizody v prdeli. A nikam jsme se nehnuli tím nejotravnějším způsobem. Děj se někam posune až posledních 10 minut. Oněch posledních 10 minut se "vrcholně artovou formou" děj někam pohne a (trapnou berličkou) se děj (doufejme) konečně uzavřel. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři