Vlak do Busanu 2

• Južná Kórea Peninsula (viac)

Děj filmu se odehrává 4 roky po vypuknutí zombie apokalypsy ve filmu Vlak do Pusanu (2016). Korejský poloostrov je zdevastovaný a bývalý voják Jung-seok (Dong-won Kang), kterému se podařilo uniknout ze zámoří, je pověřen návratem a nečekaným potkáním s přeživšími. (TommyZR)

kolibricek

Tohle s jedničkou nemá nic společného, mělo by se to jmenovat úplně jinak. Proč z toho Korejci zase dělají tak šíleně šílený doják??!! ()

Likan7

Vlak do Pusanu byl skvělý zombie film. Trochu odlehčený, dostatečně akční a příjemně sympatický. Prostě bavil od začátku do konce a dokázal diváka se i trochu zamyslet nad tím, co za zrůdy dokáže s lidmi udělat strach. Dvojka naproti tomu nejspíš nikdy ani neměla vzniknout. Když jsem se dozvěděl o pokračování, byl jsem nadšený. Jenže to, co jsem dostal, je prohra. Příběh je hloupý, akce tu téměř není, zombie ještě méně a automobilové honičky, které jsou ve filmu 2, jsou stejně CGI kvality jako libovolný díl Need for Speed kolem roku 2005. Závěr více než dojemnou scénu servíruje jedno klišé a kýč za druhým. Peninsula neobstojí ani v rámci zombie filmů, natož jako pokračování skvělý oddechovky. ()

vikino1

Tak tohle bylo zklamání. Po vynikající jedničce je dvojka první zombie film pro děcka, který jsem kdy viděl. Ty dvě hvězdy jsou hlavně za vizuál, protože aposvět je hezky barevnej a dobře se na něj dívá a zombie jsou celkem hezky udělány. Ale to je tak vše. Příběh je jednoduchý, gore tam prakticky nebylo, postavy mě nebavili a řídící desetiletá holka mě přišla k smíchu (kde by se to za ty 4 roky naučila, když všude jsou nonstop zombie). Zombie musí vypadat realisticky, aby z ní šel strach. Tohle místy dost připomínalo nějakou vidohru než horor. Jo a ten konec ten to zazdil úplně. Nedávno viděné Yummy je daleko kvalitnější zombie film. ()

Shanen29

Překvapení pro mně bylo velký ,ale spíše ve špatném smyslu.Co to vlastně mělo znamenat?.Opravdu velmi zlá podívaná,kde chaotický rejža natočí ještě větší chaos.Přičemž jedničku zvládl vcelku dobře. ()

Knor

Naprosto podprůměrná post-zombie-apokalypsa šmrncnutá Šíleným Maxem. Tohle pokračování vynikajícího Train to Busan jsem moc nepochopil, není tu o co stát - postavy nudný, akce nudná, efekty přeplácaný až hanba, příběh nezajímavej a předvídatelnej. Takto je to naprosto zbytečný, není nutné to vidět. ()

maramashi

Za mňa nevydarené pokračovanie jedného z mojich obľúbených filmov a dával som tomu veľkú nádej pretože som očakával že to bude mať aspoň dačo spoločné s prvým dielom ale nevydarilo sa to no chýba tomu nejaký náznak že to má dačo spoločné (ako napríklad chýba vysvetlenie čo sa stalo s tehotnou pani a dievčatkom z konca prvého dielu) ale toto poriadne to nemalo stály dej a aj tá pôvodná myšlienka za veľa nestála akurát čo môžem vyzdvihnúť bola akcia tá bola spravená perfektne, z CGI akcie bolo cítiť ten počítač a že to bolo umelé ako počítačová hra ale tak pozeralo sa na to dobre na pohľad to bolo výborné a aj kamera miestami vtiahla priamo do deja a hlavne chcem pochváli scény v aréne tie vtiahli do úplne inej dimenzie a chodiaca kamera pomedzi bojovníkov je unikát vo filmoch, postavy mi neboli sto-krát sympatické ale tak neboli ani nejak bezúčelovo otravné takže vlastne film na jedno pozretie ale inak som čakal omnoho viac. ROZPOČET: $16,000,000 TRŽBY CELOSVETOVO: $35,077,947 ()

Mamlas

Jednička byla výborná. To co vydali pod číslem 2 je prostá stupidní vypatlaná superakční blbá zmatená asijská sračka plná protivných děcek a komických a supertrapných zrychlených autohoniček. Úplná degradace původní značky.(12%) ()

XXXXXXXX

Bylo nebylo, před 4 roky se korejcům podařilo natočit originální, neotřelý a docela zábavný horror. Letos bohužel jakékoliv nadějné vyhlídky úspěšně zprasili tímto pokračováním. ()

Solverino

Otřesně lacině vypadající digitální triky, tak na úrovni animátorů pro večerníčky... škoda, někdy je méně více, lepší je naznačit, než se pouštět do věcí, které pak nejsou režisérsky ani vizuálně zvládnuté. Občas až vyloženě směšně působící. Škoda. Jednička byla hodně dobrá, tohle je hnusné. ()

mivr

Tu sa koná sklamanie, ten istý režisér a takto pokaziť "pokračovanie". Akčné scény na autách boli hrozné, celkovo miestami film bol dobrý a miestami jeho kvalita klesala ku dnu. Aspoň tu máme výbornú jednotku z 2016. ()

xxmurphyxx

Bohužiaľ celkom sklamanie, aspoň v porovnaní s famóznou jedničkou, ktorú ja osobne považujem zrejme za druhý najlepší zombie film hneď po Snyderovom Úsvite mŕtvych. Na druhú stranu sa však stále jedná o nadpriemernú záležitosť a určite to nie je taká tragédia, ako to tu niektorí vykresľujú. Žiaľ, jednotka nastavila latku sakra vysoko. Pri tom začiatok vyzeral naozaj sľubne a scéna na lodi pripomenula vypuknutie nákazy z prvého dielu vo vlaku, kde dávkovanie napätia vyvolávalo infarktové stavy. Veľká výhoda jedničky bola v navodení strachu a bezmocnosti v obmedzenom priestore vlaku, kde sa bojovalo o každý jeden meter no zároveň dokázala diváka strhnúť epickými scénami s hordami nakazených v exteriéry. Tu sa režisér rozhodol staviť hlavne na to druhé a poňať to tak akčne ako sa len dá. Prvé dve tretiny filmu sa ešte ako tak držia v určitých hraniciach reálnosti a tempo sa pozvoľna strieda od akčnejších pasáží k tým pomalším, kde sa divák čo to dozvedá o postavách a svete v ktorom sa ocitli. Posledná tretina je už ale jeden veľký akčný úlet a digi orgie, kde sa režisér úplne odtrhol z reťaze aj reality a zjavne poukázal na to, aký je veľký fanúšik film Mad Max: Fury Road. Lenže Fury Road bola poctivá filmárčina v teréne s množstvom kaskadérov a preto vyzerala tak luxusne ako vyzerala a prakticky okamžite získala kultový status. Lenže toto bol len jeden veľký digitálny bordel na zelenom plátne a aj keď sa miestami na to dobre dívalo, väčšinou to jednoducho bilo do očí svojou umelosťou a prílišnou snahou ohúriť. A to som mal možnosť viediť naozaj kvalitný WEBrip. Niekedy je menej naozaj viac. Ten záver už pôsobil viac ako Fast and Furious v Zombielande. Posledná desať minútovka už vyslovene tlačila na pílu a hrala na city a ukázala ako moc bola nevyužitá minimálne jedna, podľa mňa zaujímavá vedľajšia postava. Ale aby som len nehanil, film ako som už spomenul určite patrí medzi slušný nadpriemer a určite by si ho nemal nechať ujsť žiaden fanúšik zombie žánru či Kórejskej kinematografie. Je tu totiž kopa scén a nápadov, ktoré dokážu zaujať a potešiť oko diváka. Len netreba očakávať rovnaký štýl a tempo ako u predošlého dielu. ()

DonBraso

Čistokrevný průměr,který kupodivu dostane diváka do konce.Ten tedy trumfnul i USA.Ono je to doopravdy natočené vcelku rychlou jehlou,ale zombíci po tisících jdou krásně na ránu a jelikož se pořád někdo někam musí vydat,tak to má spád.Co je doopravdy na pěst,je ten CGI přeliv,který jsem neviděl v žádným filmu.Takhle laciný digitální triky honičky s autem jsem na korejce netipoval.Je to absolutní hrůza a bohužel to divák musí přetrpět.Je vidět,že pro dvojku byl příšerný budget,protože to točil stejný režisér.Malinko zvláštní,protože jednička byla hit i mimo Asii a pak na dvojku něco natoč a čau.V tomhle je to zvláštní,asi jako celý film.Tak malinko to evokuje filmy od Vapet:)50% ()

Facerr

Škoda, že to v jihokorejském Hollywoodu nešlo bez toho patosu, ale jinak super jízda. Všechny ty přehnaný scény a efekty sem prostě sedli. Navíc jsem si díky tomu chvilkama připadal, jako ve videohře a to já prostě můžu;) ()

srolyma

V první díle Koreu zasáhla zombíková pandemie. Komu se podařilo zdrhnout, tak živoří jako nechtěný imigrant v okolních státech, komu se to nepodařilo, tak buď zezombíkovatěl nebo přežívá v úkrytu a ven chodí jen v noci. A protože zombíci příliš nevyužívají bankovních služeb, tak je tam všude spousta bezprizorních peněz, pro které se čas od času vypraví nějaká výprava z okolních nezasažených států. A ti se pak musí vypořádat jak se superrychlými a supervzteklými zombies, tak s ozbrojenými bojůvkami neevakuovaných domorodců. První díl výborný, druhý jakbysmet. ()

Lula.cz

Kdyby tvůrci začali tam, kde Vlak do Pusanu končí, mělo by to daleko větší naději na úspěch. Místo toho se ale posuneme o čtyři roky dál. Do světa, kde přeživší bojují proti sobě, místo, aby se snažili město vyčistit od zombíků a vrátit se tak k normálnímu životu. Nedokázala jsem pochopit, proč scény v autech byly zrychlené a nadměrně viditelně digitální. Celou dobu jsem si říkala, že se Peninsula drží horšího průměru. Svým vleklým koncem, kdy se chtěla obětovat jedna postava pro druhou a naopak, ale všechno zazdili a definitivně si tak vysloužily dvě hvězdy. Přitom jsou zombie tak vděčné téma a dalo by se toho využít mnohem lépe. Tak někdy jindy u jiného filmu. ()

J.Mayen

Nevedel jsem jak hodnoti, ze afektu bych mel chut dat odpat,ale to by zase nebylo fer, mznat jsem ocekaval vic (po namlsani jednickou) nez se mi dostalo. Hlavni hrdina s neustale kyselym a radoby smutnym ksichtem. Cely pribeh priserny galimatias a kdyz uz si myslite ze jde o happy end, tak ne nejde, zase se objevi navazujici zapletka abyste v hlave meli jeste vetsi chaos nez jste do te doby meli. Tohle presne ten pripad, kdy se namlsate jednickou, ktera se da se rict povedla a tvurci prijdou na napad jak z toho vytriskat jeste vic, bohuzel v tomhle pripade to bylo naproste fiasko a ja doporocuju se pri rozhodovani se, vybrat preci jenom neco jineho. Tohle je moc, pres caru. ()

walkingdead

Natáhnout tuhle nudu na 2 hodiny, to byl majstrštyk. Resp. meisterstück, jak by řekli kolegové Němci. A možná teda proto, že to bylo tak natažené, to byla taková nuda. Po originální jedničce přišla příběhově tuctová dvojka, scény se zombies dělalo evidentně nějaké studio pro vývoj počítačových her, protože to jako videohra vypadalo. Fakt škoda nevyužitého potenciálu, jednička byla fajn, tady dávám 2* s hodně přimhouřenýma očima. ()

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

27.04.2020

Režisér korejského zombie hitu Vlak do Pusanu z roku 2016 Sang-ho Yeon chystá pro Netflix novou animovaní sérii. Ještě letos by měl režisér přivést do kin pokračování svého zombie hororu pod názvem… (viac)