Vojvoda Atreides veľmi dobre vie, že vládu nad planétou Arrakis, inak zvanou Duna, nedostane tak ľahko. Barón Harkonnen sa jej bez boja odmieta vzdať. Planéta, ktorá na prvý pohľad neukrýva nič, čo by stálo za boj na život a na smrť. Lenže na piesočnej planéte žijú nebezpečné obrie piesočné červy, vďaka ktorým sa na planéte vyskytuje mystická látka, ktorá umožňuje zájsť na miesta, kde ešte nikto nebol. Je to látka, ktorá pri správnom využití poskytuje neobmedzenú moc. Táto látka je však tým najvzácnejším, čo vesmírna ríša pozná. Vojvodova skupina je v obľúčení Harkonnena, ale Paul Atreides s Jessicou uniknú nebezpečiu a ukryjú sa v púšti. Tu narazia na miestnych obyvateľov, Fremenov, ktorí uveria v dávne proroctvo. Podľa tejto predpovede by mal byť práve Paul Atreides dlho očakávaným spasiteľom... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (4)

Duna (2000)

Ze začátku jsem byl zvědavostí otevřen jakémukoliv stylu natočení, jaký si mistr Harrison vybral. Problém nastal ve druhé a třetí části, kdy se nám děj v jeskyních extrémně zpomalil a už jsem pouze vyhlížel závěrečný fight jakožto jakousi cenu útěchy za udržení mých očních víček ve stavu vzhůru. Z tohoto důvodu hodnotím Lynchův “flop” jako lepší počin. A s velkým podivem nepomohla ani výrazná česká stopa. Upsík. ()

Episode 1 (2000) (E01)

No jestli tohle má být nejlepší ze tří epizod, tak to potěš prdel. Červ vypadal jako obří klouzavé hovno s desítkami zubů, kostýmy musely být původně ušity na maškarní bál a hlavní tříčlenná rodinka není úplně nejsympatičtější. S ohledem na rozpočet zatím přimhouřím obě své oči, nicméně vyhlížím světlejší zítřky. ()

Episode 2 (2000) (E02)

Část plná přebytečných halucinogenních stavů, politického tlachání a jebání v jeskyních i mimo ně. Nemůžu si pomoct, ale vše podstatné by se dalo v klidu smrsknout na půlku runtimu. ()

Episode 3 (2000) (E03)

Nějak mi došla trpělivost s těmi otřesnými efekty, jednoduchým hraním a dalšími nefunkčními aspekty (a ano, o rozpočtu vím, ticho). Jsem upřímně rád, že to mám za sebou, další devadesátiminutovku bych už nezvládl. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt