River

• Veľká Británia River

John Lake (Rossif Sutherland) pracuje jako dobrovolný lékař v severním Laosu. Po nepovedené operaci dostane pár dní volna, které se rozhodne strávit na jihu země v povodí řeky Mekong. Jeden večer v tamním baru potká dva Australany, jak se snaží opít místní slečny. Později té noci se cestou do své prázdninové chatky zaplete do rvačky s jedním z nich. Mekong na druhý den ráno vyplaví mladíkovo tělo a John se rázem stává hlavním podezřelým. (FoxMulder)

Davies182

Survival se svěžím nádechem exotična, ve kterém sice nejde tak úplně o život, ale to nevadí. Vzhledem k umně dávkovanému strachu z Johnovy nejisté budoucnosti si jej totiž lze užít úplně stejně, jako kdyby v něm za hlavním protagonistou namísto policajtů sprintovaly stovky zombíků. Drama a napětí v uderných nezávislárnách, to já prosim pěkně můžu. ()

regentor

Řeka. Nudný thriller z exotického prostředí který se posléze mění v osobní psychologické drama. Pokud tedy nejste vyloženě fajnšmekry tohoto podžánru tak se raději držte daleko od tohoto filmu. Natočeno bez špetky akčního pojetí nebo nějakého mystéria které by diváka zaujalo a vtáhlo do děje.Další z téměř nekonečné řady filmů které jsou zbytečné a kdy ambice tvůrců byly podstatně vyšší než jejich reálné umělecké možnosti. ()

Big Bear

River je skvělým a napínavým thrillerem odehrávajícím se v Laosu. Hlavní hrdina není žádný Rambo a chová se tak jak by se možná zachoval při těžkém průseru tam v dalekém Laosu leckdo jiný - tedy jako střevlík. Hrdinou je mladý lékař John Lake . Je již unaven prací na jedné z místních klinik a po náročné směně kdy ošetřoval mnoho lidí po dopravní nehodě začne vykazovat známky vyčerpání. Vedoucí lékařka kliniky mu navrhne a't si udělá 14 dní dovolenou. Sebere se tedy a vyrazí hluboko na jih do tropického ráje. Při jednom večerním popíjení v baru si všimne jak dva Australáci schválně opíjejí místní dívky. Požádá je, aby to dál nedělali, že dívky mají dost. V noci se pak při procházce na pláži setká z jedním z nich těsně poté co jednu z dívek znásilnil. Dojde k bitce při níž je Astralan při pěstní bitce umlácen. Situaci nijak nezlepší ani fakt, že poté co zkrvavený John přispěchá ležící dívce na pomoc, ta začne ječet a s hrůzou od něj utíkat.... Od té chvilky John začne panikařit a jedinéco ví jistě, že jej nesmí zatknout v Laosu dřív než dorazí na americkou ambasádu, kde jej snad vyslechnou, uvěří a pomůžou mu.... No já nevím jak ostatní, ono ostatně film zatím moc lidí očividně nevidělo a nekomentovalo, ale mně se to líbilo mnohem více než No Escape (2015). Naopak toto bylo mnohem více uvěřitelnější. Sutherland je sympaťák a trochu mi připomínal toho borce milionáře z reklamy na Sazku :-). Tedy do momentu, než začal prchat samozřejmě! A když už jsem si myslel, že film skončí sice reálně, ale tak nějak blbě, začal se děj odvíjet zase jinak. Takže za mně je to za 4 kostky hnědého ledu ! * * * * ()

Wargoo

Skromný film, ktorý ale veľkoryso dávkuje napätie, a divákovi nezostáva nič iné, ako sympatizovať s hlavným hrdinom a držať mu palce v jeho kurevsky náročnej a nezávideniahodnej situácií. Celý čas ma fantasticky reálne hypnotizovalo prostredie, v ktorom sa tento neborák John ocitol, a každú postavu som absolútne uveril. Na záver však jedna veľká dilema, a keďže ja by som sa pravdepodobne rozhodol inak, strhávam jednu hviezdu. Vrelo však tento skromný, ale veľký film odporúčam ! 4**** a 73,121% ()

POMO

Perfektná "survival" jazda vnútornými pocitmi vydeseného človeka s dobrým srdcom, ktorý urobil sakra chybu a chce sa zachrániť. Realistická, emocionálna, premyslená, napätím kontinuálne do prasknutia naplnená. A skvelo zahraná Rossifom Sutherlandom, ktorý je non-stop pred kamerou. Záver šiel vyriešiť lepšie, ponurejšie a psychologickejšie, ale aj s týmto je to výborný film. ()