Civilizácia - Dobrá správa o konci sveta

• Česko Civilizace - Dobrá zpráva o konci světa (viac)

Dokumentární film Civilizace režiséra Petra Horkého a egyptologa Miroslava Bárty o proměnách velkých civilizací a jejich podobností s tou naší současnou. Výpravná reality show našeho vlastního kolapsu. Zatím všechny civilizace zanikly. Ale proč bychom my nemohli být první, kdo chod dějin změní? (Bioscop)

SaS

Více takových sond do problematiky dnešní doby, která nepoučitelně opakuje chyby civilizací předešlých.  Všechny základní pilíře, které jsou v dokumentu zmíněny, již nejsou na stabilních základech, je otázka času, kdy i naše civilizace se zhroutí a nutno dodat, že pro to děláme maximum, umocněno rychlostí a globalizací dnešní doby. Je smutné sledovat, jak není na Zemi téměř místo, kde by člověk nezanechal svou ničivou stopu, ještě smutnější je pak pohled na kmen Waorani, který již sám "hraje" svou roli před turisty, aby si zachoval aspoň kousek místa pro své skromné žití. Nutno podotknout, že snímek nabízí i řešení a ukazuje pozitivní příklad, jak se k celé dnešní společnosti a fungování postavit, ale... Dokument zabral jistě hodně práce a času a je třeba se ptát, co bude dál ? 100% materiál na školní promítání, ač se obávám, že Ti, kteří by jej měli především vidět a pochopit, zůstanou imunní. Zaslouží si 3,5* ()

Inspa

Plané tlachání, nesouvislé. Změť záběrů ve stylu šíleného turisty kteremu jeblo při prezentaci fotek z dovolené. Nemá to hlavu ani patu. ()

mmirri

Dobrá zpráva???  Zase jeden počin, kde můžeme pozorovat, jak si hamižností rozvrtáváme domov. Film mě po všech stránkách zklamal. Ale pak jsem si uvědomila, že pro spoustu lidí jsou asi informace z tohoto filmu nové a třeba někomu trochu pootevřely oči. A tak jsem ze chtěných 2 posunula až na 4*. ()

Bohaatstvo

Zaujalo mě, jak moc se film snaží najít odpověď na zachování stávajícího stavu naší civilizace. Jakoby naše existence byla něco posvátného. Veškerou odpověď ohledně budoucnosti nechává v rukou snad i všemocného člověka. Právě proto jsem  si uvědomil, jak moc je naše západní myšlení v křeči. Zachránit celý svět! Nevím, nevím. Snad by filmu slušelo načrtnutí cesty větší lidské pokory, respektu, empatie. Nějaké náznaky tohoto se ve snímku objevují, jsou to ale jen střípky překryté "zázračnou" mocí inteligence, případně síly adaptace lidského druhu. Určitě to je ale snímek výjimečný a díky za něj. ()

jurkee

Zajímavý dokument, který zapadá do dnešní doby. Jen nesdílím optimismus tvůrců o dobré zprávě o konci světa. Je naprosto zjevné, že naše západní civilizace je v pokročilé fázi zániku, čili zmiňované sebedestrukci a silně pochybuji, že to někdo bude schopen zastavit. Jako realista to vidím tak, že jsme očitými svědky jak civilizace zaniká a přes všechna vědění našich intelektuálních a vědeckých elit s tímto přírodním zákonem nikdo nic nebude schopen reálně udělat ani v případě té naší západní civilizace. Proto užívejme každého dne, dokud to jde ;-) ()

drsny_hery

Pan Peabody a Sherman skáčou v čase z místa na místo, kde loví záběry a občas vyzpovídají nějakou chytrou hlavu. Základní myšlenka byla předána, ale buditelská forma mi moc nevoní. Měl jsem si na to přijít sám, nekonzistentních nápověd netřeba. Přesto děkuji. ()