Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

Kralovna.Noc

Za mě tedy nic moc. Začátek vypadal slibně. Říkala jsem si,co z toho asi vyleze. Hlavní hrdinka za mě opravdu velmi zvláštní, její fascinace šedesátkami,byla na mě trochu moc.Jak začly sny,bylo to divné a čím dál divnější. Soustavné blikání časti filmu bylo pro mě nepříjemné, až téměř nesnesitelné. Samotný konec dává prostor spoustě otázkám,na které neexistuje logická odpověď. A horor si teda představuji o dost strašidelnější. ()

MatyRock

Podmanivá audiovizuální stránka filmu překonává tu příběhovou. Dobrý střih, kamera i herci nepřemůžou pocit, že se ve výsledku jedná o banální retro povídku s lacinými hororovými prvky, které někdy fungují, ale někdy jich je přespříliš, díky čemuž ztrácejí na atraktivitě. 7/10 ()

F_FF_Brukner

Vítězství formy nad obsahem. Vizuál je věru parádní. Scénáristicky už to bohužel pajdá na obě nohy. Koukatelný hororový thriller bez napětí a hrůzy. 3 ()

Hornet.CZ

70% / Zajímavý snímek, který ale mohl dopadnout lépe, začátek mohl být významně kratší (člověk se pár minut před přechodem do zajímavější části začíná docela dost nudit), ve filmu mohla také být lépe vykreslena postava pana Lindseyho, který ve svém mladí dělal policejního poddůstojníka (jeho příběh a případně i pohled by nemusel být k zahození) a poslední co mohlo být lepší, tak byl scénář. Nicméně má to i své pozitiva, hlavní postava filmu Eloise byla skvěle napsaná a člověk se do ní docela snadno vcítil, druhým velkým pozitivem je atmosféra, která ze samotného snímku jakoby sálala ze všech stran, jen škoda, že ostatní atributy filmu ji moc nedoplňovali. Celkově film za zhlédnutí stojí, nejde o žádný odpad, pokud se chcete bát trochu jinak, tak bych neváhal. ()

tina18

Ani krásne vizuálne spracovanie to nezachránilo. Na začiatok príliš dlhé obdobie kde sa proste nič nedialo a i napriek tomu sa nezabezpečil dobrý úvod do deja. V strede sme sa konečne dostali ku nejak zápletke, ale tá nebola veľmi premyslená a bola celkom ľahko predvídateľná.  Na konci okrem úspešného rozuzlenia zápletky (teda, aspoň sa to tak snažilo tváriť) zostalo pár nevyriešených detailov, ktoré by dodali deju trošku iný pohľad. "Hororové" prvky netreba ani komentovať, prakticky nemali žiaden význam a žiadnu hrôzu nenaháňali. ()

madline24

Teda to byla blbina:) Horor to nepotkalo ani z rychliku, je to takova jednohubka pro divaky ve veku 12-15 odhadem. Prislo mi to celkem i roztomily, retro krvak se super pani domaci v zaloze:) Citila jsem z toho silne nevyuzity potencial, protoze zajimavych nametu je tam plno. Skoda. Myslim, ze by reziser mel zustat u komedii se Simonem Peggem a nepokouset se o horory. ()

Drax

Atmosféra Londýna šesťdesiatych rokov bola celkom fajn. Po hodine mi však už neustále opakujúce sa scény vidín hlavnej postavy dosť liezli na nervy. Očakával by som, že v priebehu filmu sa hlavná hrdinka niekam posunie, naučí sa napríklad s vidinami bojovať, ona však iba bezmyšlienkovite pobehovala ulicami. Záverečné rozuzlenie prekvapilo, čakal som ale viac. ()

ThoumY

Fascinující tripoidně natočená, rádoby hororová fajnovka, která si svým vypiplaným šedesátkovým vizuálem ze mě udělala děvku ještě rychleji než ten represivní, bezcitný misogyn Matýsek ze zmanipulované, ukřivděné ❤️Aničky❤️, která s grácií naprosto uhrančivě a ladně protancuje svoji cestu skrz film. Občas mám teda pocit, že noční můry lezou do hlavy spíš chudeře ❤️Aničce❤️, o tom že se s prudérní, afektovanou Mekénzí bude muset v budoucnu vůbec setkat, tak ji nelítostně každou noc psychicky vykořisťuje, aby ji definitivně jeblo na hlavu. Nicméně jinak velmi příjemná jednorázová večerní záležitost pro ukojení potřeb kvalitní retro atmosféry, halucinogenních hororových pasáží a opojných transčasových přesmyček, jež jsou potřeby, které jsem ani nevěděl, že je třeba ukojit, každopádně film zajistil ukojení i těch, u kterých to je zjevné. Vcelu příjemná podívaná. Slušných 7/10 ()

bartos93

První půlka filmu, kde se ponořujeme do skvěle zpracovaného Londýna šedesátých let, je jednoznačně skvělá, v momentě, kdy se film přehoupne do rádoby "duchařsko" hororové roviny začíná tahat za kratší konec provazu. Škoda, protože první půlka filmu u mě byla opravdu na 4 až 5 hvězdiček. ()

VincentVega

Last night in Soho nadchne na začátku, kdy ukazuje hezký vizuál, potenciál na skvělou zápletku a Anyu Taylor-Joy. Ovšem jak příběh postupuje, film se zápletkou zamíří do kategorie hodně špatného thrilleru a se současnou částí příběhu do kýčovitého a otravného prostředí teen mindráku. Last night in Soho jako název funguje skvěle, a tak i mimo Taylor-Joy, je toto důvod, proč jsem od filmu čekal mnohem víc. ()

lestatie

Vizuálně příjemná temná jednohubka. Kříží se zde několik žánrů a celý film je prosycen Londýnem 60. let. Napětí je příjemně gradované (i když děs a hrůzu neočekávejte), scény se zaplétají jako nitky, které na konci vytvoří neočekávané dílo. Nejsem úplně fanoušek hororových filmů, takže úroveň hororu mi vyhovovala. Žádný přehnaný gore. Pár povedených lekaček. Počítačová animace je dost poznatelná, ale celé je to hezky rozehráno na psychologické rovině. Kontrast sekvencí z minulosti a současnosti byl umně proveden a postupné stírání hranic mezi časovými linkami se povedlo. Finále mě překvapilo. Konec nebyl úplně to pravé ořechové, ale dávám čtyři hvězdičky - především pro herečky hlavních rolí, působivé výkony. ()

HombreT

Nakoniec ale vlastne celkom fajn. Keď sa pozriem retrospektívne dokonca aj dobre rozohrané. Neviem, ale asi som už po tých rokoch trošku náročnejší. PS: chlapci, čo to tu prirovnávaju k Lynch-ovi by sa už asi mali prestať hrať na recenzentov 🤦 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)