Nádech-Výdech

• angličtina Inhale-Exhale

37letá Irina, která je povoláním lékařka, se po dlouhém pobytu ve vězení vrací domů. Její rodinu, která není z jejího návratu vůbec nadšená, tvoří nezaměstnaný manžel, vzpurná dospívající dcera a mladší syn, jehož opustila, když mu byl rok. Aby mohla začít nový život a znovu se začlenit do společnosti, musí si Irina získat důvěru svých blízkých a najít si jakoukoli práci. Nic však nevychází podle plánu. V Megrelii, kam se vydá navštívit matku a hrob svého nedávno zesnulého otce, se stane svědkem podivné nehody, která v ní vyvolá nové emoce. Tato událost ji přiměje učinit neobvyklé rozhodnutí. (Cinemax)

kolemjdouc

pro mě dosti nepochopitelný děj.Je tám spousta záběrů které jen naznačují a které pochopí jen ten, kdo zná gruzínskou mentalitu.Ale dávám pět za reálné vykreslení prostředí do kterého je děj zasazen.Ponuré prostředí líné rodiny která ani není schopná si kolem sebe uklidit a zkulturnit domov. ()

Enšpígl

Od Dita Tsintsadze jsem nedávno viděl Šindisi a to bylo hodně dobrý, teď se jedná o úplně jiný žánr, ale kvalita zůstává. Poměrně depresivní prostředí, zdánlivě vyprázdněný život všech postav, ve filmu jako by se nic neděje a přece s ohledem na scény, které jsou naprosto nezůdrazeněnou součástí celého filmu má v sobě neskutečnou sílu. Odtažitost malýho kluka,kriminální čin na konci, to mě hodně udeřilo. Musím tedy přiznat, že ne vždy jsem rozuměl jednání hlavní hrdinky, ale syrově trefený prostředí bylo dokonale. ()

Detektiv-2

Surový příběh a surová Gruzie. Opět mě fascinovalo, jaká tato země dokáže být. Silný příběh, který je vykreslen velmi minimalisticky a chvíli trvá, než se divák dostane do děje. Celkově tvůrci sází na klidnou a hrubou atmosféru okolí, malý prostor pro scénář a především na velmi dobré výrazy hlavních postav. ()

Arsenal83

Asi polhodinu trvá, kým sa človek dostáva do tých gruzínskych, nám dosť cudzích reálií, a uvedomí si, ako inak sa žije trocha ďalej na východ. Celý film je ladený do takého štýlu, že máte pocit, ako by nielen hlavná postava, ale aj celkovo žiadny človek nebol v tej krajine šťastný. Filmu absolútne chýba optimizmus alebo aspoň iskierka nádeje. ()

Jereme

Zajimavej film... Osobitá kamera i hlavní postava mě celkem sedla jak vizuálně, tak i herecky... Nicméně má to i své mouchy. ()