V r. 1941 se v týlu postupujících Němců vedle spousty dalších obklíčených vojáků Rudé armády pohybuje také nemilosrdný mstitel s náramně přesnou muškou. Už si vysloužil i vlastní přezdívku – Rudý přízrak. (chamonix)

Shitonit

Občas zadrhávající dialogy, dokonale nahrazuje propracovaná provázanost příběhu. Na konci jsem jen nechápavě kroutil kebulí ... rusáci fak překwapili. ()

jack_scott

Překvapivě zajímavý a poměrně kvalitní film, který - jak tu mnozí píší - opravdu celkem připomíná western. Technicky je film proveden opravdu slušně, a vlastně mi vadily jen dvě věci - němčina - jakkoliv krásně namluvena rodilými mluvčími - dabována do ruštiny jedním hlasem (LOL), a celkem tradičně u válečných filmů (bohužel) akční/neuvěřitelná "taktika". I tak Ale slušné, 78-80% i tak. ()

srolyma

Rovnice ruský válečný film = dobrý válečný film, tady rozhodně neplatí. Nesourodá skupina špinavých, hladových a špatně vyzbrojených random Rusů zlikviduje násobně větší, vycvičenou a dobře vyzbrojenou jednotku Němců. A ještě při tom stihnou porodit malého rudoarmějce. Tak určitě. Za pozornost stojí, jak v roce 1941 v SSSR parádně fungovala Správa a údržba silnic, protože uprostřed metrových závějí sněhu je i k té nejzapadlejší dřevěnici uprostřed širých plání cesta dokonale vyhrnutá. Jo a ten Rudý přízrak tam je dohromady tak tři minuty. ()

Honzulik

Tak opět příjemné překvapení z Ruska, které opět dokazuje, že umí natočit skvělé a napínavé filmy, které se v klidu vyrovnají těm světovým... ()

heavy66

A Adolf? Adolf poslal nás! Máte pro mě tank? Teda zdá se mi, že máme o jeden tank míň! Ne, máte dva navíc! - Osm ještě hroznějších, aneb Tenkrát v sauně! ()

rigby

Čekal jsem něco trochu více epického, ale dočkal jsem se spíše komorního dramatu, kde se všechno odehrává na jednom místě. Rusové válečné filmy umí a tento překračuje hranice žánru a dotýká se spíše Tarantina a jeho pseudowesternů. Hudba byla rozhodně zajímavá. Stejně jako některé situace, které bych u ruského filmu přece jen nečekal. 3+ ()

quido_zidle

Ruskej western, místo kovbojů komsomolci. Po první bitku ve vesnici za min 4 hvězdy, ten druhej fajt byl jak kdyby ho natáčel jinej režisér - soudruzi měli pravděpodobně infra naváděné kulky a Němci klasicky bezmozků - co střela to mrtvej germánec...:-). Jinak překvapivě docela v pohodě, i ten ruskej nadčlověkismus byl tady skousnutelnej... Jo a doma si před filmem pořádně zatopte, bo ta kosa normálně leze z televize až ven... ()

Saxos

Celý rusácký filmový štáb se večer před prvním natáčecím dnem krutě opil a celou noc koukal na westerny. To co následně vzniklo musí bavit každého. Ivani rozesetý po lese, jak nanuky; Nataša v truhle; stále seklá deska; nahatej esesák s puškou; přehazovaná s granátem; honba za samohonkou; Ivan masírovanej kulkama, ale s kulometem zvládne pobíhat pořád; prostě paráda. Závěr: doporučuji. ()

jardas

Takový western z druhé světové války s partyzány, osamělým mstitelem a samozřejmě Němci. Nebylo to tak špatné, dokonce aj muzika byla westernová :-) ()

ouki81

K čemu mít koně,kolty,winchestrovky a vyprahlou prérii, když můžeme mít auta v polní šedi, Mosiny, Mg-42 a zimní tajgu kde by i Santa Klausovi umrzly koule? Takhle nějak se asi na problematiku podívali pánové scénárista a režisér. A podívali se na to vskutku dobře. Mrazivě, syrově, krvavě a neopakovatelně rusky. Důstojník SS je správně chladný a vypočítavý, ruští vojáci jsou patřičně heroičtí a mlčenlivý mstitel se asi nikdy nezapíše do seznamu sympaticky vyhlížejících postav, což plně kompenzuje svojí přesnou muškou a zaťatostí kterou jsem naposledy viděl u Bernthalova Punishera. Jediné co mi brání dát plný počet bodů je mírná nevyváženost akce a kecání. Kdyby akční scény rozvrhli do celého filmu dal bych plný počet. Ale stejně je to parádní film. ()

Sopholojong

"Na paradu" uvodne titulky brodiacej sa ruskej druziny vysokym snehom za dunenia "Morriconneho" soundtracku, ktory mi tonmi pripomenul uvod Tarantinovych Inglorious Basterds. Potom masivne zvolnenie na priemerne "snehove" putovanie k farme, pobudnutie na nej, aby Rusov vystriedali nacisti a chladnokrvne odstrelili (aj zozrali) male prasa. K tomu sem-tam zahraju westernove instrumentaly, sem-tam si niekto da po papuli, z truhlice vystupi tehotna zena... a v 50. minute po jej vyjdeni z chalupy so zakrvavenym ksichtom to zacne! Ukrutny westernovy masaker hollywoodskych rozmerov v kulisach druhej svetovej vojny s poriadnymi porciami krvi a fajnsmekerskymi scenami (postreleny nacek padajuci na dreveny pen, vidly v krku, hochstapler v zenskych satach, prebudenie Cerveneho ducha, priestrel hlavy nacistu s granatom, vykrutena huba, ozraty Rusak s podstavcovym samopalom, suboj nacisticky hajzel vs. Red Ghost, zaverecna vzbura dedincanov a v epicentre toho vsetkeho nevinny, placuci novorodenec). Byt prva polovica tak divacky zabavna ako ta druha, nevaham s plnym kotlom hviezd. PS: Ten simultanny "prdacky" preklad nemciny Rusom je za vsetky drobne. ()

Chicharron

Místy vtipná (přece nemůžeme zastřelit Hitlera...) a místy drsná akční řežba za linií fronty, kde řádily Einsatzgruppen SS, hledaly partizány, věšely civilisty a vyhlazovaly vesnice. Film má spád bez (politického) patosu, nesnaží se o historickou věrnost, jde jen o adrenlinovou akční jízdu s brutálními přestřelkami a bojem muže proti muži. Líbil se mi ještě víc než "Děvjatajev". No a viděl jsem verzi, kde Rusové mluvili rusky a Němci německy, tak nevím odkud kolega Carnifex vyhrabal jednohlasně rusky dabované německé vojáky.... 😂 ()

vinducha

Ístern jak má být , střílečka se solidním hudebním podkresem . Záporáci fašouni notně záporní , klaďasové kapitola sama pro sebe , koukalo se na to pěkně. ()

mdf

První polovina sice trošku utahaná,ale pak už to mělo svěžejší tempo,takový příběh z divokého západu,převedený do roku  1941,kdy kluci odvážný bojují proti přesile a jeden se i trochu vymyká a je tak trochu solista.Mělo to nápad i dobrý vizuál,takže bavilo. ()

Zaks

Miestami som nevedel, či sa mám smiať, alebo plakať. Vôbec to nie je typický ruský film z druhej svetovej, plný vlastenectva a červeného pátosu. Práve naopak, dej je prešpikovaný humornými vložkami, ktoré som tu ale neočakával. Tiež akcia bola viac na smiech ako blízka realite. ()

OtokPag

Kdepak “western” nebo snad nějakej bláznivej “spaghetti western”, tohle je sakra mrazivej “ostern”. Už jen ta úvodní  nevydařená poprava si zaslouží plný počet zmrzlíků 🥶🥶🥶🥶🥶. ()