Na podzim roku 1991 byl oznámen začátek práce na projektu Red Dwarf USA - americké verzi pupulárního britského seriálu Červený trpaslík. Producent Brad Johnson chtěl, ve spolupráci s původními autory Robem Grantem a Dougem Naylorem, vytvořit pro americkou televizi NBC remake seriálu, kterého již bylo natočeno pět sérií a který se stal populárním v řadě zemí. První konflikt však anstal již při psaní scénáře. Gratovi a Naylorovi se ten americký nelíbil, a proto napsali svou vlastní verzi. K natáčení byla vybrána právě jejich verze. Z původních herců byl obsazen pouze Robert Llewellyn do role Krytona. Holly představí sebe a loď a začnou se objevovat členové posádky: hologram Munson, technici Rimmer a Lister. Na palubu lodi nastupuje android Kryton a je svědkem rozchodu Kochanské s Listerem. Rimmer je, stejně jako v britské verzi, odhodlaný složit astronavigační zkoušku a stejně jako v britské verzi ji také "dokončí". Lister je předvolán před kapitánku Tauovou ve věci vydání kočky, kterou skrýval ve své kajutě. Těhotnou kočku však v noci na Listerovu žádost schoval Kryton do skladiště. Kryton evidentně nezvládá stresové situace, nynější místo pobytu kočky se rozhodne neprozradit a raději za výrazných zvukových a kouřových efektů povede ukázkovou sebedestrukci. Lister je za trest umístěn do stázové kabiny.

Po třech miliónech let je Lister z kabiny propuštěn. Zjišťuje, že jsou všichni mrtví, zapíná hologram se Rimmerem. Smontuje Krytona a společně se vydávají do nákladních doků prozkoumat "nečlověčí" známky života. Nachází Kocoura. O chvíli později následuje na velícím můstku scéna s teleportovanými postavami z budoucnosti a rozhodnutí Listera o návratu na Zemi... Pilot se moc neuchytil a proto bylo rozhodnuto o ještě jednom pokusu, natočit další díl.

Pro druhý pilot byli vyměněni představitelé Kocoura a Rimmera. Stopáž byla zkrácena na 15 minut a díl byl proložen britskými ukázkami a ukazkami z prvního pilotu. Verze nastíněná v druhém pilotu by byla pro fanoušky mnohem zajímavější. Postava Kočky v podání Terry Farrell slibovala jiné vztahy mezi posádkou a z toho vyplívající odlišné situace. Také Anthony Fuscle v roli Rimmera se zdá o něco lepší než Chris Eigeman. Bohužel, vlažné přijetí pilotních dílů a nedostatek peněz byly hlavní důvody k rozhodnutí o ukončení prací na americké verzi seriálu. (gogos)

DrobekSKS

Dlouhé roky jsem věděl, že to existuje. Americký remake mého nejoblíbenějšího seriálu. Podle zdejšího hodnocení jsem usoudil, že to asi bude hodně bolestivá záležitost, ale když na mě na YouTube vyskočila kompletní pilotní epizoda v celkem koukatelné kvalitě a v původním znění, neodolal jsem. Celé to působí hrozně neohrabaně. Vtipy ukradené z pilotu opravdového Trpaslíka vůbec nefungují, protože jsou podány moc stroze a nedokončeně. Originální vtipy této verze nejsou o moc lepší, ale alespoň při nich nemám pocit, že někdo znásilnil původní verzi. Stručně k postavám. Rimmer je hrozný, vedle Listera působí jako naprostý chcípáček. Zatímco Chris Barrie zahrál Arnieho tak skvěle že jsem mu každou vteřinu věřil, tak zdejší Rimmer mi byl odporný od začátku až do konce. Ale odporný tím špatným směrem! A navíc dostal strašně málo prostoru. Americký Lister je pro mě asi největší oříšek. Ta postava se s Britským Davem vůbec nedá srovnat, mají strašně málo stejných vlastností. Přesto ta postava působila vcelku sympaticky a docela rád bych s ní i viděl něco dalšího. Jen by si nesměl říkat Lister... Krytona jsme si také moc neužili, Robert Llewellyn mi v této verzi přišel mnohem infantilnější a dost pochybuji o tom, že bych si Amerického Kryťáka zamiloval tak jako toho původního. Kocour by na plátně jen malou chvilku, ale vyložený problém jsem s ním neměl. Za tak krátký okamžik nejde soudit. Holly... absolutní příšernost! Bylo mi zle pokaždé, když otevřel(a) hubu. Suma sumárum je to velmi špatný pilot seriálu, který už naštěstí nepokračoval. Pro mně je hlavní, že jsem ho již viděl a mohu si tak odškrtnout, že mám zhlédnuto všechno, co má mou oblíbenou nálepku "Red Dwarf". ()

Polikok12 odpad!

Jsem opravdu rád, že tento REMAKE skončil u pilotního dílu. Stejně asi nepochopím co je ke zremakování tak skvělého seriálu vedlo?! ()

KaKKashi

Tak newím, zdá se mi že jsem viděl něco jiného než vy:-D Pamatuju si moc dobře když začal Reddwarf na čt2, a sám musím uznat že mě to poprvé vyděsilo asi uplně stejně jako vás americkej pilot. Uznávám že Remake je něco hnusnýho, jako obléct se do obleku svého dědečka, a vydávat se za něj v hospodě dva dny po jeho smrti, ale ruku na Srdce...vždyt to milujete....každej rok vzniknou desítky remaků, a který kultovní snímek ještě nemá remake, stopro ho za rok, dva, mít bude. Stejně tak jako plijete na Americký smysl pro humor, ale pak uctíváte ikony americké zabavy jako jsou Přátelé, seriál naprosto o ničem stejně jako jeho mladší brácha- Jak jsem potkal tvojí matku...Nepřijde mi vtipné hledat hamburger bohů po městě, ani vzájemné souložení každý s každým....naopak poslední člověk ve vesmíru je natolik zajímavé téma, že bych si ho s chutí dal i po americku...vtipy nejsou zlé, a na představitele bych si asi brzo zvykl, rimr mi přišel dobrý.....dávam 70% protože to mohlo bejt good...jen ject svou cestou a nekrást vtipy z anglické verze a mohlo to bejt fajne ()

homer91 odpad!

Někdy se ptáte: "Bylo toto vůbec nutné?" Vzhledem k neuvěřitelně dokonalé verzi UK Red Dwarf si pokládáte u USA verze tuto otázku stále dokola. Červený trpaslík je jen jeden a šmitec. Dlouho jsem váhal, zda dát alespoň hvězdu za hvězdu Roberta Llewellyna (Kraton). Nakonec jsem ale usoudil, že toto dílo nemůže zachránit ani on, takže dávám "odpad"- Odkaz tu již v minulosti byl, přeci jen sem házím ještě jednou, protože člověka to pak donutí jít a shlédnout si minimálně první díl UK verze ještě jednou :-) (https://www.youtube.com/watch?v=A1uTqA9jWWE&feature=player_embedded#!) ()

Blitzkrieg odpad!

Neodolal sem a i přes ne zrovna nadšené komentáře jsem si kousek pusil, říkal sem si že to nemůže být až tak špatný. To byl omyl, je to ještě horší. Dialogy jsoy vykradený, nápad je vykradenej tak jak je možný, že to tak zkazili. Je to doopravdy děs, špatnou znělkou počínaje a velmi, opravdu VELMI nesympatickými herci konče. Pro nás Trpaslíkofily je to opravdu urážka... ()

koci

První pilot je katastrofální, to nemá ani cenu rozebírat. Ve druhém pilotu, patnáctiminutovém (viz. obsah), si Grant a Naylor už dupli trochu více, resp. se snažili zachránit co se dalo na poslední chvíli. Ale nebyla na to morálka, čas, jakýkoliv rozpočet nebo důvěra studia. Můžete si o tom poslechnout od herců v DVD bonusech páté série Trpaslíka (dokumentík zvaný Dwarfing USA). ()

dzetko83

Nemuzu hodnotit neco ci jsem nevidel.a nevidel jsem to proto,ze se to proste nedalo.od sameho zacatku vsechno spatne.titulky,monology,dialogy,herci...slza mi ukapla na dalkove ovladani ktere tuto tragedii samo ukoncilo. ()

3LMO odpad!

amerika má pocit, že dokážou všechno. Sory ale v tomhle případě se řiká i mistr tesař si občes usekne celý předloktí ()

xJevgenijx odpad!

Přiznávám, že jsem apriori zaujatý proti jakémukoliv remaku britského Red Dwarfa. Může snad někdo přepsat bibli? Leda, až potom co vymřou poslední pamětníci a bude zničena poslední kopie originálu. Tohle je urážka nejhrubšího zrna.... ()

Pcermis

Zkrátka božský Britský suchý humor převedený do trapného Americké myšlení z toho nikdy nevznikne nic dobrého a důkazem je i tento hnus :-/ ()