Doktor Tesař, pracovník pražské ZOO, přivezl ze služební cesty do Dakaru mládě šimpanze. Opička si však špatně zvyká v prostředí zahrady a tak ji Tesař vezme na pár dní k sobě domů. Na starost ji dostanou jeho synové Martin a Robert, kteří se o opičku výborně starají, ale také se o ni hodně hádají. Opice Tereza ale láká i ostatní děti a parta ze sousedství se rozhodne ji unést. Všechno se podaří, nicméně Tereza bez svých malých pečovatelů odmítá jíst, onemocní a nakonec uteče. Hledání je komické i dramatické, ale nebojte se, Terezka je filuta a nakonec cestu domů najde... Snímek roztočil režisér Dimitrij Plichta, ale po sporech se štábem byl nahrazen režisérem Josefem Pinkavou. (oficiálny text distribútora)

Theraphosa

Spíše úsměvný rodinný film, který těží z pěkného příběhu o lásce ke zvířatům. A i když jde již o pár desítek let starý film, dodnes si živě vybavuji hudbu, která v něm zazněla. 60% ()

Prochy38

Mám rád ty filmy z prostředí našich ZOO. Pravda ale je, že většinou pozbývají kvalitních příběhů. V tomto případě tradiční dětská naivita hraničící až s pitomostí. Apel na rodiče, protože jestli někde u nás byly či jsou podobné ratolesti, je něco v nepořádku právě s rodiči. Chování děcek mi fakt vadilo a film mi pokazilo. Milé vidět pár zvířátek.... Nesmíme zapomenout, že není možné, aby se o tak vzácné zvíře, jako je šimpanz, staraly malé děti. ()

zdeny99

Průměrná rodinná podívaná, ze které je dneska už cítit silná nostalgie jako z málojakého filmu. Ty staré šedé sídliště, bicykly, přilby na kolo, socialistické hračky, ale především ta stará, nemoderní ZOO Lešná (ve filmu to měla být pražská ZOO)... Tím ten film má něco do sebe, a i proto je na něj tak příjemná podívaná. Ovšem nic jiného extra na tomto filmu nevidím. Je to taková průměrná dětská podívaná, která sice neurazí, ale také nezaujme. Něco jako DVA LIDI V ZOO. [1418. hodnocení, 32. komentář, 59%] ()

Pitryx

Rodinná komedie pro všechny generace. Mne tam nejvíce fascinují ti kluci na kolech, kteří jedou v ZOO Ostrava a běhen sekundy se trikem a střihem ocitnou v ZOO Lešná. Pracoval jsem v obou ZOO, takže to krapítek znám. Ano, je v tom hodnocení kapánek nostalgie, přiznávám. ()

honzic

Celkem příjemný film s dětmi a šimpanzicí. Neurazí ani nijak nenadchne. Má však výbornou hudbu Michaljova, která se dobře vtiskne do paměti. Hodnocení: 55 % ()

skok01

Film jsme viděli a ocenili i s dětmi. Skvělý snímek, pobaví, neuškodí. Ona ta českolsovenská filmová tvroba nebyla zase tak špatná, najde se v ní i hodně dobrých pokladů, které se nebojím ukázat vlastním dětem. Tento film hodnotím vysoce, jednak pro dobrý děj a herecké výkony, ale také proto, že je sice poplatný době ve které vznikl, ale není to v něm zase tak úplně znatelné a markantní. Až na soudružku učitelku, sběr papíru a tehdejší ceny potravin. Film celkově mohl být poznamenaný dobou mnohem více, jako některé jiné nejmenované filmy. ()