Jitka je obézní dospívající dívka, která se obtížně vyrovnává se svou tloušťkou a nemotorností i s posměšky spolužáků. Největší muka prožívá zejména v hodinách tělocviku vedených sympatickým tělocvikářem, dívkami přezdívaným Bohoušek. Jedinou výjimkou je vybíjená, kde její střely jsou nechytatelné. Nikdo netuší, že trénuje doma ve sklepě, kde se trefuje míčem do zdi, na níž je Bohouškovo jméno. Změnou k lepšímu se stane zápas ve vybíjené, který dívky vyhrají právě díky Jitčiným dělovkám. Hned při prvním zápasu ji kluk z publika označí přezdívkou Metráček, což ji tak dopálí, že do hry vloží veškerý vztek a výrazně přispěje k vítězství v turnaji. A právě tentýž kluk, který se jí po zápase omluví, ji přivede do atletického oddílu, kde se Jitka začne věnovat vrhu koulí a prožije tam svou první lásku. (TV Nova)

Smells

Zde na ČSFD dle mého názoru velice podhodnocený dětský (teenagerský) český film. Lipský,jako tatínek je prostě skvělý,o Růžičkové,snad není třeba psát.Zazářila,i když ve filmu hrála jen "štěk".Sympaťák Mrkvička,jako tělocvikář Bohoušek.Jeden z mých nejoblíbenějších retro-teen snímků. ()

Vyjola

Film mého dětství, nostalgie..vždy se ráda podívám. Normální starosti normálních lidí. A všichni herci ještě tak mladí..hodně jich již nežije vůbec..Mám ten film ráda. ()

Martinmt29

překvapuje mě velice nízké hodnocení. Já mám tento film velice rád - pohodový, svižný, vtipný - hlavně Růžičková a Lipský,...tochu i nostalgie- za mě 90% ()

vecnaAmbra

Toľko spomínaný Jandák ma teda moc nezaujal, skôr Mrkvička hrajúci Bohouška. Táto postava je tu výraznejšia a sympatickejšia ako v knihe. Neváhala by som sa do neho zamilovať podobne ako Andula. Práve kvôli knižke nemôžem dať vyššie hodnotenie, jednoducho ten úžasný sarkastický humor, ktorý do nej vložil Stanislav Rudolf, tie Jitkine myšlienky, to sa do filmu nedá dať. Už dávno nie som teenegerkou a aj tak sa nehanbím povedať, že knižku práve čítam a baví ma nemenej ako keď som ju čítala ešte v Jitkinom veku a prežívala podobne ako ona prvú lásku! Inak myslím, že sfilmované to nebolo najhoršie, niektoré veci pravda pozmenené, ale herečku v podaní Jitky vybrali veľmi dobre, podobne som si ju predstavovala (mala mať pár kíl navyše, nie zas nejaká tučibomba), no Honza mal byť proste čiernovlasý fešák! Takéto sympatické socialistické rodinky, maminka v zástere, na to sa tak super díva! Milujem to už len preto, že je to také naše. ()

xplsek01

Uvěřitelný příběh dospívající dívky - bez falešných příkras, bez předsudků. Povzbuzující píseň M. Voborníkové dodává empatii a nadhled. Nesmíš cítit příkoří, že se ti všichni nedvoří. A teď to srovnejte se Snowborďáky nebo Rafťáky... ()

Redyx1 odpad!

Odpadní žumpa film,kdy tlustá holka je prezentovaná jako přebornice a vše ji najednou jde i díky malému Mrkvičkovi kterému by roli trenéra uvěřil jen opilec.Konečným odpadem je velký sportovec Jandák s Adidas taškou  a  celý odpad doplňuje blažený komunistický nádech nadšených žáků při blbé hře vybíjená!🤣 ()