Jitka je obézní dospívající dívka, která se obtížně vyrovnává se svou tloušťkou a nemotorností i s posměšky spolužáků. Největší muka prožívá zejména v hodinách tělocviku vedených sympatickým tělocvikářem, dívkami přezdívaným Bohoušek. Jedinou výjimkou je vybíjená, kde její střely jsou nechytatelné. Nikdo netuší, že trénuje doma ve sklepě, kde se trefuje míčem do zdi, na níž je Bohouškovo jméno. Změnou k lepšímu se stane zápas ve vybíjené, který dívky vyhrají právě díky Jitčiným dělovkám. Hned při prvním zápasu ji kluk z publika označí přezdívkou Metráček, což ji tak dopálí, že do hry vloží veškerý vztek a výrazně přispěje k vítězství v turnaji. A právě tentýž kluk, který se jí po zápase omluví, ji přivede do atletického oddílu, kde se Jitka začne věnovat vrhu koulí a prožije tam svou první lásku. (TV Nova)

Muztag Ata

Všem, kdo toto dílko náhodou někdy shlédnou, zejména doporučuji dávat bedlivý pozor na scénu, kdy ´Honza Koubek´ alias t.č. ministr Jandák nachytá Jitku "infla granty" s jiným. Za tu hereckou pózu - "jako, že je mu to fuk" - kterou tam Víťa nahodil by zasloužil nejmíň oscara... ()

Sovice

Subjektivní hodnocení, nostalgická záležitost. Jediné, co co ten film shazuje, je podle mě to, že hlavní představitelka není vůbec tlustá. Při tělocvičných scénách, kde kamera zabírá celá družstva, ji nikdy nedokážu rozeznat od ostatních "štíhlých" děvčat. Stejně tak některé její spolužačky mají úplně stejnou postavu jako ona. Ve vsi mám jednu sousedku, která by roli odpovídala mnohem lépe :o). Ale jinak prostě klasika. Sednu si k TV, že s epodívám jen na pár minut a zůstala jsem až do konce... ()

Chegí

Míla Myslíková, Helena Růžičková a Lubomír Lipský dokázali, že i ve filmu pro mládež dokážou vyniknout svými hereckými výkony. Titulní píseň Milušky Voborníkové však přerůstá hudební doprovod celého filmu. Výkony mladých herců jsou poněkud nevyzrálé, avšak i tak vnímám film Metráček jako povedený film. ()

bishi1

bože, proč i v obyčejném oddychovém filmu pro děcka a v dnešní době asi hlavně pro pamětníky musí někdo hnidopišsky hledat nějakou "hlubokou psychologii", připadně do toho zase a opět tahat politiku skrz Jandáka a komunisty ! Přestávám komentáře k dětským filmům z dob minulých číst, neb mi je z těch keců, rádoby "erudovaných" mudrlantů na blití ... ()

Dharmma

Myslím že to hodnocení,je tu dost slabé,na to co jsem viděl.Ano,není to žádný megasuper trhák,ale na svou dobu je to super film a zasloužil by si minimálně aspoň 70%.Přibližuje mi trochu,jak to v dřívější době chodilo a vypadalo,ukazuje že každý jsme krásný ač né na pohled,a také nám trochu dává nahlédnout jaká je šikana,a jak lehce se dá ublížit,nejen u hlavní postavy jitky,ale i v případě lišáka,u kterého spíš převládá domácí násilí.Film také krásně ukazuje některé hloupé návyky,jako u lišáka.Na př:že ho mlátí kvůli známkám a on potom přinese jedničku nebo přestarané starosti maminky jitky.Nicméně to je spíše vedlejší děj,ke kterému je dle mě průměrně zpracovaná romantika se svým kouzlem.Obyčejná plnoštíhlá holka začne sportovat díky jednomu sportovcovi. ()

ssarka

tenhle snímek jsem v dětství viděla několikrát...nijak zvlášt mi nevadí,k vaření jako zvuková kulisa dobrý...naopak si myslím,že začíná nabývat na aktuálnosti v dnešní době,kdy děti začínají vypadat stejně jako hrdinka tohoto filmu..jenže rozdíl je v tom,že ona se za to styděla,což je dobře :) ()

Zoli

Velmi milý film u kterého se vždy výborně pobavím. Dobrá skladba oblíbených herců a taky téma z atletického prostředí, což se jen tak nevidí. Když porovnám pana Jandáka dnes a ve filmu, jak běží docela svižně 200m, tak je to k pousmání. Nikdo holt nemládne:)). Četl jsem i knihu, druhý díl, který byl jako příběh slabší, tak je asi lepší, že zůstalo jen u natočení prvního dílu. ()

zeleznak

Ano, hlavne z nostalgie. Diky knihovne sve starsi sestry jsem sjel Rudolfa kompletne. Z jeho del toto nejepictejsi a misty i vtipne. Herci velmi dobri, bylo videt, ze si to uzivaji. ()

Nataniel73

Ja som sa po celý čas filmu úprimne bavil a jediné, čo mu chýbalo bolo farebné prevedenie. Metráček je plný skvelých hlášok a vtipných situácií. Bežné životné problémy žiakov sú tu podané vtipne a s nadhľadom hoci realita rozhodne nebola rúžová. Herecké výkony jak u mladých tak u starých sú presvedčivé a tak nemám dôvod dať menej ako štyri hviezdy. Tunajšie hodnotenie ma tak trochu prekvapuje. 75% ()

Hombre8

Jeden z mála filmů, který viděn krátce po svém vzniku a pak po mnoha a mnoha letech, neztratil nic ze svého půvabu. To zdaleka nebývá pravidlem. Spíše naopak. Určitě se nejedná o žádné veledílo, ale je to velmi dobrý film pro mládež, dobře natočený i zahraný. ()

Prochy

Míla Myslíková, to je krásna ženská! Ale inak, celkom fajn film. Myslel som, že posmešky spolužiakov budú nepríjemnejšie, ale Jitka si úspešne dokázala vytvoriť pozitívnu reputáciu. ()

Dejna2

Jak už bylo napsáno, chudák Jitka by asi dnes byla za hubeňoura....film je samozřejmě poplatný své době, ale neurazí...kromě všech hlášek, které jsou skvělé mě teda bere James Dean Jandák s kabelou Adidas...prostě boží..... ()

JARDAHONDA

Metráček : Příběh o plnošltíhlé dívce, která má problém s nadváhou... Dokáže jí však využít ke sportu a postupně zvládat i svůj handicap - Časem si zvykne jak vypadá a dokáže se po té i zamilovat. Psychologický snímek ukazuje divákovi že, pokud má někdo podobný problém - vše má své řešení. Film hodnotím zlatým středem.. ()

marcelita

Neházej svět za hlavu dívko,že tě tráápíí,že druzí za tvoji postavu se ti smáááli,nesmíš cítit příkoří,že se ti všichni nedvoří .....tvá krása se vynoří v sobě ji máš . Mám ho ráda. ()