Jitka je obézní dospívající dívka, která se obtížně vyrovnává se svou tloušťkou a nemotorností i s posměšky spolužáků. Největší muka prožívá zejména v hodinách tělocviku vedených sympatickým tělocvikářem, dívkami přezdívaným Bohoušek. Jedinou výjimkou je vybíjená, kde její střely jsou nechytatelné. Nikdo netuší, že trénuje doma ve sklepě, kde se trefuje míčem do zdi, na níž je Bohouškovo jméno. Změnou k lepšímu se stane zápas ve vybíjené, který dívky vyhrají právě díky Jitčiným dělovkám. Hned při prvním zápasu ji kluk z publika označí přezdívkou Metráček, což ji tak dopálí, že do hry vloží veškerý vztek a výrazně přispěje k vítězství v turnaji. A právě tentýž kluk, který se jí po zápase omluví, ji přivede do atletického oddílu, kde se Jitka začne věnovat vrhu koulí a prožije tam svou první lásku. (TV Nova)

honzic

Příjemný film ze života tlusté holky, která se s tím snaží vyrovnat. Ničím nevynikne, ale je to koukatelné. Hodnocení: 45 % ()

camperiqk

Česká Filmová klasika...Rád se na to podívám kdykoliv je to v televizi...Občas se usměju ale spíše mě zabaví příběh který je skvěle zpracovaný.. ! ()

Meow86

"Lidé jsou různé, ...blbé a pitomé." Lišák, Jitka, Břéťa a hlavně teta Lída rozhodně "pitomé" nejsou. Příběh ze života, kdysi dávno i příběh z mého života a dost možná i příběh ze života tisíců jiných děcek. ()

martins

Začátek normalizace a takový lepší film, hlavní hrdinka plnoštíhlá Jitka, k ní tehdy hodně štíhlý V.Jandák, který jí postupem let váhově dohonil, skvělí herci Myslíková, Vala, Mrkvička, Růžičkovánebo Lipský.. oddychový film. Jako bonus mladá Libuška Šafránková a Ivan Vyskočil v dabingové roli. Ve filmu zazní písně: Dynamit (Olympic), Krása skrývaná (Miluška Voborníková), Nejlíp jsem se měl (Jaromír Mayer) a Dávný kavalír (Josef Laufer). ()

GeminiK

Knížku jsem četla pořád dokola a v dospělosti se jí s těžkým srdcem zbavovala. Moje Jitka a Honza byli jiní, ale i tak dávám plný počet. ()

knížka se mi (jako obvykle) zdála lepší, ale film není špatný, škoda jen, že mu ke konci (no dobře, po zhruba půlce) začal docházet dech. ()

miza

Školní povinný film,který měl v nás nabuddit sportovního ducha.U mne to nějak nezafungovalo.Ale dá se na to dívat.Nejlepší je výkon otce v podání L.Lipského. ()

Kloktaldo

"Jo mami, mohla by k nám přijet Ivana?" "Jaká Ivana?" "No, jaká Ivana?....No, Ivana.....Já jsem Ti o ní ještě neříkal?" "Ne..... Ty ses oženil?" "Ne, proč?....Ivana totiž říkala....teda já jsem říkal.....my jsme, my jsme říkali......já jsem Ti o ní ještě neříkal?" Relativně obyčejný film, ale ty herci jsou úžasný :-) ()

Ilus

Není to ani zábavné, ani poučné. Nebo si snad někdo myslí, že po zhlédnutí takového filmu začnou děti ze základní školy vnímat u "metráčků" vnitřní krásu? Ve své době tomu asi tvůrci věřili, neboť podobně výchovných filmů byla celá řada. ()

Ssin

Tento film mě ničím neuchvátil.... není to ničím zajímavé.... při většině scén filmu sem se nudil, divím se že jsem neusl 1* ()

v.indruchova

Mě to bavilo. Jelikož si tuhle dobu nepamatuji tak jsem tam nakoukla ( takový hadry :). Příběh je ze života. Holka je šikovná a hodná jen by trošku potřebovala zhubnout a jak půjde od rodičů tak je zní nový člověk. Komandující maminka, síla. Každý měl asi z něčeho mindrák tak se v tom najde. Vtipný tělocvikář, hrál Mrkvička, film oživuje. ()

Dvojirakri

Milý film který jsem si dnes po dlouhé době připomněl. Ze začátku, dokud se hraje vybíjená, má velmi svižné tempo, které po přechodu ke kouli trochu upadne, ale nic to nemění na tom že je to příjemná podívaná, která hravě strčí do kapsy dnešní filmy o otravné drzé a rozežrané mládeži. Pobavil tatínek Lipský. Kdo hodnotí odpadem, koná tak z pózy. ()