Prázdninová komedie o holkách krásně praštěných. Patnáctiletá Kateřiná Krásná žije se svými rodiči - kastelány na hradě Krabonoši. Je "otrávená" pomyšlením, že stráví svoje prázdniny v neútulné pokladně hradu. její - podle jejího názoru - nudný život na Krabonoši je narušen příchodem studenta Petra, který by měl na hradě dělat průvodce. Katka se do něj zamiluje a marně se snaží upoutat jeho pozornost a to opravdu všemi způsoby, dokonce i fingovanou krádeží vzácných korbelíků z hradní sbírky. Katka má sice průšvih, ale ten konečně přiměje Petra, aby si jí všiml. (oficiálny text distribútora)

Tiiso

Průměrný dětský film poplatný tehdejší době. Heralý výkon mladé slečny je obstojný a sledování tohoto snímku přinese do obýváku pocit nostalgie po dobách ztracených a vyplní lehce nadprůměrným způsobem volnou chvíli. Z filmařského hlediska film v ničem nevyniká a nic nového nepřináší. Určen byl tehdy pro děti především pro dospívající dívky. ()

Vodnářka

Sympaticky bláznivá Katka, tak nějak normálně zamilovaná, její podobně šílené kamarádky, oddaný Standa, prázdniny a typicky chladný a nevšímavý vysokoškolák Petr. Výborný příběh pro každou mladou slečnu popisuje první (a vlastně i ty další) lásky bez klíšé, trapnosti nebo patosu, naopak spíš s nadhledem a odlehčenou závěrečnou zápletkou. Přestože jsem příběh kdysi četla, je mi líto, že jsem ten film neviděla tak osm let dřív.. :) ()

duklak2

Tento film jsem si vybavil teprve nedávno. Měl jsem sen, že jsem v dětství viděl český film, a tam byla scéna, jak kluk na motorce přijíždí na zámek za kamarádkou a volá na ni. „Katko, pojď k rybníku, prázdniny už týden běží a ty ses ani neukázala, všichni se na tebe ptají.“ Nedávno jsem tento film shlédl znovu a sen se mi potvrdil, že to byly Kopretiny pro zámeckou paní. Právě díky tomuto filmu mě zaujali herci „podivínský“ Jan Hartl a František Husák. Tato česká, trochu pohádka zpříjemní letní dny. ()

kocik1

Takovej normální film o praštěných holkách z doby, kdy jsme krmily králíky (skoro) všechny.:-)).Rozhodně super relax po všech těch úžasných plochých (a tím nemyslím v prsou.-))) kráskách z amerických středních škol. Jako pihovaté vykulené holce se mi to líbilo a v podstatě se pobavím i dneska, i když příběh sám je opravdu o ničem a jediné, co ho zachraňuje, je atmosféra a životnost "hrdinů". Snad jen ten úžasný Hartl. Ten mi nepřišel přitažlivý ani ve dvanácti.:-)) No a dneska mi přijde....jako úplně nepřitažlivý trouba. 70% ()

Jonatána

Tak jsem se dneska podívala na jeden z letních filmečků pro holky, u kterého jsem se zamilovaně tlemila v telecích letech. Pořád je krásně letní, prázdninový, Katka je parádně prdlá, Petr klasicky chlapsky slepý a celé je to fajn. Jo, a po tomhle filmu jsem toužila bydlet na hradě a dostat kopretiny. Neklaplo :-). Jen to daobvání dobrých herců jinými herci jsem fakt nepojala. U Husáka jsem si na pomoc přivolala maminku, jestli nemám něco v uších, když slyším p. Řehoře. ()

• Ve scéně, kdy má Katka (Sylva Julinová) na hradě kamarádku a v čase 48:14 pustí televizor, je na obrazovce lechtivý záběr z filmu Hra o jablko (1976). (Ganglion)
  • Sylva Julinová se před „Kopretinami" ani po nich na stříbrném plátně neobjevila. Netoužila po dráze herečky, vystudovala LF UP v Olomouci, vdala se, má dceru a zavedenou praxi. (Brtniik)