Jeoffrey

Chtěl bych dát 5*, protože závěr poslední série Amphibie si je zaslouží, posledních pár týdnů jsem si neskutečně užíval každý nový díl a přemýšlel, jestli se každou neděli víc těším na tohle, nebo na další díl Sovího Domu, ale bohužel nemůžu nezapočítat do celkového zhodnocení celou první polovinu série, odehrávající se ve světě lidí, která je za mě „jen“ nějakých 6/10. První půlka je dobrá, má pár zajímavých nápadů, pro diváka opět nové prostředí a některé povedené díly, které se věnují dalšímu rozvoji postav a jejich vztahů. Ale na poměry tohoto kouzelného seriálu mi tahle pasáž přišla prostě taková moc obyčejná, zkrátka jí u mě chyběla velká část toho kouzla, co na mě v rámci této série často působilo. Oproti tomu druhá polovina dle mého nemá chybu, přípravy na finále, a i to samotné, jsou zábavné, skvěle zpracované, epické, plné nových a nečekaných překvapení, ale i spousty emocí a napětí. Druhé půlce nemám moc co vytknout a minimálně poslední dva díly jsou za mě jasných 10/10. No jo, ale statistika je neúprosná, výpočty jsou jednoznačné a (10+6) / 2 = 8/10 ()

honajz2

Jsem čekal po finále druhé série úplně neskutečnou sérii, která snad až nastaví novou laťku v rámci animáků, ale tak holt se nestalo, no... První půlka série, odehrávající se v lidském světě, sice nebyla úplně špatná a o pár vtipných scén v ní nouze nebyla, ale některé díly v ní byly dost průměrné a nezajímavé (a nejhorší to snad bylo s tím vánočním dílem). Druhá půlka série už ale šlapala celkem slušně, i když i zde se objevily slabší díly, ale všechny ty přípravy na velký boj, shánění spojenců apod., to bylo skutečně zajímavé. A cca poslední tři epizody opět nářez, který celý seriál dokonale zakončil (i když teda s jednou podstatnou vadou). Druhá série mě bavila o něco víc, ale i když to tak ze začátku nevypadalo, tak i ta třetí byla dost slušná. 4* ()

drkaldj

Zdá se mi, že se tvůrci tak v půlce dozvěděli, že seriál bude po této sérii zrušen, dostali ale možnost narychlo přepsat druhou půlku a seriál ukončit. Pokud to takhle bylo, pak to zvládli relativně lépe než-li jsem čekal. Pokud to tak není, neumím si jinak vysvětlit ten přerod, náhlý posun a zrychlení. Ale ať už to bylo tak nebo ne, seriál si drží nadprůměrný výkon, postavy a zajímavý příběh který posouvá kupředu děj nebo alespoň rozvíjí postavy nebo jejich vztahy. ()