Luz, sebejistá dospívající lidská dívka, náhodou narazí na portál do kouzelného světa, kde se spřátelí s rebelskou čarodějnicí Edou a rozkošným malým válečníkem Kingem. Přesto, že Luz nemá magické schopnosti, sleduje svůj sen stát se čarodějnicí tím, že slouží jako učeň u Edy v Owl House a nakonec zde najde novou rodinu. (Disney Channel)

Krnac

7,9/10 (v prípade rátania len 2. a 3. série 8,5/10) hodnoteníe som zrazil čisto za slabú znovupozerateľnosť, (čo možno ešte prehodnotím), špeciálne 1. séria je veľa dielov vyložene priemerných až nudných prvú polku čo sa našťastie potom opravilo, hodnotenie série doslova zachránili finálne časti. 2. séria ale šlape jak hodinky, aj keď spomalí nedá sa povedať že by mi tam niečo prišlo vyložene navyše keďže k zápletkám už nedochádza nahodile a vždy sa dozvieme niečo nové o postavách a 3. séria je vyložene film rozdelený na 3 časti. Svet je zaujímavý, magický systém vyzerá dobre len veci z ep1 boli absolútne out of context keďže postavy to celé vlastne len hrali takže nič v ep1 neberte vážne (až na to čo hlavné postavy o sebe povedia). Tých žvástov o propagande bisexuality sa nebojte, autorka tu vychádza z vlastných skúsenosti takže to vôbec nepôsobí nasilu ani umelo. Seriál určite odporúčam len vydržať 1. sériu a 2. bude oveľa lepšia. ()

modraveverka

Seriál The Owl House sleduje příběh šestnáctiléteho multikulturního dominikánsko-amerického bisexuálního děvčete Luiz, která se stane čarodějnicí. Tento kreslený seriál je učený pro děti od sedmi roků. Bisexální orientece hlavní hrdinky byla potvrezená jak autorkou Dana Terrace tak i kanálem Disney. Dana Terrace sama sebe označuje jako bisexuálku a asi i proto chce prostřednictvím seriálu šířit reprezentaci mezi tu nejmladší a nejzranitelnější diváckou skupinu. Seriál o bisexuální čarodějnici pro malé děti! Satan vládne světu. Rodiče, matky, otcové, pořiďte na svých přijímačích Disney Channel a naučte svoje děti koukat na zábavné a inteligentní seriály. ()

Gerwant_L2

Seriál pojednávající o 14-leté Bisexuální holce co se dostane do světa magie...Upřímě já tenhle seriál mám i rád oceňuji příběh a jak se postavy postupně vyvíjí není to že by najednou přehodili Mind set po nějaké události ale postupně na ně doléhá a mění se jim psychika hlavně Luz v první sérii to byla bez starostná holka plná energie a radosti ale v třetrí sérii je uplně něco jiného má pocit viny za to že Belosovi Pomohla najít Collectora a málem i zapříčinila konec toho světa...Dokonce snad jako v každém Disney seriálu tu má hlavní postava vztah a jak sem zmiňoval Luz je Bisexuál Tak její přítelkyně je v podstatě ze začátku její rivalka Amity jejich vztah je výborně vykreslený... je vidět že se navzájem podporují v rozhodnutích nebo těžkých situacích...Seriál je též označován jako Horror no ani bych neřekl ale já nedělám v Ratingu filmů a seriálu...Ode mne si seriál odnáší 9,7/10... ()

Scanerior

Soví dům mě z počátku moc nezaujal, respektive po prvních dvou dílech jsem neměl ani moc chuť koukat na další, nicméně jsem dal seriálu i díky jeho poměrně vysokému hodnocení a poměrně nápaditým postavám šanci a nakonec jsem si seriál, tak zamiloval, že jsem zhlédl zbytek epizod za několik dní. Soví dům má, jak jsem již zmínil zajímavé postavy, děj je relativně volný, ale taktéž poutavý a celá atmosféra seriálu je jednoduše fajn. První sezóna má celkem různě zajímavé epizody, některé jsou slabší, některé naopak úžasné, každopádně druhá sezóna jede na vlně skvělých dílů a doufám, že i třetí řada, která ještě nevyšla kompletně nabídne brilantní epizody. Aktualizace: Po pár dnech se musím vrátit, abych dodal, že seriál si mě opravdu získal a neskutečně se těším na finální epizody. Z toho, co jsem viděl ze třetí sezóny to vypadá naprosto skvěle! - Po zhlédnutí poslední epizody mohu říci, že jsem více než spokojen s celým příběhem. Poslední sezóna seriálu byla mistrovsky udělaná - skvělý příběh, postavy, hudba - bylo to jednoduše perfektní! Nedokážu ani popsat, jak skvělý seriál Soví dům nakonec je. Miluji tenhle seriál a rozhodně ho doporučuji zhlédnout! (Od slabších začátků seriálu se dostanete přes poutavé epizody až ke kouzelně brilantnímu konci) ()

MM_Ramone odpad!

Seriál „The Owl House“ sleduje príbeh štrnásť ročného multikultúrneho dominikánsko-amerického bisexuálneho dievčaťa Luiz, ktorá sa stane čarodejnicou. Tento kreslený seriál je určený pre deti od sedem rokov. Bisexuálna orientácia hlavnej hrdinky bola potvrdená autorkou Danou Terraceovou, tak aj kanálom Disney. Dana Terraceová sama seba označuje ako bisexuálne orientovanú a zrejme preto chce túto zvrhlosť šíriť prostredníctvom animovaného seriálu medzi tú najmladšiu, najzraniteľnejšiu divácku skupinu. Seriál o bisexuálnej čarodejnici pre malé deti. Satan vládne svetu. Rodičia, matky, otcovia, zablokujte na svojich prijímačoch Disney Channel a ochráňte svoje deti pred týmto zvráteným odpadom! ()

• Provozovatel Disney Channel oznámil nasazení seriálu na česko-maďarskou verzi stanice na 2. 1. 2021, ale pak seriál z programu stáhnul. Údajně kvůli výskytu LGBT+ postav. (Vitox)
  • Názvy epizod 3. série v sobě mají skrytý význam, a to ten, že když dáme dohromady první slova z každé epizody, tak vznikne věta: „Thanks For Watching.“ (Scanerior)