honajz2

Dalo by se spekulovat, jestli už to místy moc netlačilo na city, ale čert to vem - jinak než hodně emotivně to dopadnout nemohlo. A loučení Anny se Sprigem mě samozřejmě dojalo, to úplně poslední obzvlášť. Vůbec silných scén tu bylo víc než dost a to, kam to celé dospělo a k jaké myšlence, mi přijde naprosto geniální a takhle samo o sobě je to jedno ze dvou (to druhé je samozřejmě Gravity Falls, kde mě to finále přeci jen nadchlo o něco málo víc) nejsilnějších finále v rámci animovaných seriálů. Plný počet bohužel ale nedám, protože si to u mě tvůrci dost pokazili tím, že ze dvou postav zničehonic udělali lesby. Hele, ok, já vím, že je to dneska strašně moderní téma, ale kruci, to jste to tam museli vrazit tak na sílu? Jen, aby zde Disney splnilo svoje "kvóty"? A to jsem chtěl tvůrce chválit, že s tímhle (během třetí série) přišli jen dvakrát a to jednou v rámci jedné vtipné scény a jednou dost na pozadí, ale zato aspoň přirozeně. Tohle ale bilo do očí, jak to tam uměle nacpali, nezlobte se na mě. Tohle mi dojem z finále značně kazí, ale jinak bylo fakt silné a fakt skvělé. Btw, vidět všechny postavy o 10 let později bylo taky neskutečné, perfektní tečka za celým příběhem :-) 4* ()