OG_Swifty

Startovni sezona, ktera je vic epizodicka nez celistva, predstavi nejstarsi padouchy a protivniky Spideyho pracujici nejprve solo a pote pod taktovkou Kingpina (Sinister Six). Dobre jsem si zavzpominal na devadesatky, kdy jsme si hravali s hrackama podle tohohle serialu. ()

Nin

Je zajímavé znovu se dívat na seriál, na kterém jsem vyrůstal a díky kterému se stal Spider-Man mým nejoblíbenějším superhrdinou. A tenhle Spidey z devadesátek má pořád hodně co do sebe. V první sérii se tu velmi dobře vystihlo to, co dělá Spider-Mana tak oblíbeného hrdinu a čím byl ve svých počátcích i dost průlomový komiks. Jsou tu zajímaví padouši, Spidey (trošku trapně) hláškuje a má dobrý kostým. Taky je tu ale důležitý jeho civilní život, a ať už jde o jeho ustaranou tetičku nebo krásné dívky, se kterými se Petru Parkerovi čím dál víc daří, jde nejen o příjemné osvěžení, ale často divák víc fandí Parkerovi v jeho civilních patáliích než u smrtonosných bitkách s barvitými nepřáteli. Každopádně padouši jsou v seriálu slušní, nejvíc vynikne Venom, na kterého láká už znělka. Když na něho přijde řada, tón seriálu je najednou až hororový. Eddie Brock má dlouhodobě pifku především na Parkera, a když zjistí jeho spider-manský tajemství a získá mocnou černou hmotu z vesmíru, je Spidey v pořádným maléru. Mimochodem Venoma dabuje velmi dobře Hank Azaria, dabér známý především ze Simpsonů. A když jsme u dabingu, tak v 1. řadě výborně dabuje i Mark Hamill alias Luke Skywalker, jehož nerdi milují i za jeho dabing Jokera. Ve Spider-Manovi dabuje Hobgoblina, který má jisté jokerovské rysy. Je nepředvídatelný a stále vychechtaný. Na druhou stranu je seriál stále určený pro děti, a tak se občas postavy chovají pěkně hloupě. Například díl s Chameleonem je oproti jiným dost dětinský. Na druhou stranu i takové byly starší komiksy se Spider-Manem, ze kterých seriál příjemně vychází. (7/10) ()

Aurus

1 Série je hodně skvělá. Vše má na jedničku. Spiderman je hodně skvělá postava. Hudba je taky hodně výborná. A Postavy v seriálu jsou hodně sympatické a dobré. Za mě 1 série 10/10. ()

• Děj je inspirovaný dvěma sešity – 192. a 372. ze série „The Amazing Spider-Man“ (příběhy „24 Hours till Doomsday!“ a „Invasion of the Spider Slayers Part 5: Arachnophobia Too!“). (Kubaaa97)
  • Mary Jane Watson, která se objevila na konci epizody, se poprvé objevila v komiksu „The Amazing Spider-Man číslo 25“. (JG9)
  • Myš, na které Curt Connors dělá pokus, se jmenuje Mickey po jedné z nejslavnějších postaviček od Disneyho. (Kubaaa97)