Zraněný Daniel se probouzí na posteli u Ledy (dívka, která ho ošetřila). Nachází se na jiné planetě. Vracíme se zpět o 3 měsíce. Tehdy SG-1 poprvé navštívila planetu, která je rozdělená mezi protektorát Rand a Caledonianskou federaci. Caledoniané věří, že příchod SG-1 bránou je jakýsi zásah shůry (jsou fanatici) a rozhodnou se obsadit hlavní město Randu. Během toho zmatku Daniel zůstal na planetě a přežívá spolu s Randskými bojovníky. Pokud se jim nepodaří Caledoniany porazit, tak se zpátky domů nedostane. (Varan)

Xeelee

E04 ⤶ SG-1 dorazí na planetu dvou znesvářených světů a aktivizuje dosud bezvýznamné fanatiky, vzývající staré Goa'uldské bohy, kteří provedou převrat a rozpoutají válku. Daniel zůstal uvězněný na planetě. Příběh je dobře nelineárně odvyprávěný a skvěle pracuje s napětím. ⤷ E06 ()

majo25

Fajn epizóda odohrávajúca sa na rozvinutej planéte s politicky rozpoltenými štátikmi. Fajn, keď tvorcovia seriálu musia navrhovať dizajn a všakovaké prístroje na mimozemských základňach. Aj keď tak trochu námetom vykrádajúca niektoré predchádzajúce epizódy. ()

kwoky

SG1 už zase řeší válečný konflikt na jiné planetě. Při sledování tohoto dílu jsem měl silný pocit deja vu. Opravdu by nešlo vymyslet nějaký jiný námět? Průměrná epizoda, kterou táhne nahoru charizmatický hlavní záporák Soren a trefná kritika studené války. 3,5* ()

Grogan

Zajímavý nápad, který sráží televizní zpracování - prostě to celé neodpovídá planetě, která je po devastující válce dvou národů, člověku se těžko věří, že taková hrstka rebelů by dokázala porazit armády velkého státu, navíc v rámci úsporného scénáře z toho skoro nic nevidíme. Máme tu matného záporáka a nudnou romantickou zápletku Daniela Jacksona s jeho vdanou ošetřovatelkou. Ani ta retrospektiva tu moc navíc nepřináší. Průměrná epizoda. ()

PlysovyMacko

Nie som fanúšikom tohto druhu epizód, kde príchod SG1 na cudziu planétu iniciuje vojnu medzi fanatickými domorodcami. Samozrejme Daniel sa do toho pletie, ale ja som na Jackovej strane - neriešiť to. Romantická linka je nasilu ale páčila sa mi brana vystavená v múzeu. ()