Jednotka SG-1 sa po prechode bránou ocitne uprostred boja. Skupina vojakov SG bojuje s jaffskou armádou. SG-1 sa domnieva, že ide o nezvestný tím SG-11 a ponúkne im pomoc. Na ich prekvapenie, SG tím obráti zbrane proti nim. Členovia SG-1 sa prebúdzajú vo výcvikovom vojenskom tábore s bolesťou hlavy a bez zbraní. Ale len do tej chvíle, než sa vráti mocný nepriateľ Apophis. (TV JOJ)

Xeelee

E08 ⤶ Apophisův lidský airsoftový tábor, který celé roky trénuje invazi na Zemi ve jménu svého Boha, i když je všichni mistři dávno opustili, ale hromadně uvěří že nesmrtelný zemřel po shlédnutí několikasekundové nahrávky. S těmi informacemi co mají by se stejně hned prozradili i kdyby se nějak na Zemi nepozorovaně dostali, protože bránou by to nešlo. In'tary, cvičné zbraně s červenými krystaly, které mohou mít podobu čehokoliv, jsou skvělým nápadem a pro výcvik je v budoucnu začali používat i lidé. ⤷ S05E13E10 ()

kwoky

Hodně zajímavý nápad. Goauldi se neštítí poštvat lidi proti sobě v jakékoliv formě. A SG1 má opravdu hodně práce s tím ty lidi přesvědčit, že mají přestat. Děj je plný akce a menších podivností, ale nakonec jsem byl poměrně spokojený i se závěrem. Světlým momentem dílu jsou proslulá tuňáková muka :) ()

Grogan

Názor uživatele ben666 bych v podstatě mohl celý opsat, mám tuhle epizodu hodně rád, ale 5 hvězd jí dát nemohu, na můj vkus je tam až moc dějových děr a nejasností - třeba, kde ti kluci vzali tolik pozemských zbraní (tolik toho SG-11 sebou přece neměla) a uniforem, jestli je Apophis vzal do armády po porážce od Tau'ri, tak jak to, že neví, jak vypadá tým SG-1 (nepřátelé na život a na smrt jejich Boha) nebo alespoň neznají jména jako O'Neill a Teal'c, jak Apophis plánoval infiltrovat SGC, vždyť by potřeboval kody k iris a ten od SG-11 už musel být vyřazený, taková banda fanatiků a jedno video je přesvědčí, že Apophis je skutečně mrtvý? co všechno prozradila Apophisovi SG-11 - jeden moment nám říkají, že nakonec začali mluvit, pak, že odmítli cokoliv zodpovědět (a tahle verze se mi líbí víc, protože ta první naznačuje, že jiné SG týmy by na rozdíl od superodolné SG-1 při mučení nepřítelem mluvit začaly). Slušné 4 hvězdy. ()

Mistr119

Boj, boj a zase boj. Zajímavé přinést na scénu připravované plány Apophise (které by stejně nefungovaly, nevím, jak chtěl vojáky infiltrovat bez kódu k otevření iris??), ale tady to taky končí... ()