Tím SG-1 na jednej z planét zachytí rádiový signál. Krátko na to havaruje smrtiaci klzák, ktoré riadil Apophis, keď unikal pred svojím úhlavným goa´uldským nepriateľom, Sokarom, ktorý bol v starom Egypte Bohom smrti. Tím SG-1 zajme Apophisa a vezme ho so sebou na Zem. Tam zistí, že ho mučili a pomaly umiera. (TV JOJ)

Mistr119

Morální a vojenské dilema: poskytnout svému nepříteli pomoc důstojnou každé bytosti nebo jej nechat zemřít...a když Tok'ra vyjevil, že i po své smrti bude Apophis znovu oživen, aby mohl být znovu a znovu mučen a hostitel už přitom dostal od Daniela požehnání... přitom jej čeká další peklo... jestli si dobře pamatuju, tak zde Apophise nevidíme naposledy. ()

Grogan

Pěkná epizoda, jen bych si přál, aby Sokar v seriálu dostal více prostoru, když se o něm mluvilo s takovým strachem (jak tady, tak i v další řadě). Čekal bych více negativních emocí lidí k Apophisovi, přece jen je to úhlavní nepřítel Země. Scény s propalovanou iris byly vynikající, stejně tak účast Tok´rů. Peter Williams v pár scénách dokázal, že umí hrát nejenom stereotypního zlého Goa´ulda. ()

kwoky

"-Vsadil na to, že budeme mít soucit i s nepřítelem. A měl pravdu." "-Můj soucit spočíval v tom, že jsem mu neustřelil hlavu." Skvěle zapamatovatelný díl s ikonickou hlavou Sókara před iris a se smrtí Apophise, která ale asi nebyla konečná. Skvěle je zde ztvárněné, jak lidé osobně litují a současně nenávidí svého největšího nepřítele. ()