Rok po misii na Abydos Zem napadne mimozemšťan Apophis. Generál Hammond, velitel základny Cheyenne Mountain, kde je umiestená hviezdna brána, si myslí, že prišiel práve z Abydosu. Plukovník Jack O´Neill mu oznámi, že bombu, ktorú mal odpáliť na Abydose a zničiť tak tamojšiu hviezdnu bránu, neodpálil na planéte, ale na Raovej vesmírnej lodi, ktorá bola na obežnej dráhe a Daniel Jackson zostal žiť na planéte. Hammond rýchlo zostaví nový tím, ktorý má vedca priviesť späť. Apophis medzitým napadne aj Abydos a unesie Danielovu ženu Sha´re a jej brata Skaaru. Na Abydosu Daniel ukáže Jackovi miestnosť, ktorú sa mu podarilo objaviť. Podľa jeho názoru sú na obrazoch v miestnosti adresy ďalších hviezdnych brán, ktoré sa nachádzajú po celej galaxii. Daniel sa vracia späť na Zem spolu s poraneným vojakom, ktorý videl symboly planéty, kam Apophis odišiel a kde sa pravdepodobne nachádza aj jeho manželka... (oficiálny text distribútora)

AxusNalim

Nedávno jsem se na začátek seriálu znovu podíval, abych viděl, jak byli kdysi všichni členové SG týmu mladí a neklidní z lupičů těl. Před lety bych snad dal 5*, teď o něco míň. Pořád lepší než seriál, který se začal natahovat do nekonečna (a vlastně dodnes (2008) mu ještě není konec, nepočítaje Atlantis). ()

Tempest

Skvělý začátek výborného seriálu Hvězdná brána. Děj bezprostředně navazuje na film, objevují se nové postavy (půvabná doktorka Samantha Carterová a Teal'c) a pod starými jmény se objevují nové tváře, kdy mě velmi mile překvapil Richard Dean Anderson jako Jack O´Neill. Docela nutná průprava pro sledování samotného seriálu, během cca 90 minut se stane celá řada zásadních věcí. ()

Desmi

Tak tohle byl jden z nejpovedenějších filmů k SGC. Měl všechno a divákovi ještě přinesl dárek v podobě příslibu, že uvidí ještě mnohem více dalších světů. Celá SG mě bavila výborně a tenhle film něbyl vyjímkou. Je docela zajímavé, jak si pořád dokáželi držet svou tvář. Většina seriálů jde sestupnou tendencí co se sérií týče. Tady jsem měl pocit, že seriál graduje, totiž že každá nová série je lepší a lepší. Tenhle film byl na začátku tohoto boomu, a proto si zaslouží plný počet.. =)) ()

st4nford

Film i seriál jsem viděl jako dítě, ale chyběl mi tam ten vypravěčský "propojovací můstek" mezi Emmerichovým filmem a seriálem. Konečně jsem se k němu dostal, bylo to fajn. Minimálně první polovina skvělá, ta druhá slabší, ale přesto dobrá. ()

rubii

U nás běhá už osmá série a já teprve teď viděl pilotní film tohoto nepřkonatelného sci-fi dílka. Takže si beru na dva roky dovolenou a jdu sledovat stArgAte...btw proč tady nejde dát to suprový °A°?? ()

Allein4

Skvělý začátek Stargatemánie (teda film z roku 1994 byl úplně první, ale ten měl být jen trilogií, což se nakonec nepovedlo). Obsazení je výtečné, všichni tam skvěle sedí. SG1 vydržel neuvěřitelných deset sezón, SGA pak pět, SGU určitě také nějaké připíše a Stargate jen tak neodejde...spousta filmů a jistě i další seriály. Stargate world forever :)) ()

Filatov

Otvíračka k dlouhé a hlavně kultovní sérii Stargate SG-1 dopadla na TV film úplně skvěle. Tématika Hvězdné brány pokud jste fanoušek vás prostě chytne a cestování červí dírou po vesmíru vás naprosto pohltí tak jako mě. Vizuálně výtečné bez do očí bijících chyb a jako pilotní film zcela postačující příběh pro otevření tohohle seriálu. Takže pokud vás tohle chytlo tak "otevřte iris" a vzhůru do sledování seriálu! ()

Mistr119

Tak takhle začal celý ten dlouhý běh SG-1... :) Zajímavé, že většinou je "film" označován za 1. dva díly seriálu a tady je z toho film.. :) Nicméně krásné poodhalení podstaty "bohů" a úvod do seriálu. :) ()

Sa.sa

Pilotní film rozdělený na 2 epizody... EP1: Přemýšlel jste, že by jste napsal knihu? - - - Ano, ale musel bych zabít všechny co to čtou :))) - - - to byl vtip :))) vše co jsem dělal bylo přísně tajné... ;) tvá smrt jí nepomůže... Útok na Abydos a na zemi... EP2: vytvoření SG týmů... Sha´re a její bratr Skaara je Goald... Jack přemluví Teal'ca aby jim pomohl... Nakonec bitva u brány, která je kvalitně natočená ()