Zatímco si užívali letního tábora, planetu napadli mimozemšťani. Teď musí skupinka čtyř dětí, které nemají nic společného, podstoupit nebezpečnou misi a zachránit svět. (Netflix)

D.Moore

Splácanina všeho možného a navíc nezábavná. Když ve scéně v kuchyni cituje Jurský park a zároveň Vetřelce, dá se na to dívat, ale takových scén je žalostně málo. Hlavní dětští hrdinové se navíc bůhvíproč chovají jako o deset let starší, ale vtipné to není... Chtě nechtě jsem je navíc musel porovnat s hrdiny Stranger Things, kterým nesahají ani po(d) kotníky. Co se týče režie, McG je sice můj oblíbený videoklipový blázen (a pro Netflix už natočil fajn The Babysitter), ale tentokrát ho v rozletu citelně brzdí rozpočet - při prvním setkání s mimozemšťany jsou triky vyloženě špatné a později se s nimi pro jistotu šetří a film bohužel nemá co nabídnout. ()

Malarkey

Neřekl bych, že je McG tak špatný režisér. Technicky a digitálně to bylo v pohodě. Jenom mě fascinuje, že nikoho z filmu nenapadlo, že takhle se děti, podle mě, ve svých letech rozhodně nechovají. Každopádně popkulturní narážky byly super, určitě jsou největší devízou filmu. Chtěl bych ale znát někoho, kdo bude v popkultuře mít takovej přehled, jako ti rozmazlenci (kromě toho zrzouna) tady. Nemohl jsem je vystát. A myslím si, že v porovnání s například filmovým To nebo seriálovým Stranger Things je toto největší kámen úrazu samotného filmu. ()

honajz2

Kult Stranger Things, který osobně vůbec nechápu, dal vzniknout podobným kravinám, které vykrádají - tedy pardon, nostalgicky připomínají - všechno možné. Jenže Rim of the World tomu všemu nasazuje korunu. Prvních 20 minut to vypadá jako ještě přijatelný film pro děcka, i když fakt do určité míry. Jenže pak začali emzáci útočit, s nimi přišel totální chaos, neustále tam něco vybuchoval a já měl pocit, že zničehonic koukám na Transformers. Pak se to naštěstí s efekty maličko uklidnilo, i když příšerně přesvícené to bylo pořád a samotné efekty byly dost slabé (btw, je tady snad nejhůř udělaný CGI oheň, jaký jsem kdy viděl). Do toho nás celým filmem provází čtyři nesympatická děcka, z nichž snad každé má nějaké trauma, o kterém pak všichni někdy večer u ohníčku mluví... Uf. Jedním z nich je černoch, který má být asi vtipný, ale mě všechny ty jeho vtipy připadaly neskutečně trapné. Co se ale těch postav týče, občas se tu nějaká sympatická objeví, já tu měl dvě, ale jedna mi zhebla zhruba za půl minuty co se objevila a ta druhá tak za minutu a půl. Super. Hlavně že děcka všechno přežijí a i když emzáci zamordují hromadu dospělých a vojáků, oni si jdou vesele skoro bez zranění dál, jednou si dokonce udělají krásné postapo selfie. Příběh ani nemá smysl komentovat, protože dává smysl tolik, jako již zmíněné Transformers - žádný. Emzáci přiletí z vesmíru, chtějí zničit (nebo vyhubit?) lidstvo, někde nad zemí mají mateřskou loď, ale člověk nechápe, jak by takové bytosti mohly být inteligentní, když se celou dobu chovají jako zvířata. Jenže nějaká kosmonautka má u sebe klíč, ve kterém je vyrytý kód na zničení té emzácké mateřské lodi (tak jak dlouho nad Zemí je? protože jinak je to wtf) a ten se musí dopravit k nějakému profesorovi. Je v tom hromada dalších logických děr, které zde nechci všechny vypisovat, ale uvedu ještě například to, že tu číňanku by na žádný americký tábor nemohli vzít, když anglicky neumí (já vím, že jo, ale celou cestu z Číny na tábor předstírala, že ne) a není tam nikdo, kdo by uměl jejím jazykem. Což mě napadá další věc, přežili ti vedoucí a ostatní členové tábora, nebo ne? Umřeli, nebo je stihli evakuovat (i když to asi ani nebylo možné, když byli v epicentru, tak potom nechápu, kde se vzal pak jeden z těch vedoucích v kadibudce a tvářil se, že se nic neděje). Další problémem je to, že ten film od 20 minuty neví, na koho míří. Na děti bude v něčem nepochopitelný a nebudou chápat mnoho narážek, na dospělé zase bude strašně dětinský. Každopádně se mi tady potvrdilo, že McG je režisér na nic a další filmy od něj už radši vidět nechci. A to mě přitom tyhle dětské sci-fi nevadí, dokonce i mezi těmi moderními se dá najít něco dost dobrého (Earth to Echo), ale Rim of the World je prostě shit. Mít blbou náladu, tak klidně dám odpad, ale za ten začátek, který ještě nějak vypadal, tu slabou hvězdičku dám. Víc si to nezaslouží ani náhodou. ()

sedm.1

Naprosto neoprávněně „rozcupovaný“ a podhodnocený snímek, který mě osobně opravdu bavil, a to nutno podotknout, že ve většině ohledech. Samozřejmě, mohl bych tu vytknout docela očividně slabší rozpočet, který se projevil především v efektech, což právě v takovémto typu filmu, plného velkolepých triků, nevzbudí zrovna úplně dvakrát přesvědčivé dojmy a proti opravdu zpackanému závěru nemohu též říct ani „ň“, nicméně i tak si myslím, že McG natočil poměrně fakt zábavnou jízdu, které nechybí humor, pramenící především z úst fakt vtipně hláškujícího Benjamina Florese Jr., tedy toho přitloustlého černouška, napětí, kdy se tvůrcům podařilo spousta scén vážně slušně vyšponovat, působivá atmosféra, kdy přestože se jedná vlastně o takové dětské dobrodružství, tak přesto dokázala vyvolat pocity úzkosti a syrovosti, a velkým plusem filmu je i casting čtyř ústředních dětských postav, jenž jsou obsazeny sympatickými, výraznými a zajímavými typy, a k nimž jsem si velmi lehce dokázal najít i cestu a fandit jim. Zásadním problémem je pak tedy samozřejmě zápletka, která funguje spíš v jednotlivostech, než jako kompaktní a záživný celek, což navíc dorazí již zmiňovaný teatrální závěr, i tak ale musím zopakovat, že já se až nečekaně dobře bavil a za nějaký vyložený průser bych tuto podívanou tedy rozhodně neoznačoval. ()

Wysch

I love these crap movies. Chtelo by se mi rict, ze az vyrostu, budu tocit takovyhle srajdy. Akorat ze ve ctyriceti uz je asi pozde na to, abych vyrost. Tenhle film je fakt hloupej a plnej popkulturnich narazek az tak moc, ze vlastne lame ctvrtou stenu za predpokladu, ze si to samotnej scenarista a reziser uvedomujou. A kdyz se podivam na tvurci historii scenaristi a vezmu v potaz, ze McG byl odjakziva reziser presne takovejch srajd, musi to bejt lamani ctvrty steny. Also, Jack Gore has Josh Hutcherson vibes a Miya Cech ma imho budoucnost. Also also, Alex urcite hral Dead Space, protoze toho emzaka znegoval jako Isaac Clarke :) ()