Jeho diplom z promócie ešte stále vonia novotou, ale doktor Peterka už teraz hýri sebavedomím, akoby mal za sebou dvadsať rokov praxe. A aj keď inak rázny Blažej takéto správanie nebude dlho tolerovať, ten má teraz iné problémy. Ina je tehotná a Blažejovi je jasné, koho pričinením. Do nemocnice prichádza aj ďalší pacient, obchodník so zeleninou Dobiáš, ktorého energická manželka nedovolí nikomu ani len dýchať. Medzitým za doktorkou Královou prichádza exprimár Vrtiška, ktorý sa s ňou prišiel podeliť o obavu o Štrosmajerovo zdravie... (RTVS)

topi80

Jelikož doktor Štrosmajer je nějak nemocný a na všechny hlášky už by nemusel stačit, přichází s další porcí humoru mladý doktor Peterka ve skvělém ztvárnění Oldřicha Kaisera. Divák vnímající doktora Štrosmajera jako skrz naskrz kladnou postavu by si může povšimnout značného rozdílu mezi tím, jak se chová k tomuto mladému kolegovi a jak se kdysi choval k Alžbětě. Ovšem, nejlepší byla doktorka Fastová, která svou akcí udivila starého Sovu, který byl přesvědčen, že jeho decentní vyjádření nesouhlasu k zastavení akce stačí. ()

rakovnik

Nad Štrosmajerem se stahují mračna, která zastínila i graviditu. Ovšem také nápad, jak vyběhnout s potratovou komisí, byl dost zajímavý. Nástup Peterky mě potěšil mnohem více, než minule u Fastové a těším se na pokračování zelinářské patálie. ()

bubun

"Já dvojitou." "S dvojitym cukrem." "No bodejť! Ať baba tloustne, žejo, děvenko." "Tak čtyři." "Kostek šest!" ..... "Ale to nebude jenom kafe. To bude přinejmenším ještě štrůdl." Opět výborně bizarní dialog. ()

• Peterka (Oldřich Kaiser) je dotazován, zda ránu revidoval. Jedná se o prohlédnutí, vyčištění a ošetření jakýchkoliv hlubších poranění poranění cév, šlach, nervů apod. (sator)
  • Opakovaně je vidět, když sestra odemyká a zamyká dveře na odděleni ortopedie, že nemá klíče a navíc a mezi dveřmi je mezera tam, kde měla být západka zámku. (sator)
  • Pěnkava (Josef Dvořák) je vlastníkem vozu Praga Piccolo z roku 1929. Praga Piccolo byl československý meziválečný malý automobil z továrny Praga od konstruktéra Františka Kece. (sator)