Tux and Fanny

všetky plagáty

JamesSi

Tux and Fanny je animovaný surreálný slice of life o dvou kamarádech (fialové ženě a růžovému muži). A vše se to tváří jako podivná ruská videohra z 80. let. Jsou zde jen malé příběhy, ale kontinuita mezi nimi je. Bavilo mě pokaždé, když Birney se pokusil své dva animované bloby znázornit v jiném stylu - ať už stop motion, animované vodovky nebo 3D.  Tux a Fanny monotóně v ruštině chrlí existencionální dialogy, starají se o svou kočku Sašu a nebo nechávají vyrůst žalud v lebce jelena. Pokud se to dá srovnat s jinou tvorbou, dá se to srovnat s animacemi Jacka Staubera, moderním creepypastovým contentem jako Don't Hug Me I'm Scared, Wolf House nebo Adult Swimákovským Off The Air. Ačkoliv tam jsou nějaké temné podtexty a nápady, převážně jde o feel-good story, jen z poněkud podivného alternativního světa. Stále to tedy působí spíše jako 5 minutový webseriál nalepený za sebe a doufám, že třeba druhý díl nám dá poněkud plynulejší příběh. Je vidět, že Birney se na tomhle téměř jednočlenném projektu vyřádil. Jinak Birney spolupracoval na svém filmu Strawberry Mansion s hudebníkem Danem Deaconem, který je pro diváky adult swimu klasikou. ()