3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení. (Filmtopia)

aR3Zz

Masakr. Neuvěřitelné! Top český dokument. Jako člověk ze světa IT tak nějak tuším, co se na internetu děje, ale tohle dalece překonalo mé už tak velmi černé představy! Ikdyby to bylo Klusákem účelně přitažené za vlasy, tak i desetina by byla silné kafe. Označení predátor je lichotící, mě nenapadá slušné označení těchto úchylů. A mám regulérní strach o svě děti... Více takových dokumentů, dotovat je státem, najít tu odvahu se těmi výkaly prodrat! Palec nahoru celému štábu a hlavně herečkám! Jen těžko si umím představit, pod jakým psychickým tlakem byly ony, a to ve své plnoletosti! Až pak si člověk uvědomí, jak to může zcela rozbít duši 12ti letého dítěte. Masakr! Je mi z toho nedobře... 85% ()

Kalimero13

Nedokážu objektivně hodnotit kvalitu dokumentu, kde síla obsahu tak silně zastiňuje všechno ostatní.  Existence filmu je ale extrémně důležitá. Já jen doufám, že existuje někde na státní úrovni speciální policejní oddělení, která nemá na starost nic jiného, než aktivně hledat a postihovat takové případy. ()

FeriusParfax

To jsou ale čuňata. Po zhlédnutí dokumentu jsem podezírala i kolegy v práci, co že to asi dělají doma za zavřenými dveřmi. Až budu mít děti, a nevím, jestli mi ten neustálý strach za to stojí, tak je nechám doma. Budou bez počítače, telefonu, budou se učit z domu a kamarádky a kamarádi budou chodit k nám. Do pokojíčku jim nainstaluji kameru se zvukem. Nad dalšími bezpečnostními prvky ještě popřemýšlím. Času mám dost. Případně budu inovovat dle potřeb. Napadají mě ještě mříže na okna, ale nechci vypadat, jako magor. Fakt humus ty lidi, kteří tohle dělají. Jednou jsem četla rozhovor s pedofilem. Bylo to hodně zajímavé a myslím, že takoví lidé, kteří s tím něco dělají a nestrkají dětem do dírek všechno možné, by se neměli odsuzovat. Většina z nich s tím totiž něco dělá. Jsou prostě nemocní. Stejně jako buzny a lesby. Něco se jim v mozku popletlo a holt se musí léčit. ()

crackonosh

Co k tomu dodat? Předně asi, že to je nejlepší a nejsilnější film Víta Klusáka (a Barbory Chalupové). Nejen kvůli explicitní přehlídce penisů a kontroverznímu (pro mnohé šokujícímu) tématu zneužívání dětí na internetu. Film ukazuje především ten obrovský rozsah fenoménu — doslova tisíce mužů, kteří kontaktují malé děti, aby si před nimi mnozí už po třiceti vteřinách nebo dvaceti minutách začali leštit tyč. Zvláštním přírodním úkazem je pak „Ústečan“, predátor, co vede dětské tábory a po večerech tráví hodiny přemlouváním dětí, aby si vyhrnuly tričko nebo poslaly hambatou fotku. Jistě to bude velmi příjemný chlapík, oblíbený v kolektivu, pod maskou hodného strejdy je ale duševní mrzák bez špetky sebereflexe. Když jej filmaři konfrontují, poradí jim, aby si našli pořádnou práci nebo začali řešit romskou problematiku. Ale tím výčet bizarních typů ani paleta nástrojů, jak manipulovat děti, zdaleka nekončí. Vydírání, osobní schůzky, nabídky trojky a tak dále. Po dlouhé době film, který má velkou šanci uspět i v zahraničí, i když jeho hlavní smysl je v tom, že může načít debatu v rodinách a ve školách, přispět k větší obezřetnosti na internetu. Skvělé obsazení, hlavně ale dramaturgie, režie a v neposlední řadě i hudba. Jak pravil jeden kolega na předpremiéře pro lidi z HitHitu: Dobře investované peníze. (Jakkoli to možná zní divně, je tam i hromada vyloženě vtipných scén.) ()

FreeDooM44

Důležitej film. Sice by to mohlo bejt víc dokumentární. Nějaký dynamický statistiky, fakta atd. Ne jenom hodit text do záběru s paragrafem. Ale u mě zvítězil obsah nad formou, proto pět hvězdiček... Celkem se mi líbila občasná nadsázka a humor. Vykreslila podle mě kontrast toho jak dospělá herečka sebou musí nechat manipulovat a zároveň jí to v jejím věku přijde směšný. Hodně, hodně, hodně silnej mi přišel vlastně ten jediný pozitivní moment filmu, nebudu prozrazovat určitě poznáte. ()

kukkik

Velice důležitý a silný dokument. Dobře sestříhaný, perfektní dokumentární práce, opravdu mě mrazilo z těch odporných kreatur co se plazí po internetu.. Špatný pocit, hnus a odpor po zhlédnutí drží už pár hodin a mám docela obavy, zda se vůbec dneska vyspím. Jen doufám, že si alespoň někteří z nich půjdou na pár dekád sednout nebo je někdo pozná a tak obden jim pak do konce života bude rozbíjet držku. Opravdu, doporučuji se na tohle podívat, je to dokument podobného sociálního významu jako onehdy dokument Šmejdi. Snad bude mít i stejně silný dopad na realitu. Jediné, co bych vytknul je nesmyslně krátká stopáž.. z těch stovek hodin záběrů bych čekal klidně dvouhodinový dokument, 100 minut mi připadá dost málo. 5/5 ()

skkizo

Jeden z nejdůležitějších dokumentů, který byl kdy v ČR natočen. Myslím, že by měl naprosto každý tento film vidět. Jsou zde chvíle, kdy už doufám že to skončí ale ne proto, že je film špatný, ale protože je to opravdu hnus, co jsou dnes lidé schopni provádět. Je zde zhnusení, smích, čistá radost. Pan Klusák překonal sám sebe a odteď jej opravdu uznávám, jako jednoho z největších současných českých tvůrců. ()

Maximilianus

Prekvapivo vtipný, nepeknú realitu zobrazujúci, zvrhlý, v pár momentoch aj strach naháňajúci a raz celkom dojemný dokument s veľakrát slizkými masturbujúcimi antigonistami. Dievčatá (najmä Tereza Těžká) podali výborný výkon a teda česť im, že to psychicky dali. Snáď nebudú mať traumy. Nemal som síce úplne zadosťučinenie, že predátori boli potrestaní, ale aspoň ten najaktívnejší bol konfrontovaný a ten najväčší grázel skončil mokrý. 8,6/10. ()

Petula009

Asi si úplně nedovedu představit, že by to bylo náročné jinak. Jsou tam i vtipné momenty, ale o to víc Vás pak mrazí u těch vážných. Rozhodně něco, na co by se mělo odkazovat. ()

Warhaus

Velmi kvalitní počin, který by měl povinně vidět každý rodič. I když je 21. století, a čekal jsem úplně vše, místy jsem byl sám znechucen, v jaké míře a jakým způsobem se vše děje. Bohužel, občas se zdály scény často repetetivní a nejlepší části na konci, tedy schůzek se samostatnými predátory, bylo přeci jen málo. Vůbec bych se nebál více napodobit americkou verzi - How to catch a predator a stejně jako v podobě Ústečáka si je všechny trochu více vyzpovídat. Stejně tak bych se nebál odkrýt jejich obličeje, protože to by byla pro ně ta největší potupa. ()

Boris.

Po shlédnutí dokumentu sem si uvědomil, jak velkej a závažnej tenhle problém je a určitě by se to mělo dostat k co nejširší veřejnosti, aby si rodiče uvědomili co za nechutný prasáky mezi náma žije a asi i do jisté míry zjišťovali jak jejich děti na internetu tráví čas. Jen myslim, že tvůrci měli od začátku mnohem víc spolupracovat s policií. Jinak z dokumentárního hlediska myslim, že to je zpracovaný velmi zdařile a hlavní herečky jsou dost přesvědčivé...prostě naivní puberťačky. ()

Mouchal

Já bych ty internety zakázal. Opravdu hluboce smekám před herečkami, které se zhostily opravdu nezáviděníhodného úkolu. Povídat si s internetovými predátory s vážnou tváří, když tam na ně kolikrát hned po pozdravu začali vytahovat svoji chloubu, chce opravdu silné sebeovládání. Člověk, který neví, jak funguje internet a jak ho většina lidí používá (bohužel) bude po zhlédnutí dost šokován. My ostatní jsme jen zhnuseni nad odporným chováním několika jedinců naší populace. Rozhodně doporučuji se na tento dokument podívat, je dobře natočen s velmi povedenou atmosférou a ozvučením. Konec mohl být maličko údernější, ale i tak si myslím, že tvůrci svůj záměr splnili na výbornou a hláška "12? Tak to je pohodaaa" film tak zpopularizovala, že se o něm ještě dlouho mluvilo. A pokud se mluví o těchto společenských problémech, je to jen dobře. 90% ()

rublik05

Dlouho jsem váhal, zda na snímek V síti vůbec do kina vyrazit. Nakonec vlivem dlouhotrvající filmové abstinence jsem se tedy uvolil jít do jámy lvové a přesvědčit se na vlastní oči, jestli je všechen ten boom okolo V síti právem. Musím však uznat, že už dlouho mě nic tak hluboce nezasáhlo, a musím také pochválit tvůrce, protože to, co předvedli, se jen tak nevidí. Hluboce smekám před ústředním triem mladých hereček, které to opravdu neměly jednoduché, zejména udržet emoce a nevypadnout z role. Opravdu všechna čest a mají můj hluboký obdiv. Dokument vřele doporučuji všem rodičům, kteří jsou jako já doteď absolutně nepolíbení problematikou internetu a absolutně netuší, co se vše může dít na sociálních sítích a internetu obecně. V některých částech filmu jsem se neubránil smíchu, jak až některé situace a osoby působily trapně a směšně. Naopak v určitých situacích jsem zůstal jak opařený a nestačil jsem kroutit hlavou. Vlastně jsem až doteď nevěřil, zda je tohle všechno, co se ve snímku objevuje, vlastně vůbec možné a reálné. Svůj účel, jako takovou sondu do světa sociálních sítí a osvětu zejména pro rodiče, plní dokument bravurně. Jediné co mě trochu zarazilo a zamrzelo, byl závěr a vlastně celková pointa. Očekával jsem ke konci nějaké vyvrcholení, nějaké závěrečné rozřešení celého dokumentu. Nicméně i tak jsem přesvědčený, že takový formát je potřeba jako sůl a svůj účel jistě splní dokonale a pomůže při prevenci rizikového chování na internetu. 10/10. Viděno v kině 31.5.2020. ()

Likan7

Po obsahové stránce horor největšího kalibru, který i mě často šokoval tak, že jsem v otevřenou pusou nevěřil svým očím. Neumím si představit, když tohle uvidí rodič nějakého předpubertálního dítěte. To je na na to tak leda se ožrat a doufat, že zrovna já jsem svoje dítě vychoval dobře. Dokumentárně mi sice ta prostřední část kolem chatování přišla trochu delší, než bych chtěl, ale jinak je V síti co do poselství, tak do filmovosti, skvělý dílo, které by mělo být všem povinné. ()

rivah

Klusákova senzacechtivost a sebestřednost si užila. Snad to bude trochu užitečné, ale atmosféru na internetu to moc nezmění. Matty a Cardová a zejména xmartinxx mají pravdu.) ()

Psycho.R

Tento film se hodnotí náročně, protože jeho sdělení je vážné a týká se ohrožení dětí. Za to dávám plných 5*. Ovšem jde o film, proto by měl být právě tak hodnocen. Se samotným zpracováním nemám problém. Vše je seřazeno chronologicky a věcně. Chybí mi tu však závěr, který je tu tvořen samotným setkáním obětí s predátory. Já bych byl, ale radši, kdyby se ještě chvíli počkalo a na konci došlo k rozřešení, jak to vlastně dopadlo alespoň s těmi predátory, kteří jsou zde prezentováni. Jedna konfrontace na závěr mi přišlo jako slabé vykoupení a chtěl bych spíš vidět, jak s takovým úchylem naloží justice. Druhá věc je ta, že tvůrci tvrdí, že jim jde o osvětu a aby se dostalo sdělení hlavně k rodičům a dětem. Přesto však je film i po osmi měsících (ano chápu, byl stav nouze, ale...) převážně v kinech. Já jsem ho viděl na Aerovodu, ale jinde se shlédnout nedal. Pokud by ho nechali tvůrci jít na VOD, vidělo by ho, podle mě, mnohem více lidí dřív. Ale chápu, že složenky se jen tak nezaplatí. Ps. mám obdobné pocity jako u filmu Šmejdi, kde šlo o podstatu, ale utrpělo tím samotné zpracování, které bylo polovičaté. ()

Gardenboy

Koncept To catch a predator prevedený na filmové plátno ako realtime dokument, akurát bez moderátora, ktorý by konfrontoval predátorov priamo pri stretnutí (okrem úplne poslednej scény). Skvelé, aj keď v kontexte celosvetovej tvorby rozhodne nie nové. Psík v kaviarni tomu dal "ten správný říz" :D ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (viac)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)