Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Když je propuštěn a má začít pracovat v truhlárně na malém městě, převlékne se po příjezdu do kněžského a díky náhodě se ujímá péče o místní farnost. Příchod mladého charismatického pastýře rozčeří stojaté vody a místní komunita, krutě zasažená tragédií, k níž tu došlo, může s jeho pomocí začít pomalu léčit své rány. Uspěje Daniel ve svém poslání? A za jakou cenu? (AČFK)

shade000

Poliaci vedia, ďalší kvalitný film, ktorému by som toho Oscara za zahraničný film fakt dal. Za posledných 10 rokov sa tak vyšvihli, že môžu udávať trendy minimálne, čo sa drám týka. Surové, no neskutočne dobré. Tlieskam a prosím si viac takýchto filmov... ()

maraHCV

Sociální pohled na Polskou vesnici ,kde se nedopatřením stane farářem mladistvý recidivista,který netouží po ničem jinném než šířit dobro naprosto svérázně a osobitě.Nominace na Oskara oprávněná! ()

solisoli

Pomerne slušný zámer so scenárom hovorí o mladom delikventovi, ktorý si pomýli profesiu a miestny obyvatelia mu na to skočia spolu aj so starým farárom, čo je viac menej nepravdepodobné. Čím viac sa rozbieha reálne pôsobiaci dej, tým to pripadalo trápnejšie – kurva. Nebyť toho konca, neviem, kto by to fiasko voči cirkvi a hlavne, ako strávil. Lahôdka pre ateistov. ()

Luswani

Kluk z pasťáku, který se vlastně náhodou stane knězem a život jedné vesnice obrátí naruby, odkryje charaktery jejich obyvatel a zase zmizí... Nebýt Bartozse Bielenii, tak by tenhle film nebyl takto výrazný. On totiž dokázal svým démonickým vzhledem a úžasným herectvím vytvořit naprosto trojrozměrnou postavu. Kdybych chtěl něco vytýkat, asi by to byly jen drobnosti, které se najdou v každém filmu. Každopádně, tento film budu mít v hlavě ještě dlouho... 90% ()

newmeex

Polská kinematografie si už dlhodobo drží velice solidnú úroveň, kvalita ktorej je v našich krajoch (myslené CZ-SK) porovnatelná snad len s úspešným obdobím českej novej vlny. Filmom Corpus Christi u mna patrí do samozvanej cirkevnej trilógie, kam okrem tohoto filmu zaradujem aj Ida a Kler. Keď už vás pokojná a takmer nekonfliktná epizoda Danielovho posobenia ako farára ukolísa a začnete veriť v možnosť nejakej katarzie, odpustenia a v nejaké ľudské dobro, záver filmu Vás naplno hodí spat do neutešenej reality, beznádeje a bezvychodiskovosti. Jeden z najsilnejších a ultra realistických finále filmu aké som zažil. ()

Blazis34

Drsný příběh, kde se mnoho úsměvů nedočkáte. Chválím hlavně představitele Daniela, který působil velmi důvěryhodně. Příběhu mi chyběl větší drajv a akce. Jinak na Poláky velmi dobré dílo. Dávám 60%, tři hvězdy. ()

srolyma

Poláci obvykle ve svých filmech vykreslují kněze jako postaršího chamtivého homosexuálního pedofila, věčně naloženého ve vodce, ale tentokrát je to jinak. Kněz je mladý, heterosexuální, celibát je pro něj sprosté slovo, kromě panáka si občas dá i jointa nebo lajnu. Nejspíš to bude tím, že kněz ve skutečnosti není kněz, ale kluk s kriminální minulostí právě propuštěný z pasťáku, který prostě jenom chopil příležitost za pačesy. A v nové roli se mu celkem daří. Film je to výborný, jak je ostatně u Poláků dobrým zvykem. ()

blondboss

Neveril som Poliakom, že dokážu natočiť slušnú sociálnu drámu, ale prudko som sa mýlil. Corpus Christi vykresľuje príbeh, ktorý svojou pointou musí zaujať aj náročnejšieho diváka a nehovoriac aj o hereckých výkonoch. Film emocionálny, umelecky podaný a zároveň pútavý. Jednu hviezdu dávam dole za ten až príliš otvorený záver, ale v globále tento snímok môžem len odporučiť. 75 % ()

jungewolf

Zajímal by mně skutečný příběh, podle kterého tenhle film vznikl . Herci hrají civilně, proto je příběh přesvědčivý . Špičková kamera + práce se světlem : 5 * a 89 % . ()

rigby

Hlavní hrdina byl opravdu výborný, ale jinak jsem tomu filmu nevěřil a víc mě to nezaujalo. Působil na mě velmi chladně a povrchně, i když autoři se snažili, seč mohli. ()

uhlerado

Mnoo kurwa silný vietor, Poliaci vedia dnes to vedia, citlivá struna kresťanského národa opäť brnka tu správnu toninu. Clergy bol tiež ppc film, no toto bolo hlbšie a zraniteľnosť väčšia. Paralela s bibliou, a metaforicke skvosty. Pridáte sa? Neoľutujete. Keby konečne aj Česi a Slováci točili úprimne filmy a nie pitchoviny ako party Hard a podobne ()

Hamar

Na jednu stranu je těžké uvěřit, kde se bere v tom násilnickém klukovi z pasťáku, jako mávnutím kouzelného proutku, tolik pokory a empatie k naslouchání a pomoci svým blžním. Ale na to kadí kadidlo, vždyť je to jinak natočené a zahrané tak skvěle. Snad se nebudu příliš rouhat, ale Bartosz Bielenia je v hlavní roil prostě boží. Už dlouho jsem tak excelentní výkon, u tak mladého herce neviděl. ()

fafejt001

MIMOŘÁDNÝ film o víře , strachu , zahořklosti , smrti , o ,, hodných " věřících , odvaze a vlastně o životě vůbec . Navíc podle skutečnosti . Všichni hlavní představitelé - mladý ,, kněz " , matka a sestra tragicky zesnulého kluka byli skvělí . Jen ten závěr byl , tak nějak , divný . Jinak bych jej doporučil všem věřícím i ateistům , Každý by si tam něco našel . Za mne odvážný počin polskiego filmu . Vielke brava . ()

hony23

Zajímavý příběh o klukovi z pasťáku, který se převlékne za kněze a souhrou okolností zaujme místo faráře v jednom zapadákově. Podaří se mu zde narovnat mezilidské vztahy pokřivené rok starou tragédií, při které zahynulo 7 osob? A podaří se mu ututlat, že není skutečným knězem? Polské filmy v poslední době docela žeru a tento je důkazem, jak dobré kusy se tam točí. ()

st4nford

V podstatě žánrově variovaný Farářův konec - bez humoru, ale s dávkou surovosti. Bylo hrozně fajn vidět Fincherovskou režii adaptovanou v polském prostředí s odlišnou tematikou. Po shlédnutí je mi celkem jasné, že tento film určitě způsobí kontroverzi. ()

28. Dny evropského filmu startují!

28. Dny evropského filmu startují!

15.06.2021

DEF proběhnou v termínu od 16. do 23. 6. v Praze, Ostravě, Brně a v dalších městech ČR v rámci festivalových ozvěn. DEF jsou filmovým festivalem, který se již 28 let zaměřuje výhradně na současný… (viac)

LUX Film Days promítnou filmy zdarma

LUX Film Days promítnou filmy zdarma

30.04.2021

Letošní Filmové dny LUX se v ČR uskuteční v termínu 3.–12. května. Nabídnou divákům zdarma projekci filmů Chlast, Corpus Christi a Kolektiv. Vítězný snímek bude vyhlášen 9. června na základě… (viac)

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště bude

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště bude

15.05.2020

15. květen 2020, Uherské Hradiště – Letní filmová škola v Uherském Hradišti proběhne. Pořadatelé festivalu se k tomuto kroku rozhodli po jednání s městem a ministerstvem kultury. Je samozřejmé, že… (viac)