Antrum: The Deadliest Film Ever Made

• USA Antrum: The Deadliest Film Ever Made (viac)

Mladý chlapec a dívka vstoupí do lesa, aby vykopali díru do pekla.
Odmítajíc přijmout fakt, že jeho nedávno zesnulý pes, nyní hoří v jamách pekelných, trpí mladý Nathan (Rowan Smyth) děsivými nočními můrami. Aby mu ulehčila trápení, rozhodne se ho vzít jeho starší sestra Oralee (Nicole Tompkins) na výlet do temných lesů, aby našli proslulé místo, kde sám Lucifer dopadnul na Zemi poté, co byl vykázán z Nebe, a otevřít portál do neznáma. (Hyperbolic)

Kudly4

"Film obsahuje výrazné zvláštnosti, o kterých se spekuluje, že by mohli vyvolávat fyzické a psychologické efekty/stavy u diváka" No, u mě to spíše vyvolávalo spaní. Jako, ten dokumentární úvod, kdy to má navodit pocit strachu a autentičnost, se povedl, příběh taky nebyl úplně špatně vymyšlený, ale to provedení, bylo teda za mě dost nudný a měl jsem chvílemi co dělat, abych u toho neusnul. Neříkám, že se tu nenajde pár děsivějších scén, hudba byla fájn a na blonďatou Nicole Tompkins, se příjemně dívalo, ale že bych na tenhle Horor vzpomínal, dalších několik dní, to asi né. (130. hodnocení) ()

Arsenal83

Niekto dokázal z amatérskeho filmu vytĺcť kapitál a za to ho musíme pochváliť. Stačilo urobiť len okolo toho reklamu a vždy sa nájdu poslušní prisluhovačí, ktorí za to ochotne zaplatia. Nízke náklady, dobrý profit, podobne ako to bolo s projektom Blair Witch. Ako úspešný biznis plán si to zaslúži tri hviezdy. ()

Filmmaniak

Údajně prokletý film z roku 1979, jehož dvě jediná festivalová promítání (v Maďarsku a v Itálii) skončila katastrofou a smrtí několika lidí, a i přeživší diváci zpravidla umírali do 24 hodin, byl nyní zázračně nalezen a doplněn o dokumentární materiál, v němž filmoví teoretici hovoří o tom, jestli film může zabíjet. Podstatnou většinu tohoto mockumentu tudíž zabírá onen smrtící film zvaný Antrum (vyprávějící o dvou sourozencích, kteří táboří v lese a pokoušejí se v něm prokopat do pekla), jehož kvality však nedokáží dostát působivosti atraktivní legendy, kterou kolem něj jeho tvůrci vytvořili. Snímek se s diskutabilní úspěšností pokouší imitovat laciné horory ze sedmdesátých let, je nekonzistentní ve své stylizaci a především neobsahuje nic moc, co by mělo na diváka dostatečně znepokojující efekt (a o strašidelnosti už vůbec nelze mluvit, některé aspekty snímku jsou spíš směšné). Výrazným motivem filmu je síla vlastního přesvědčení a důvodem k jeho zhlédnutí je jednoznačně i zvědavost, avšak ochota věřit v jeho autentičnost a nadpřirozenou moc při jeho samotném sledování zásadně slábne. ()

darkrobyk

Povědomě jsem tušil, že nemám nic velkého od filmu očekávat, jelikož marketingové proklamace o smrtícím filmu mívají opačný účinek. Protože jde ale o Kanadu a já divnou Kanadu rád, dal jsem mu šanci. Nathane měl psa Maxine, který ho pokousal, a tak psa nechali utratit. Protože mu ale máma řekne, že Maxine nepůjde do nebe, nýbrž do pekla, začne Nathan trpět nočními můrami. Sestra Oralee se mu snaží pomoci, a tak se s ním vypraví do míst, kam se údajně zřítil Ďábel z nebes. Tady se chystají prokopat do Pekla a zachránit psí duši. To, co měla být fikce, se začne stávat skutečností a oběma jde o život. Tedy Nathan byl neuvěřitelný uřvaný spratek, co mi lezl na nervy od momentu, kdy zabránil harakiri. Na střeva ven tedy nedošlo....a pak už jsem si jen přál, aby jim oběma někdo zakroutil krkem. Směrem k závěru jsem nabýval dojmu, že jde vskutku o smrtící film, jelikož hrozilo, že nudou umřu. ()

oveckaoa

Na celém filmu je nejlepší ta omáčka kolem toho údajného prokletí , která je zhruba takhle bylo to v Maďarsku v kině vznikl požár (nevíja jak) a uhořelo přes 50 lidí pak šel na festival, ale nikdo z 7 amerických kin ho nechtěl (ne, že bych se jim divil nic tak úžasného na něm není, ale tady to do nás cpou ve stylu, že se toho bály a nad touto možností ani nepřemýšlí) a jednou ho jakési americké kino vysílalo vypukla panika a umřela tam těhotná ženská (dobrý nápad jít těhotná do kina a ještě na horor) od té doby se ztratil až pak ho kdosi našel na Ebai jedinou kopii asi ji koupil a vysílal zde. Jinak k filmu není moc o co stát holka a kluk uspí psa a ten kluk je z toho smutný a má noční můry (asi je měl i předtím pokud jsem to pochopil dobře) tak ho ta holka kamsi zavede, že ten pes je v pekle a pokud vyhloubí díru můžou se s ním setkat P. s. 1 na Imdb se píše cituji ačkoliv je film z roku 1970 cosi jsou zde kamna, které se používaly až v roce 1990 což hodně podrývá autentičnost filmu P.s.2 ten démon asi existuje nebo existoval https://enigmaplus.cz/astaroth-obavany-demon-moci/ jinak je zvláštní, že , když budete chtít zjistit více tak Vám to ukáže jen to co je ve filmu (pokud to teda neutajují nebo to není někde na darknetu třeba :-) ) P.s. 3 neví někdo kde seženu ten revolver s neomezeným počtem nábojů a , který ani na náboje nebyl jelikož z něho žádné nepadaly?. 40 procent ()