Chladnokrvný odkaz

• Česko Chladnokrevný odkaz (viac)

Kedysi dávno bol mlčanlivý Henry (Jean Reno) najlepším zabijakom široko-ďaleko. Teraz dáva prednosť samote v prírode na americkom severozápade, kde sa ukrýva na chate pri jazere. Život uprostred ničoho mu celkom stačí. Pokojné časy sa skončia vo chvíli, keď sa pred jeho domom na snežnom skútri objaví zranená mladá žena Charlie (Sarah Lindová), ktorú po nehode ošetrí a ďalej sa o ňu stará. Keď sa však úrady dozvedia o hľadanom mužovi, Henry sa ocitne v nebezpečenstve. Muž, ktorého doháňa minulosť nájomného vraha, musí vykonať dôležité rozhodnutie. (TV JOJ)

Marze

Legendární písničkách (Jean Reno) je v důchodu v izolaci divočiny severní Ameriky. Když zachrání ženu z nehody, zjistí tajemství. Osamělá dívka hledá marně vřelé srdce. V tomto thrlilleru jsou nudné postavy a nedostatek vzrušení. Reno z tohoto scénáře bez života s nedostatkem představivosti a soudržnosti s hroznými dialogy vytváří co je v jeho silách. ()

mac000

Jistě, film není bůhvíjak originální, ani příběh neoslňuje nepředvídatelnými zvraty, ale v porovnání s jinými není (ani v odstupu měsíce od shlédnutí) tak špatný a Jean Reno pořád dokáže zahrát tvrďáka a muže uzavřeného do sebe. Na výkon z "Leona" sice nemá ale nelámal bych nad ním ještě hůl (jak jsem se koukal, natočil už mezitím pět dalších dosud nepremiérovaných filmů a dva další připravuje...) ()

Johnny.ARN

Na to, ako sa to tvári sofistikovane, je ten scenár až veľmi jednoduchý a neprináša nič, čo by spravilo poriadnu zápletku a potešilo diváka. Neprospieva tomu ani fakt, že úvod je pomerne dlhý a bez slov, čo je v konečnom dôsledku na škodu, lebo efekt sa vytráca. Orientačný beh lesom je síce pekný, ale nefunkčný. Tým, že nevieme, kto je kto nás ich utrpenie v tom snehu a zime nejak nevzrušuje. Celý čas to tak pohybuje medzi serióznym thrillerom a bezduchým Bčkovým výplachom do sobotnajšej noci v telke. Ako podmaz fajn, pri plnej pozornosti je to ale stráta času. 2 z 5 ()

Kushina

Takže zprvu dokonalý zabiják, který nejde vystopovat, tak ho záhadným způsobem najde mladá holka kdo ví jak, skoro se nechá zabít jen aby se k němu dostala. Později ji vyléčí a ona se ho rozhodne zabít, což on vytuší a vycounteruje ji. Pak mu hrábne a rozhodne se umřít aby ona mohla být šťastná a během toho najdou jeho úkryt všichni policajti světa. Konec useklý a špatný, průběh filmu spíš nudný. Z toho se dalo vymáčknout alespoň 65%, ale scénárista asi neměl moc fantazie. 65% ()

MickeyStuma

Thriller o starém zabijákovi žijící izolovaně v chatě na okraji jezera, u kterého se jednoho dne objeví zraněná dívka. Aby ji plně zachránil, musí se pustit do boje i za cenu svého života. Vcelku zajímavý snímek, který je po technické stránce poněkud jiný, než jak jsme zvyklí. Vypravěčský aspekt totiž více inklinuje k umění než k napínavému dramatu, což mnozí diváci budou mít hodně velký problém překousnout. Vlastně by se to dalo považovat za takový moderní filmový noir. V ději se nijak netlačí na pilu jen aby se něco dělo, ale zcela volně se odvíjí v daných skutcích ze všeho plynoucí. Příběh se dotýká známého kodexu cti zabijáků, což není v tomto případě nic neobvyklého. Málokdo si toho všimne, ale jsou tu dokonce i mnohé tématické podobnosti s klasikou devadesátých let 'Leon'. 'Dědictví studené krve' jak zní v překladu tento snímek, má o něco málo temnější a promyšlenější děj, zabývající se otázkami lítosti, odpuštění a zrady. Zajímavým prvkem je také fakt, že se celý příběh snaží být realistický, což není pro diváky očekávající drsné akce také zrovna moc uspokojivé. Ano, je to pomalý film, dokonce s kapkou nějaké té filozofie života. Neosloví každého, ale asi to tak má být. I když je příběh značně jednoduchý, neznamená to, že se u toho nemusí také zapřemýšlet. A tak je snímek určen spíše pro filmové fajnšmekry. ()