Temné hmoty

• Česko Jeho temné esence (viac)
Veľká Británia / USA, (2019–2022), 20 h 54 min (Minutáž: 46–60 min)

Predloha:

Philip Pullman (kniha)

Hudba:

Lorne Balfe

Dafne Keen, Ian Peck, Ruta Gedmintas, Ruth Wilson, James McAvoy, Anne-Marie Duff, Lin-Manuel Miranda, Ariyon Bakare, Geoff Bell, Georgina Campbell (viac)

Temné hmoty, seriálová adaptácia oceňovanej rovnomennej trilógie spisovateľa Philipa Pullmana, ktorá je považovaná za novodobé majstrovské dielo imaginatívnej fikcie, sleduje Lyru (Dafne Keen), zdanlivo obyčajnú, ale odvážnu mladú ženu z iného sveta. Lyra pri svojom pátraní po zmiznutom kamarátovi odhalí zlovestné sprisahanie, ktorého súčasťou sú únosy detí. Zo všetkých síl sa snaží porozumieť záhadnému javu zvanému Prach. Kým Lyra cestuje naprieč paralelnými svetmi, z ktorých sa jeden nápadne podobá tomu nášmu, stretne odhodlaného a statočného chlapca menom Will. Spoločne narážajú na neobyčajné bytosti a nebezpečné tajomstvá. Osud živých i mŕtvych je pritom v ich rukách. (HBO Max)

Recenzie používateľa DwayneJohnson k tomuto seriálu (3)

Temné hmoty (2019)

Do závěrečného dílu skoro perfektní, ale jak už to bývá poslední dobou zvykem, konec to zase celé pohřbil. Je mi to líto hlavně vzhledem k mladičké Dafne Keen, která celý seriál táhne, ale nedá se nic dělat. Třeba to v další sérii příběhově vyšperkují a dají vyniknout i jiným hercům a pak nebudu mít vůbec žádný problém dát (možná) plný, bodový počet. (oblíbené postavy: Lara,Pantalaimon) ()

Season 2 (2020) (S02)

Kvalitou a to hlavně na konci naprosto srovnatelné s první řadou. Několik postav přibylo, několik oblíbených ubylo a Lyra s Willem jsou zase o nějaký ten pátek starší. Vůbec se mi nechce čekat další rok a tak si možná jako chronický nečtivec koupím Jantarové kukátko, abych věděl, jak to nakonec s touhle vydařenou fantasy trilogií celé dopadne. ()

Season 3 (2022) (S03)

Asi nejslabší, přesto naprosto důstojné zakončení celé série. Vše se uzavře, otázky se zodpoví a někteří hrdinové (možná) zůstanou. A když tak nad tím přemýšlím, tak vůbec nechápu, proč v případě filmu všechno zůstalo jen u Zlatého kompasu. Potenciál na  trilogii to mělo jako hrom. ()

Pán prstenů obsadil mladou Galadriel

Pán prstenů obsadil mladou Galadriel

19.12.2019

Herečka Morfydd Clark ze seriálu Jeho temné esence byla obsazení do jedné z hlavních rolí v chystaném seriálu Pán prstenů od Amazonu. Clark ztvární mladou Galadriel. Elfskou královnu v minulosti na… (viac)