Kytica z tisíc a jednej noci

• Česko Kytice z tisíce a jedné noci (viac)

Pod režijní taktovkou legendárního italského režiséra Piera Paola Pasoliniho ožívá starobylý mystický příběh z dávnověké Arábie, v němž se nevinný mladík zamiluje do své otrokyně. Vzájemnému štěstí ale budou muset oba mnohé obětovat. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes získal snímek z roku 1974 hlavní cenu poroty. (oficiálny text distribútora)

Svadbos

Niekoľko príbehov z Tisíc a jednej noci sú ohraničených príbehom otrokyne Pelelgrini, ktorá sa stane "kráľom" veľkého mesta. Snový, exotický film, posledný z Passoliniho stredovekej trilógie. Originálny čas filmu bol 155 min., potom 130 min. ()

gizi

Hrozná slátanina, přehlídka opičáků a opic v lidské podobě. Za zmínku snad stojí jen moc hezké lokace a hudba. 45%. ()

Rapollo

Běžecký film. Neherci běhají sem a tam, pak se zhroutí k zemi a pláčou láskou zoufalí. Následuje objetí, smích hahaha - se zakloněnou hlavou, a spánek. Po sexu. Nějaké ty noční můry, jáma v níž se postupně vystřídají vraždící maniaci - nejprve démon, po něm somnambul. Zapomněl jsem snad ještě na něco? Ale ano, přes všechen zmatek a nesourodost, přes všechny ty typicky homosexuální-nelogické emoční zvraty, má tento film svoje kouzlo. Pasolini umí celkem zajímavě vystihnout pozadí a davové scény. Snad ještě jen malá výhrada k Morriconemu - jako vždy je jeho hudba podmanivá, nicméně v prostředí Severní Afriky nasadit varhany a smyčce je trochu úlet. ()

phoenix9 odpad!

Nerozumiem , prečo má film také hodnotenie aké má? Režisér Pasolini ma dostal svojím debutom Accattone ale toto je na míle vzdialené tomu. Toto nie je seriozný film , a naozaj neviem čo urobím s dvd, lebo tento nechcem mať vo svojej filmotéke ...5 % ()