Urbanovi se vracejí z napínavé dovolené celkem v pořádku, rozestavěná půda se proměnila v obdivuhodný interiér, Alfons je štastně ženatý. Víc pro tuhle rodinu, jak jistě uznáte, pan Tau ani udělat nemohl. A tak nastartoval svou raketku a odlétá. (oficiálny text distribútora)

Yarwen

Poslední díl druhé série s panem Tau si zasloužil trochu důstojnější zakončení, místo toho jsem útrpně sledoval taškařici s turisty, což položilo logiku snímku na lopatky. Za druhou sérii celkově lze ale vyzdvihnout výborné herecké výkony v čele s Vladimírem Menšíkem. Tento díl však jen za 47%. ()

triatlet

Marie Rosůlková v roli znalkyně seriálu Pan Tau a zakomponování turistů do příběhu a jejich využití pro rekapitulaci předchozího děje, to je možné jen v pohádce. Obdivuhodné, co všechno autoři dostali do poslední půlhodiny (využití ztracené buřinky na ostrově - při prvním zhlédnutí jsem před lety chtěl volat požárníky:-) ()

blackrain

Po prožitém martiriu s rodinkou Urbanových by si zasloužil dovolenou asi každý, takže, tedy i pan Tau. Vždyť všechno dopadlo přece dobře. Zapracování turistů, kteří dají přednost před krásami staré Prahy Panu Tau mi bohužel přišlo příliš trapné. Rekapitulaci to vůbec nepotřebovalo. ()