Pink Floyd: The Wall

• Veľká Británia Pink Floyd: The Wall (viac)

Režisér Alan Parker nakrútil hudobný film Pink Floyd: The Wall podľa scenára Rogera Watersa, speváka a basgitaristu kultovej skupiny Pink Floyd. Snímka je filmovou vizualizáciou rockovej  opery z roku 1979 The Wall, ktorú skupina už predtým niekoľkokrát realizovala vo výpravnej javiskovej verzii. Hudobný námet, hrané pasáže a animované výjavy sú spojené rámcovým príbehom rockera Pinka, Watersovho autobiografického alter ega, ktorého traumy z detstva a frustrácia z úspechu doviedli k úplnej sebadeštrukcii. Počas amerického turné v hlbokých depresiách zostane zamknutý v hotelovej izbe. Vracajú sa mu spomienky na detstvo, poznačené smrťou otca - vojnového hrdinu, ale aj prehnanou materskou láskou a despotickou výchovou sadistických učiteľov. Každý negatívny zážitok sa stal len ďalšou tehlou do múru, chrániaceho Pinka pred okolitým svetom. Postupne sa tak odcudzil nielen fanúšikom, ale aj svojej nevernej manželke. Cestou po špirále depresií a excesov drogovej závislosti upadá do halucinácií, v ktorých vidí sám seba ako nacistického vodcu zástupov. Po precitnutí pred symbolickým súdnym tribunálom skladá účty z  rán i  previnení a musí sa podrobiť rozsudku: zbúrať múr a otvoriť sa svetu. Film bez lineárne budovaného deja a bez tradičných dialógov len prostredníctvom sugestívnych animovaných obrazov Geralda Scarfea a apokalyptickej hudby z albumu The Wall vypovedá o izolácii, šialenstve a skrytých traumách, ktoré z týraného môžu urobiť tyrana. (RTVS)

Christissimo

Nepochopila jsem to.. Hudba skvělá, Pink Floydy mam fakt ráda, zazněla moje oblíbená Comfortably numb a i ty surrealisticko-expresionistický obrazy byly zajímavý, ale prostě ty hraný části mi nedávaly smysl skoro ani zvlášť, natož dohromady a celkově to na mě nezanechalo nijak dojem... ()

Valda2

Lima je můj člověk, také mám radši "Dark Side Of The Moon", ale ani trochu nepohrdnu něčím jiným od Floydů. Výborný film, i když ty pasáže s kladivounama se mi ani trochu nelíbily. Ale je to můj subjektivní názor. I tak to nemění fakt, že film byl boží. ()

Stanlynka

Pink Floyd a jejich The Wall - film dodal desce závěr. Pokaždé když si pustím hudební verzi vidím i celý film. Podle mě dokázal Roger Waters natočením filmu rozbořit celou zeď, která se po celá léta stavěla. Filmovým zpracováním přidal významu na hudbě. Člověk tu hudbu nepochopí, když neuvidí film a film nepochopí když nezná hudbu Pink Floyd a samozřejmě život Rogera Waterse. Na Boba Geldofa a jeho herecký výkon v tomhle snímku nelze nic špatného říct. Povedlo se to a zeď je dole. ()

Sadova302b50

Kompoziční vrchol jejich tvorby, fascinující, hodně netradiční animace, velmi silné scény, depresivní vize, mnohovrstevná kritika a vypracované detaily. Prostě špička. ()

killberrybil

Deprese na plátně. Stará dobra hudba tvořena emocemi vyšperkovaná k dokonalosti perfektně depresivním obrazem. Nevím ale, jestli se na to chci podívat někdy ještě jednou, neboť pocity ze "zdi" jsou pro mě opravdu silné. ()

MrPinkFloyd

Tento film rozhodně není pro každého, ale pokud aspoň trochu máte rádi skupinu Pink Floyd, tento film je přímo pro vás! Již při záčátku písně In The Flesh jsem věděl, že tohle dílo je legendární. Když člověka celým filmem provázi hudba Pink Floydů, je to jako z jiného světa. A nemluvě o herecém výkonu legendárního zpěváka Boba Geldofa. Nikdo by to nezahrál tak skvěle, jako právě on. Pro mě tento film je a bude tím nejlepším z filmové historie. ()

Soldier_666

Můžu vidět znovu a znovu a pořád nacházím spousty detailů které mi předtím unikly. Skvěle postaveno. Moji malou utopií je vidět je ještě alespoň jedinkrát naživo... ()

Takaru

Co bych byl bez hudby? Co bych byl bez hudby skupiny Pink Floyd? Léta nezadržitelně plynou, vše se mění, něco však naštěstí zůstává stejné a neměnné, bezpečné světlo majáku na rozbouřeném moři. Doby, kdy mě The Wall fascinovalo, ale nebolelo, jsou v nenávratnu, hluboko ztracené v proudu plynoucího času. Člověk dlouho snáší rány bez viditelných změn. Pak se ale stane něco, co otřese vaším světem, zbourá pracně budované, zdánlivě nezničitelné hnízdo, a vy zažijete hrůznou nekončící jízdu na vlnách vlastního šílenství. Člověk, ale vydrží vše. Je jen otázkou, kolik z něho zbyde, nebo jak se změní.Tohle je pro mě The Wall v 21. století. Ano, přiznávám se, tentokráte bučím a vytrvale bučet nadále budu s pomyslným stádem. Pět za hudbu, pět za zpracování. Tak zase někdy. ()

GameOfThrows

I bez obrazu je to na 5* a bez obrazu i zvuku je to stále lepší než Pomáda... Animace nemají chybu a hudba je nepřekonatelná. Asi není třeba k tomu víc dodávat.. je to film/nefilm, který svojí přidanou hodnotu světu rozhodně má. ()

Markusak

Po celém filmu mi šel mráz po zádech. To vám povím! Podívání se největších temnot člověka jsem ještě neviděl. Určitě stojí za zhlédnutí, avšak očekávejte menší zmatky a je třeba víc přemýšlet na pochopení. ()

Richard.Jezd

Pokud patříte k milovníků hudby Pink Floyd, tak je tento film pro vás asi jedním z nejlepších, které jste kdy viděli. Pokud ale patříte k těm lidem (jako jsem já), kteří mají naposloucháno od Pink Floydů pramálo, tak je tenhle film pro vás (i pro mě) mišmaš hraného, hudebního, kresleného a i trošku hororového filmu. Zaujala mě geniální hudba a psycho animace. Pokud se rozhodnete shlédnout tento film, doporučil bych vám si nejdříve pustit celé album The Wall a až pak si film pustit, což jsem já neudělal. Možná až si několikrát přehraju celé album a také i jinou tvorbu od Pink Floyd, tak se k tomuto filmu rád vrátím a možná změním i hodnocení. 65%. Nejlepší scéna : Soud s Pinkem a rozbití zdi. ()

Máraˇ5ˇ odpad!

Hudba jako taková je dobrá (ale zas nic, co by mě posadilo na zadek, kromě legendárního Another Brick In The Wall a Comfortably Numb mě za těch 95 minut nic extra neoslovilo) a třeba jako kulisa k práci, proč ne... Ale komplexně jako film? Za mě to prostě jako celek nefunguje. Pokud by tenhle film ohodnotilo třeba 50 tisíc lidí, podobně jako řadu jiných filmů v TOP 250, tak si myslím, že by celkové hodnocení šlo hoooodně dolů. Nepřijde mi to totiž jako film pro širokou veřejnost. Odpad je ode mě hodně přísný, to ano, hlavně s ohledem na Another Brick In The Wall, což je písnička, kterou mám dokonce jako vyzvánění na mobilu a hrála mi na stužkováku při slavnostním nástupu, ale jaké jiné hodnocení dát filmu, u kterého si od 10. minuty přejete, ať už skončí a můžete konečně dělat něco jiného? Dokoukal jsem jen proto, abych se "vzdělal" a rozšířil obzory. Žádné emoce ve mně ale tenhle film nezanechal. ()

Saxicola odpad!

Na to, abych pochopila, o čem to je, nejspíš málo fetuju. Tento film přímo ohrozil moje děti: vzal mě na něj do kina můj tehdy budoucí manžel a byla jsem pak tak nasraná, že jsem zvažovala se s ním rozejít, v důsledku čehož by se moje děti nenarodily. ()

hodnaduse

golfista tento film recenzoval vole když jsem neměla ani rok a to je celkem crazy, každopádně the wall je za mě stopro lepší album než dark side of the moon!!! a ve filmu je to banger...... nejlepší muzikál to tedy není, mamma mia pořád vede, ale the wall je určitě hned na druhym místě lets gooo ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker