Výpravné fantasy založené na severských bájach a mýtoch o Valhale, kam za sprievodu valkýr prichádzajú padlí bojovníci. Odin, Thor, Loki a ďalší bohovia z Valhaly sa musia postaviť svojmu osudu a odvrátiť Ragnarok – svoj zánik a koniec celého sveta. Zo zajatia sa totiž oslobodil obrovský vlk Fenrir a bohom hrozí úplne posledná bitka s odvekým nepriateľom, s divokými obrami. Svoju úlohu v ich boji zohrajú aj dve deti, ktoré si zo sveta ľudí priviedol Thor ako svojich sluhov. Po pestrofarebnom spracovaní od Marvela prinášajú pohľad na severské báje samotní severania, a to v realistickejšom, drsnejšom a temnejšom vikingskom štýle. (Bontonfilm SK)

Lvísrdce

Pomalé, ne zcela logické, chování postav poněkud nesrozumitelné. Ale mě se to líbilo, působilo to na mě patřičně tajemně, tedy že hodně motivů a vysvětlení zůstává kdesi za kulisami. ()

Mytago odpad!

Zapnul jsem, viděl jsem a nevěřil vlastním očím. Jediné, co můžu pochválit, je atmosféra - ponurost by odpovídala. Jinak podle mě vše špatně. Počínaje obsazením (jeden ze severských bohů je Arab??? - i když měl být Loki adoptován Odinem, je to poněkud - divné), sám Odin vypadá spíš jako kouzelník Merlin, než severský válečník (namísto bájného oštěpu má jakousi sukovici?), obři spíše připomínají neandrtálce..., přes poměrně chudé dialogy a mizerný příběh, až k akčním scénám, které vypadají, že herci vlastně neví, co mají dělat... Pro toho, kdo aspoň trochu zná severskou mytologii - a tím nemyslím její americkou verzi v Thorovi, a četl např. Soumrak a prsten, musí být tenhle film jedním velkým otazníkem. ()

zikacek

Film na mě působil dost melancholicky. Jednu * dávám za koňokolzla, co došel domů i se zlomenou kostí. Druhou * za scénu s houbičkama :D Vizuálně to bylo taky docela dobrý. Problém nastal, když postavy vyhrožovaly, ale nakonec z toho nic nebylo. (Vyříznu ti jazyk, tady lidi nemluví - a po chvíli tak mluv...?!?)  No, měla jsem si dřív přečíst recenze. ()