Angel Heart

• USA Angel Heart (viac)

KolarikKing

Temná detektivka, která vede přímo do pekel. Rourke vynikající a De Niro ďábelský. Celé to stojí na výborné atmosféře a zápletce. 8.5/10 ()

veverysiak

Pekný noir s ešte normálnym Mišom Rúrkom, išiel som do toho bez znalosti deja, a tak som čakal nejakú odnož Marlowa, vykľul sa z toho však diabolský projekt s woodoo prvkami, niekedy mi vadili logické súvislosti, ale takéto kúsky si s tým starosti nerobia, hviezdne obsadenie a hviezdna crew by ale mala poskytnúť trošku viac, takže 65%. ()

PTuranyi

Celkom dobre natočený kriminálny thriller s prvkami mystiky. Harold Angel je súkromný detektív nie veľmi vysokej úrovne s úlohou nájsť nezvestného chlapíka. Mickey Rourke hrá rolu tvrdého chlapíka zo starej školy. Sám tvrdí, že má miestami plné gate, ale vôbec to na ňom nie je vidieť. Navštevuje postupne všetky osoby, ktoré sú s nezvestným spevákom Johnnym Favoritom nejako spojené a po jeho návšteve začínajú jeden za druhým umierať. Popri tom nám Mickey predvedie všetky možné spôsoby zapálenia cigarety a využije aj zručnosti, ktoré si nacvičil rok predtým vo filme 9 a 1/2 týždňa. Dusnú atmosféru podtrhujú všadeprítomné škrípajúce ventilátory. Súčasťou je voodoo a čierna mágia. Nemenej zaujímavý je samotný zadávateľ zákazky Luis Cypher v skvelom podaní Roberta de Nira. Hoci sa režisér snaží ohúriť atmosférou a krvou, nedarí sa mu vytvoriť dostatočné napätie a skutočnú identitu Johnnyho Favorita som vytušil skôr ako ho odhalil. 75% ()

janucha

Tak tohle je snad nejlepší mystery thriller, který jsem viděla. Kniha se mu nevyrovná.De Niro je démonický a ovládne plátno i když je tam na chvíli. Rourke zde byl ještě ve formě, jeho postava je nejprve zdánlivě ležérně sympatická, takže jsem na začátku filmu čekala že hraje někoho jako je Phil Marlowe, ale postupně se odhalují černé stránky jeho povahy a konec -ten mě prostě zamrazil do sedadla. Ta scéna s výtahem dolů.... do pekla? je úúúžasná. ()

MasterFil

Děj nepřehledný,prostředí a celková atmosféra pěkně vykreslená,ale kýčovitá-Vodoo,magie,krev a podobný blbosti nejsou zrovna zajimavý téma ale tento film je z velké části hlavně o tom.,De Niro jako lucifer dobrý,ale v celým filmu je poměrně málo,naproti tomu Rourke je výborný!tNechápu,proč to má tak vysoký hodnocení,ale v Americe to propadlo a já se tomu nijak zvlášť nedívím,tajemnost a atmosféra není vše.Nic extra,ale na druhou stranu nic hroznýho-prostě průměr a to hlavně díky M. Rourkemu. ()

bedlak

Pro mne naprosto skvely film, ktery me ve sve dobe dostal. Jsou zde minimalne tri veci, proc stoji za to film videt: Rourke - v jedne ze svych nejlepsich rolich, neodolatelny Lou Cypher v podani De Nira a zaverecna pointa filmu. To se proste musi videt vicekrat :o) ()

ste

Na pomalejším tempu je znát, že je to starší film. Také závěrečný zvrat současný divák odhalí prakticky na začátku. Ale atmosféra je hutná a Robert De Niro fantastický. ()

Leon34

Film postavený na charismatu Mickyeho Rourka.Jeho výkon je fajn. Atmosféra 50.- let kýčovitá, ale taky fajn.Hudba O.K. Ostatní za moc nestojí... ()

pavont

Priznam sa ze pomalsi rozjazd mi velmi nesadol a pridavanie mystiky zo zaciatku posobilo skor chaoticky. Zaver ma vsak dokonale udrzal v napati a rozuzlenie zdvihlo celkove hodnotenie. Skoda ze Robert nedostal viac priestoru. ()

goiu

a to jen za herce, atmosféru, jednotlivé scény a kameru... z příběhu jsem byl z počátku docela hotovej, překvapil, zaskočil... s odstupem času mi připadá tak trochu pitomoučký a z filmu mi tak zbyl už "jen" skvělej atmosferickej zážitek. ()

adamm90

Tak tedy super. Celý film měl nádhernou atmosféru. Navíc super rozklíčení, které sice dojde už v polovině filmu, ale to nijak neubírá na kvalitě. Mickey Rourke byl vynikající, De Niro jako vždy "frajer" a Lisa Bonet nádherná. Opravdu povedený filmek. ()

zero_zelo

Konečně sem mi dostalo vidět i tudle libost, dle mého nejlepší film Mickeyho. Ke konci už mi nervy nestačily na to poznání pravdy, bylo mi líto nebohýho "těla", který se stalo nástrojem zla. Geniální De Niro, tomu to fakt sedlo ... vyčerpávájící dílo bez hluchýho místa, i když přiznávám, že na konci už toho na mě bylo trošku moc 90% ()

Peenugirl

Ďalšia skvelá vec, čo ma zastihla úplne náhodou... o to viac ma potešila. Komorný film s nečakaným záverom, možno na tej komornosti pridal aj fakt, že som si to pozrela o druhej v noci v kompletnej tme sama... Rourke sa mi pozdával v polohe drsňáka, ktorému trochu kvapká na karbit. Najviac to asi badať keď si do všivavej izbičky privedie mladú spoločnosť. Nuž aj v 80-tych rokoch existovalo niečo ako dobrý vkus a kvalita. Bol to emocionálne hustý zážitok striedavo zvedavosť, strach, zmätok, bordel, chaos a tie hlúpe ventilátori... proste s čerty nejsou žerty, najmä ak majú dobrú manikúru.80% ()

Svadbos

Historka v štýle American Gothic, plná pozoruhodnýchzmyselných a desivých obrazov, ajkeď po chvíli uviazne. Neobvyklý film, aj jkeď nie úplne pôsobivý. Scenár napísal režisér Parker, podľa románu Williama Hjortsberga "Falling Angel". Orosená sexuálna scéna bola vystrihnutá (sekundy z nej), aby sa film vyhol označeniu X v USA. Vo video verzii však stále existuje. Potom, čo všetko skončilo, prach sa usadil a krv uschla, je možné zotriediť zápletku tohto filmu a vtedy uvidíme, že je skutočne jednoduchá. Ale niekedy to tak nevyzerá. Film má vratkú logiku zlého sna, v ktorom nič do seba nezapadá, všetko vyzerá nevyhnutné a je tu množstvo šípov v ovzduší, ktoré letia priamo na Vás. zápletka znie ako milióny iných detektívok a vlastne takou detektívkou aj je. Niekoľko vecí ju však robia inou: zlomyseľný zmysel pre humor, dobré herecké výkony, dobrá réžia a náhly zostup do nadprirodzena, keď Harry Angel zistí strašnú a pravú podstatu svojho vyšetrovania. Film natočil Alan Parker, režisér, ktorý pracoval v každom žánri predtým než zomrel. Po „Angel Heart“ mohol vyškrtnúť dva zo svojho zoznamu: detektívky a nadprirodzené horory. Parkerove filmy sú stále robené s veľkým gustom. Mal záľubu v tom, čomu bojazliví ľudkovia vravia štylistická extravagancia a to je práve to, čo ho doviedlo do sporu s hodnotiacou komisiou MPAA kvôli scéne s Rourkem a Lisou Bonet, ktorá tu hrá mladú ženu z Louisiany, plnú tajomstiev z minulosti. Títo dvaja sa stretnú počas búrky v presiakajúcej hotelovej izbe a kým sa milujú, dažďové kvapky padajúce zo stropu sa menia na krv. V kontexte filmu dáva krv perfektný zmysel, aj keď scéna musela byť vystrihnutá, aby film získal označenie „R“ (restricted ). Táto scéna je konzistentná s celým filmom, ktorý je živočíšny a zvrátený. Postava, ktorú stvárňuje Robert De Niro, nastavuje tón so svojimi ostrými nechtami a elegantným čiernym oblekom. De Niro sa musel dobre baviť, keď sa pripravoval na túto postavu: používa galantnú briadku, ulízané vlasy a triky svetla a make-upu, aby vyzeral záhadne, ako Martin Scorsese, jeho obľúbený režisér. Je to šibalská pocta. Rourke okupuje stred filmu. Žiaden iný herec (s možnou výnimkou Gérarda Depardieu) nezískal popularitu zobrazovaním postáv hulvátov. Tu vyzerá neoholený, nevykúpaný, po opici a zúfalý a to je iba začiatok filmu, ešte než sa to začne všetko kaziť. Na konci filmu je mužom, ktorého nervy kričia o pomoc. Finálne odhalenia filmu dávajú zvláštny zmysel. Je to jeden z filmov, pri ktorých si opätovne v mysli prehrávate zápletku, opätovne interpretujete prvé scény vzhľadom na finálne šokujúce odhalenia. „Angel Heart“ je thriller a horor, ale najčastejšie je neviazaným cvičením v štýle, ktorým sa Parker a jeho herci bavili a doviedli ho až do krajností. ()

Xmarc

Čéče, tak to bylo zajímavý. Něco, a nevím teď přesně co, mně tam asi trochu vadilo, takže "jen" 4*. Ale určitě si to dám ještě někdy bez dabingu. ()

2sistem

Ta druhá polovina film zachránila a nebýt toho pomalejšího nudnýho začátku, určitě bych se nebál dát plnej počet. Mystický až děsivý konec byl působivý. Měla být v tomhle duchu atmosféra už od začátku. Rourke a De Niro byli výborný, Jazz a nádech jihu Ameriky, už moc k dokonalosti nechybělo. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker