Lidská společnost

• USA The Society

Z bohatého města West Ham jednoho dne tajemně zmizí všichni obyvatelé kromě teenagerů. Jestli chtějí přežít, musí si vybudovat vlastní společnost. (Netflix)

Borrtex

Poslední epizoda to krásně podtrhla. Podobné náměty jsme tu už samozřejmě měli v dosti filmových provedeních, ale seriálová verze z prostředí štředoškoláků tak nějak lépe navozuje atmosféru skutečnosti, že není tak úplně problém samotný konec světa, jako spíše právě lidská reakce a sociální konflikty na tuto událost. Umět se dohodnout, přežit jako všichni za jednoho. Dělat správná rozhodnutí. Za mě osobně pohodové drama s mysteriózním nádechem a super hudbou. Těším se na pokračování. ()

FIAT 500

Když Under the dome potká The 100, vznikne z toho The Society. Mátlo mne, že je to v žánru "Teen", ale s ním to má společné fakt jen náctileté postavy. Jinak je to čisté utopistické drama, kde sice muži mají klasicky vysportované postavy a ženy i přes katastrofu dokonale namalované obličeje a načesané vlasy. Nicméně to má atmosféru, má to nápad a především to překvapivě reálně, dle mého názoru, ukazuje některé politické nástroje. Máme tu samozvaného vůdce, který vzešel vlastně z nouze, máme tu částečně autonomní paramilitární složky, máme tu zdatného populistického manipulátora, který lomcuje s charismatickým starým vůdcem, máme tu opozici, máme tu rozběsněný a lehce manipulovatelný dav... Fakt jsem velmi mile překvapen i úrovní zpracování, atmosférou, relativními detaily, na které si tvůrci dali pozor a celkově celým příběhem a konceptem seriálu. Když už chcete tu blonďatou krávu v čele nenávidět, protože vám její socialisticko-diktátorské velení leze krkem, přijde ještě něco horšího... Konec otevřený, tohle musí dostat druhou řadu minimálně, a ideálně co nejdříve, příběh téhle podivné společnosti mne hodně zajímá... ()

Arsenal83

To je taký odvar z The Leftovers, že až. Vlastne ani odvar to nie je, to je ako keď si idete zrobiť čaj, nalejete si vriacu vodu, ale zabudnete dať lúhovať vrecúško. Veľmi nesympatické postavy na atraktívnosti nepridali a ich správanie tiež stojí za bezďákovú bagandžu. Takíto blbci by v izolovanej spoločnosti neprežili ani jeden deň a nie to, že si ešte aj vlastný súdnu tribunál dokázali zriadiť. Film prechádza od mysterióznosti až k citovým afektom a frustrácii zo sexuálnej abstinencie. ()

Terinka53

Mně se tedy první série líbila jako celek moc. Možná je to tím, že je to první seriál tohoto typu (zaujala mě právě inspirace Pánem much, když na mě seriál na hlavní stránce Netflixu vyskočil), ale od začátku do konce jsem se vůbec nenudila. Jasně, jsou tam nacukrované zápletky a občas se nějaká postava zachová naprosto nelogicky, ale natočeno je to hezky a našla jsem si oblíbené postavy (Will, Grizz, Helena). Další krásný příklad toho, že Netflix pořád má kam sáhnout pro kvalitní odpočinkovou tvorbu. ()

Ant

Chudší teen příbuzný The Leftovers. Nicméně některé zvraty a temné momenty (soud) byly vynikající. Většina postav je zajímavá (Gordie, Grizz, Allie, Harry). Každopádně všichni z nich by na tom byli lépe, kdyby se scénáristi více věnovali hlubší charakterizaci postav, aby pak z nich nebyly pobíhající karikatury. Na to, že to má 10 dílů, finále nebylo zrovna šokující a zvrat vlastně všichni tušíme (pokud jste viděli The Leftovers pak je vám to tuplem jasné). Ale přes tyhle výtky jsem se opravdu bavila a jedná se o zajímavé psychologické cvičení na téma "co byste dělali, kdyby vás se třídou uvěznili v malém městě, kde neexistují zákony". ()