Počas osláv Dňa nezávislosti napadne Spojené štáty americké mimoriadne rafinovaný útočník. Zneuznaný počítačový génius Thomas Gabriel (Timothy Olyphant) využíva najmodernejšie technológie, aby napáchal čo najväčšie škody na americkej infraštruktúre a uvrhol krajinu do totálneho chaosu. Jeho model deštrukcie zvaný „výpredaj pod tlakom“ spôsobí kolaps dopravných sietí, paralelnú destabilizáciu energetických a bezpečnostných systémov štátu a napokon zničí počítačové zálohy kľúčových finančných údajov. Jeho premyslený plán však má vážnu trhlinu. Neráta s tým, že sa na scéne objaví poctivý policajt John McClane (Bruce Willis), ktorý je aj po rokoch služby v prekliato skvelej forme. Počítačom síce nerozumie, ale proti teroristom vie použiť iné prostriedky. Napokon, na počítače má niekoho iného – mladého počítačového hackera Matta (Justin Long), ktorého mal pôvodne iba dopraviť ako delikventa na oddelenie FBI... (TV JOJ)

cervajzik

Až na pár hloupých scén (stíhačka, dálkové nastartování auta) to bylo celkem dobré. Rozhodně jsem to očekával horší, přístupnost PG-13 mi příliš nevadila, nový John je sice občas trochu natvrdlý (souboj s Maggie Q), ale o to více je nesmrtelný (pády z deseti a více metrů). Hlavní kámen úrazu je ovšem někde jinde. Kdyby se film nejmenoval Die Hard a hlavní hrdina John McClane, tak by to mohl být další skvělý akční film a nikdo by ho nesrovnával s předchozíma dílama. Takto film nelze neporovnat a to mu jednoznačně ubírá na hodnocení. Od čtvrté Smrtonosné Pasti prostě očekávám opět něco velkolepého. 71% ()

O.Peta

Z minulých Die Hard toho kromě názvu a jména hlavního hrdiny moc nezbylo, dokonce i vlasy jsou už pryč. Ale tohle byla fakt smršť akcí, která se jen tak nevidí, tudíž je jasné, že to potom ukočírovat je o to těžší. Některé momenty už byly i dost překombinované, ale Len Wiseman se s tím slušně vypořádal. Kvalitativně čtyřka nemá na první dva díly, ale je lepší jak trojka. ()

Sawyer815

Tak to dlouhý čekání od trojky za to jednoznačně stálo.Wiseman mě přesvědčil,že není jen režisér upírovskejch gotickejch slátanin,ale když chce tak může natočit pecku,která je podle mě letošním filmem roku.Willis v tom zase lítá až po uši a troufnu si tvrdit,že jednoznačně líp jak ve dvojce a trojce (snad mě nikdo neukamenuje)Je fakt,že McClane je prostě Willisovi psanej snad na míru a jednoznačně životní rolí(to,ale všichni stejně víme).McClane hláškuje jak o život a nenápadně nám podsouvá odkazy na minulé díly(Lucy McClanová ne Gennarová,nikdy si na moje příjmení nezvykly).Mile mě překvapil i Timothy Olyphant,kterýmu jsem toho padoucha fakt žral.Očas se sice objeví nějaká ta přeháňka,ale není to nic co bych nebyl schopnej odpustit.Tempo filmu je fakt smrtelné a po dvou hoďkách jsem si říkal:"to už je konec?".Asi jsme viděli McClanea naposledy,ale určitě to stálo za to. ()

qualkalim

Solidně odvedená práce aneb jak „John McClane“ v roce 2007 svůj návrat ve zdraví přežil. Ty uvozovky u jména jsou záměrně, poněvadž ač máme co dočinění s McClanem, McClane to už není. :) Jistě se ptáte, na čem zrovna jedu, když píšu takovéto nesmysly, ale mohu vás ujistit, že v době psaní makrorecenze jsem byl naprosto střízlivý a pod žádným vlivem jakékoli drogy. Jen mi připadá, že film, který jsem viděl, krom několika náznaků postrádá spojitost s nesmrtelnou akční trilogií Smrtonosných pastí. Předně je to v osobě samotného McClanea, který hláškuje, kde může (a mnohdy mu to i vychází), ten starý „polda od vedle“ už to ale není. Stal se z něho superman, bez mrknutí oka likvidující stíhačky, což zní sice cool (vypadá to samozřejmě taky cool :) a v kině se velmi dobře bavíte, ale chuťový ocas po opuštění kina už příliš silný není. Režisér Les Wiseman sérii nezkazil, otázkou ale je, zda bylo třeba se k ní vracet. Nedá se samozřejmě čekat, že se v roce 2007 bude opakovat nadšení z devadesátých let, kdy většina z nás viděla poprvé Willise běhat po mrakodrapu Nakatomi Plaza, ale tak nějak jsem po bombastických trailerech čekal víc. Navíc jsem týden po Pasti viděl Transformers a žezlo akčního krále 2007 bylo ihned předáno Transformerům... Co z toho tedy vyplývá? 8/10 je trochu v rozporu s předchozím textem, ale pravdou je, že jsem se bavil. Královsky bavil a jako letnímu blockbusteru bez konexí na předchozí sérii těch mírně slabších 8 z 10 sedí docela pěkně. Jako příspěvku do kultovní série to je horší, ale co, v letošní sezoně už bylo příliš mnoho zklamání, abych šel na sedm... Yippie-ki-yay! ()

zipper111

No tak nevím..Nejsem si úplně jistej, že film splnil moje očekávání. John McClane je zase tvrďák do poslední chvíle, ale docela ztrácí šmrnc. Vždycky se mi líbilo na starejch Die Hardech to, že v podstatě nic nebylo nemožné, příběh byl zasazen do správného prostředí a John dělal kousky trošku akrobatické ale ne "spide-manovské". Jenže tady je z něj najednou superman, co skáče ze stíhaček, padá z deseti pater na záda na beton, srazí autem ve 120 kilometrové rychlosti holčinu, která pak vesele poskakuje po výtahové šachtě a McClane nikdy nemá dost, vždycky vstane aby zase mohl vyskočit z jedoucího auta na asfalt a takhle pořád dokola...Ale jako fanoušek Die Hard zas nemůžu bejt úplně krtickej, film má taky své světlé momenty a jejich i docela hodně, hlavně Johnovy suchý hlášky (i když trochu toporné, ze všech čtyř dílů nejvynucenější). Koneckonců když vám unesou dceru nějaká stíhačka vás jen tak nerozhází. Myslím že Bruce to zahrál jak nejlíp mohl, trikaři taky docela zapracovali, řežie slušná, i když ne tak dobrá jako McTiernanova, takže si film ty 4 hvězdy vysloužil. ()

Vojcl

Souhlasím s názory ostatních, že kdyby tento film vystupoval samostatně a né jako pokračování kultovní série, tak by se jednalo o vcelku podařenou popcornovou zábavu s nadprůměrně natočenými akčními sekvencemi. Jenže pokud to mám porovnávat s původními díly Die Hard, které řadím k tomu nejlepšímu co se kdy na poli hollywoodského akčního filmu urodilo - tak čtyřka hluboce tápe. Už i třetí díl mi přišel scénáristicky o dost slabší než úžasná jednička a velmi kvalitní dvojka a tentokrát to není o moc lepší. Jede to zase podle staré a již stokrát ohranné šablony, darebáci chtějí zničit svět, všichni jsou bezradní, jenom jeden osamělý skoro nezničitelný tvrďák spolu s jedním loserem, jenž se na konci zachová jako hrdina se jim postaví, darebáci unášejí hrdinovu dceru, aby jej přitlačily ke zdi a hrdina ji nakonec zachrání... bla bla bla... Nic, co bychom už stokrát neviděli, tady navíc o to víc mrzí, že nám ničí legendární postavu Johna McClanea. Bruce Willis se sice snaží a nikdo nepochybuje, že je pořád ve skvělé fyzické kondici a i pár vtipných hlášek utrousí, ale prostě už to není ten starý známý John McClane - obyčejný chlap, který byl prostě ve špatný čas na špatném místě, ale přetransformoval se nám do skoro-Supermana, jenž s přehledem drtí totálně neschopné a nevýrazné záporáky. Slabší dvě hvězdičky za vizuální stránku, jinak doufám, že vzhledem k dobrým komerčním výdělkům dalších dílů už nepřibude. ()

Orlau32

Pěkná akční "kravina", ale koukatelná, se spousty neuvěřitelných triků a efektů. Nejlepší se mi lbil trik, jak auto pří havarijním letu vzduchem, "sestřelilo " vrtulník, a BRUCE WILLIS to okomentoval, že mu došly náboje. Paráda ! Jo, bavila jsem se. Za efekty a nápady dosud nevídané dávám 5*. ()

gogos

Z nervy drásajícího akčního thrilleru alá jednička se stala předigitalizovaná akční pecka přecházející až téměř v komix. Len Wiseman pojal evidentně další Die Hard po svém a tak uplně to nezpackal. První tři čtvrtiny filmu jsou výborné, scénář solidní, John McClane je v podání Bruce Willise nesmrtelný a tradičně nahláškovaný, sparingpartneři ucházející. V závěru se z filmu stává předigitalizovaná pecka, která po 6 letech (a dejme si ruku na srdce) již značně zestárla. Nejvíc mě ale štvala přespřílišná přehnanost a až gargantuovská nadsázka, zejména pak u protivníků v podání spidermanova bráchy a nesmrtelné asiatky. I přes značné množství negativ je čtvrtá Smrtonosná past stále zatraceně dobrá a zábavná akční pecka, která rozhodně neurazí ani po několikátém shlédnutí. "Komornost" jedničky a dvojky je v tahu a megalomanství, které bylo nastoleno třetím dílem je zde dovedeno až k samotnému vrcholu. Je jen na lidech, jestli to McClanovi budou tolerovat. Já ano čtvrtý díl hodnotím stylově 4* ()

Makky

A je tu opäť starý dobrý "božský Bruce" alias John McClane tak ako sa patrí. Vynikajúci akčný trhák, ktorý splnil asi všetky očakávania. A "toho zasranýho Kung-fu bylo akorát tak dost!" ()

milicjant

...taky mi chybí McTiernan. Ten staromódní pán, kterej dokáže zpomalit, nechá Johna vydechnou, zapálit si, zahláškovat… aby ho následně poslal, skrz už-trochu-omšelý obrázky a hooodně hluboký škrábance, pro jeho legendární samopal a nakonec i láskyplné objetí zachráněné ženušky. Wiseman, McClane a vůbec celá Live Free or Die Hard je na mně moc suverénní - k sérii nehodící se. Jojo, doba je jiná, ale on se pohříchu změnil i ten, kterej je pro mě někdo jako druhej táta. A přestože tenhle nynější abstinent, nekuřák a hláškař v mezích slušnosti dělá co může, „závan starých časů“ jsem na lících nepocítil. *slzička velké bolesti* :) Jízda to byla ovšem vynikající. Jo a ten rating říkám, to je zrůdnost největší!!! ()

buldock

Po Bourneovu ultimátu druhý nejlepší akční thriller roku 2007, se skvělým obsazením a parádní akcí. Některé akční scény jsou naprosto skvělé , musím vzpomenout auto ve výtahové šachtě , auto vs. helikoptéra , tahač vs. F35 a zbytek akce je taky prakticky bez chybičky! Willis se mi s jeho přibývajícím věkem líbí čím dál víc , je vidět že je stále ve výborné formě , trochu mi chybí jeho typické "you motherfucker" , nebo "Yipee-ki-yay, motherfucker!" (ikdyž posledně zmiňované pronese při závěrečném rozuzlení , kdy je držen Olyphantem) a podobné peprné výrazy a nadávky , ale jinak se jedná o bombastickou akční jízdu s velmi dobrými triky , skvělými žoldáky (jeden z nich hrál ve snímku Okrsek 13) , kupou skvělých a fungujících hlášek , prostovlasým a skvělým Willisem , velmi dobrým hlavním záporákem Olyphantem a trošičku za vlasy přitaženým koncem. Ovšem film jako celek funguje na výbornou a v mnoha aspektech si nezadá s prvním a druhým dílem této vynikající akční série! A je třeba si hlavně uvědomit , že Wiseman není McTiernan a s tím na tento snímek nahlížet. Ještě závěrem musím dodat , že čtvrtý díl je pro mě po úvodním snímku série druhý nejlepší a že jsem se bavil skvěle! Film: 91% , OST: Marco Beltrami - 88% ()

Bat55

Pri akčnej scéne s McClaneom v nákladnom aute a so stíhačkou za zadkom (alebo pred?:D) som ani nedýchal. Špičkové akčné scény, hláškujúci Bruce Willis, sympatický Justin Long, parádny záporák, úžasné efekty a skvelý, akciou presákly príbeh robia zo štvrtej Smrtonosnej pasce podľa môjho názoru viac než len kvalitný akčný trhák. Výborná záležitosť!!! Jasných 5*. /90%/ ()

kaylin

Je to hodně klišovité, místy úplně strašně, McClaneova dcera je příšerná postava, stejně jako její vztah s otcem, ale když tohle člověk srovná s pátým dílem, pořád to jsou nebe a dudy. McClane funguje i v moderní, přetechnizované době a má navrch i před kyberteroristy. Je to výborně akční, technologie jsou použité akorát, není to přehnané ve stylu "Mission Impossible" a navíc Bruce Willis naprosto skvěle hláškuje a s Justinem Longem si skvěle sedli. Jo, tohle je výborná zábava na odpoledne. Člověk se zasměje a uleví s pořádnou akcí. Nic víc, nic míň. ()

slunicko2

Směs katastrofických a konspiračních scén bez vtipu a elementární logiky. 1) Kdo čeká od dalších pokračování méně nápadů a více prázdné akce, toho snímek zaručeně nezklame. Problém je, že toto je již čtvrtý díl a nápady očividně došly. Scénáristé se pak uchylují k již stokrát viděné nudné šabloně bez jakéhokoli překvapení. 2) Chvílemi na mě film působil, že se tvůrci sjeli a natáčeli v rauši. Jak jinak si vysvětlit, že v rozhodujícím okamžiku se hrdina odvrátí od úhlavního nepřítele a v klidu ho (vlastně ji) nechá pracovat na svém destrukčním díle? Zřejmě jen silný vliv omamných látek umožní autorům sestřelit helikoptéru automobilem (!). Inu, jak píše komentátor Marigold: ...scénář...je přesně tak řídký, jak je potřeba. Zřejmě máme různé potřeby. 3) Líbil se mi, jak jinak, pěkný 29letý Justin Long (hacker Matt). I veterán 52letý Bruce Willis si svoje odvedl navzdory hloupému scénáři. ()

Mikita

Ano, v popisu je sice akční/thriller, ale mně tam chybí ještě komedie. Toto jsou Pravdivé lži dohnané k akčnejší podívané. Baví mě tu nejen McClaneovy hlášky (ano, to je John, jak si ho pamatujeme), ale baví mě tu i přehnané megalomanské akce. Možná to nebylo úmyslem, ale pro mě z toho vyšla dokonalá podívaná, která si z akčního žánru dělá tak trochu legraci. Jen škoda, že scénář nebyl propracovanější a nevyužil potenciálu ukázat Johna víc, jako otce než jen jako superhrdinu. ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

05.08.2013

Už asi víte, že Mumie se dočká dalšího remaku. Tento se bude odehrávat v současnosti, bude o něco temnější a strašidelnější, scénář napsal Jon Spaihts a produkovat hodlá duo Orci / Kurtzman.… (viac)

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

19.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou… (viac)

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

Už od začátku to neznělo jako dobrý nápad, přestože za ním stála úspěšná scenáristicko-producentská dvojice Alex Kurtzman a Roberto Orci (M.I:III, Star Trek). Studio Universal se rozhodlo… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)