Everwood - Série 3

(séria)
Dráma / Rodinný
USA, (2004–2005), 15 h 47 min (Minutáž: 43–44 min)

Tvorcovia:

Greg Berlanti

Hudba:

Blake Neely

Gina Hecht, Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, Jan Broberg, Sarah Lancaster, Stephanie Niznik, Scott Wolf (viac)

Lacike

V tretej sérii sa z toho už stala regulérna telenovela v ktorej sledujeme hlavne to, kto sa s kým dá dokopy. Takže to konečne naplno rozbalia Ephram a Amy a Amy príde o panenstvo, čo je oproti takej Donne z BH 90210, ktorej to trvalo sedem sérii, pokrok. Andy si začne s nádhernou Anne Heche, ktorej lieči manžela, takže to veľkú budúcnosť nemá, ale chémia medzi nimi funguje perfektne. Takže Nina, ktorý si zrazu uvedomí svoje city k Andymu na ne musí zabudnúť a našťastie jej v tom pomôže nová postava doktora Jake v podaní sympaťáka Scotta Wolfa. Nie je to zlá postava, ale bez Niny mi príliš zaujímavá nepripadala. Podobne priemerná postava bola nová kamarátka Amy a Ephrana a to Hannah. Na nej ma bavilo hlavne to jak sa kurevník Bright postupne zamiloval do typickej utiahnutej knihomoľky. Bright celú sériu robí voloviny, lebo nevie čo so sebou, ale našťastie to nie je také citové vydieranie ako u iných postáv, ale väčšinou hlavne sranda. Byť povrchným má aj svoje výhody. Akékoľvek nezdary hneď hodíte za hlavu. Väčšina série je taká pohodová a jeden párik si hrkúta s druhým. Až v závere série začnú vychádzať na povrch tajomstvá, ktoré postavy skrývali. Najmä kostlivec v podobe Madison a tajomstva ohľadom jej tehotenstva. Jak v seriály nie sú žiadny záporáci a všetci riešia prakticky len svoje vzťahy, keďže iné problémy nemajú, tak postavy robia strašne veľkú vedu z toho, keď niekto niekomu ničo zatají alebo nepovie. V horšom prípade sa kvôli tomu rozídu páry a v lepšom rodinní príslušníci so sebou prestanú komunikovať. Miestami mi to už pripadalo na hlavu. Občas som mal pocit, že by si postavy skôr odpustili vraždu ako to, že by sa tú vraždu snažil niekto pred ostatnými zatajiť. Hlavne Amy bola v tomto ohľade neznesiteľná a rozhodne by som s ňou chodiť nechcel. Takže ku koncu série sa znova dočkáme pokazeného vzťahu medzi Andym a Ephramom a poriadne výbušnej hádky medzi nimi. Ironicky krátko predtým si rozumejú ako nikdy v živote. Ephram mi už tiež miestami liezol na nervy. No a ku koncu série keď už scenáristom došli všetky tajomstvá, tak narýchlo u jednej postavy vytiahnu rakovinu. Aspoňže sa to vyriešilo celkom rýchlo a neotravovalo to celú sériu. Mrzelo ma, že Irv alebo Delia mali v tejto sérii minimum priestoru. Záver série je vtipný tým jak si konečne niektoré postavy uvedomia, čo cítia a vyznajú lásku. Fakt si neviem predstaviť kto s kým nakoniec skončí. Je to pomaly už väčšia sodoma a gomora ako v BH 90210. Ale zato zábavná a 8/10 si aj táto séria zaslúži. ()