Kimecu no jaiba

• Japonsko 鬼滅の刃 (viac)
Japonsko, (2019–2024), 27 h 12 min (Minutáž: 24–55 min)

Predloha:

Kojoharu Gotóge (komiks)

Kamera:

Júiči Terao

Akari Kitó, Nacuki Hanae, Hiro Šimono, Jošicugu Macuoka, Ai Kakuma, Aoi Júki, Daisuke Namikawa, Hikaru Midorikawa, Hóčú Ócuka, Júki Kadži, Nobuhiko Okamoto (viac)

Již od pradávných časů si lidé vypráví legendy o strašlivých démonech, kteří se ukrývají v lesích a v noci napadají lidská obydlí, zabíjejí jejich obyvatele a živí se jejich krví a masem. Démoni běžné lidi děsí, protože běžné rány se démonovi hned zacelí a jsou schopni nechat si v mžiku narůst třeba i useknutou končetinu. V těchto legendách se však objevují i zabijáci démonů - zkušení válečníci, kteří znají způsoby, jak démony efektivně zabít. Pro mladého chlapce jménem Tanjirou se tyto legendy velice brzy stanou trpkou skutečností...
Již od smrti svého otce se mladý Tanjirou zaměřil vší silou na pomoc své početné rodině. Přestože jejich životy byly poznamenány touto tragédií, společně dokázali najít Tanjirou a jeho rodina trochu toho štěstí. Tento klidný domov je však roztříštěn jednoho dne, když Tanjirou najde většinu své rodiny povražděnou a jediná, kdo přežila, jeho sestra Nezuko, je proměněná v démona. Je však s podivem, že Nezuko i přes svůj stav stále projevuje známky příčetnosti a lidských emocí...
Díky těmto událostem a jednomu nečekanému setkání si Tanjiro stanovil velmi těžký cíl - stát se zabijákem démonů a zjistit od nich, jak přeměnit svoji sestru zpět na člověka. (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Ondak k tomuto seriálu (3)

Tanjiro Kamado, Unwavering Resolve Arc (2019) (S01)

Po zhlédnutí první série můžu říct, že se vesměs nejedná o nic převratného a autoři si vlastně hlavu moc nelámali a vzali od ostatních anime něco. Na druhou stranu ale, proč měnit co funguje. Tak jsem si první sérii skvěle užil a viděl jsem ji téměř najednou. Musím říct, že zde funguje vše, od napětí, schopností až po humor. Ten je sice někdy až trapný, ale stejně byly scény u kterých jsem se i smál a to se moc nestává. Sérii moc nemám co vytknout i protože je 70% obsahu akce, která je zpracovaná dobře. Není tedy moc čas na dějové přešlapy a nesmysly. Pouze můj subjektivní pocit, ale postava Zenitsu mohla být vymyšlená jinak, tohle mi opravdu nesedí, ale doufám že se to zlepší, protože pokud ne, tak to řvaní nepřežiji. ()

Mugen rešša hen / Júkaku hen (2021) (S02)

Nečekal jsem to a tato série překonala první. Postavy se vyvíjejí a už nejsou otravní uřvánci. Celá série je složena ze dvou filmů, první jsem hodnotil samostatně a druhý film jen kvalitu zvedá. Nebýt začátku a dle mě přestřeleného konce, tak jsem byl ohromen. Opravdu jsem hltal epické souboje a nestačil se divit co se děje. Konec druhého filmu už byl na mě ale moc přehnaný. Chválím zapojení Nezuko jinak než jen "krabice". Hodně se mi líbil formát rozdělení na dva filmy, protože se děj jakž takž uzavírá. Jsem zvědavý, s čím přijde třetí série. ()

Katanakadži no sato hen (2023) (S03)

Série si drží vysoký standard a obrovsky jsem se bavil. Série plná soubojů, zábavy i emotivních momentů. Měl bych ale výhradu a proto nedám pět hvězd. Hashirové mi přijdou přehnaně silní na schopnosti démonů, kteří překonávají předchozí démony. Když si vzpomenu na souboje Rengoka ve srovnání s těmito Hashiry... Prostě mi přijde, že bojují s moc velkou lehkostí. Možná je to jen subjektivní pocit, protože první dvě série jsem viděl už před časem. Na druhou stranu jsou Hashirové opravdu charismatičtí a jejich příběhy mě zajímaly. Další plus bych přidal, že Tanjiro nemá s sebou kamarády z předchozích sérií. Zenitsu mi opravdu nechyběl. Také mi přišel divný tah s Nezuko, ale snad to má do budoucího příběhu zapadat. ()