Příběh spojující prvky milostného dramatu a thrilleru se odehrává v nejmenované latinskoamerické zemi a dotýká se aktuálního tématu terorismu. Hrdinou je policejní detektiv Agustin Rejas prožívající složité období. V soukromém životě se snaží pochopit malicherné problémy své ženy, a také je jmenován na místo velitele pověřeného vyšetřováním případu teroristických útoků, za nimiž stojí členové maoistické guerillové skupiny v čele s anarchistickým vůdcem Ezequielem. Přitom nesouhlasí s představiteli současné fašistické vlády a jejími politickými metodami. Ve stejné době se Rejas zamiluje do atraktivní a poněkud tajuplné baletní učitelky Yolandy, která dává taneční lekce jeho talentované dceři... [44. MFFKV 2009] (oficiálny text distribútora)

bllm

Nevěřila bych, že tohle někdy řeknu, ale může existovat člověk, kterýmu bude slušet knírek. Javiera Bardema nemám moc ráda, protože mě většinou dost děsí jeho nadměrnej obličej, ale v tomle filmu se mi líbil, skvělej hereckej výkon a parádní umělý šediny. Jinak tenhle film má vzhled francouzský kriminálky z 80. let, až na ten rozdíl, že mu naprosto chybí napětí. Nemyslím, že by tam musely být honičky a střílení, ale přece jen se tam jedná o spoustu vraždění a atentátů, potažmo politickou revoluci, ale já jsem tam z toho žádný drama necítlia. I tak má film silné momenty - scéna s popravou v divadle je skvělá, ikdyž předvídatelná, myšlenka s ohňostroji je opravdu originální a rozhodně musím zmínit nádhernou závěrečnou scénu s písní Niny Simone. ()

nula87

Celkem slušný politický thriller, který se ovšem nevyhýbá spoustě klišé - podezřelé(podezřelou) poznáte hned jak se objeví na plátně, klasické smíchání zápletky pracovní a osobní... ()

Paolo123

Festivalovému publiku žádajícímu stále radobyumění podobné filmy nevoní, ale je dobře, že i takové filmy byly či jsou zařazeny na program například v Karlových Varech. Podmanivá atmosféra filmu spolu s J.Bardemem v hlavní roli mne dostaly. Nevšední je i pojetí ženy - příznivkyně teroristické organizace. Pěkný důkaz, jak naivní a zároveň kruté ženy dokážou být. I když ani tenhle motiv se spoustě lidí nemusí líbit a mohou mít pocit, že to tak není a že vlastně ženy i uráží. Neprávem. Prostě zase jedno odhalení temných stránek lidské psychiky, ať se nám to líbí nebo ne. ()

buddha_ps

Tento film ma totálne dostal. Pomalá, dusivá atmosféra neviditeľného ale všadeprítomného zla, kde si niektorí snažia zachovať aspon trochu ľudskosti a dostojnosti, a každý si skúša urvať svoj malý diel šťastia. A občas sa to niekomu i podarí... Alebo nie? Film skor pre filmových fajnšmekrov alebo nás čo sme zažili komunistický režim v celej jeho tesilovej tuposti. A ak máte k tomu radi i juhoamerickú literatúru, máte u The Dancer Upstairs postarané o lahodkový večer ()