The Hot Zone

USA, (2019–2021), 9 h 28 min (Minutáž: 44–51 min)

Predloha:

Richard Preston Jr. (kniha)

Julianna Margulies, Liam Cunningham, James D'Arcy, Noah Emmerich, Topher Grace, Paul James, Mark Kelly, Robert Sean Leonard, Lenny Platt, Nick Searcy (viac)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (15)

The Hot Zone (2019)

1. řada: **** Přes celkem vlažnější závěr (a zákeřně debilní překlad distributora), velice dobře zahájená série, která má extra povedenou dějovou linku z roku 1978 a i přes několik zbytečných kopanců rozhodně drží nadstandard (více u jednotlivých epizod). 2. řada: zde ()

Zákeřná Ebola (2019) (S01)

Přes celkem vlažnější závěr (a zákeřně debilní překlad distributora), velice dobře zahájená série, která má extra povedenou dějovou linku z roku 1978 a i přes několik zbytečných kopanců rozhodně drží nadstandard (více u jednotlivých epizod). ()

Zásilka (2019) (S01E01)

Zákeřný překlad distributora opět útočí… ty na ty názvy mají opravdu křišťálovou kouli. No nic. Vzhledem k tomu, že jde skutečná Nancy na natáčení spolupracovala, dává mi to naději na skutečně zajímavou podívanou. ()

Blok H (2019) (S01E02)

I přes drobné hlouposti (opravdu souhlasili s likvidací opice se sníženou ochranou?) a podezřele klidné/nelogické chování (je jasné že ty bobky někdo uklízet musel) jde o stále silný díl, který se drží reality (linka 1976) celkem věrohodně včetně názvů vesnic. ()

Chaos (2019) (S01E03)

Upřímně, mnohem zajímavější je linka z roku 1976. Ta “současná” se prapodivně vleče a už jen věta jednoho z pracovníků stanice “kdyby o něco šlo, už by tady dávno spustili poplach” celkem vystihuje nelogičnost přístupu nejen hlavní protagonistky. Co mile potěšilo je přítomnost “Nicka Slaughtera” v roli generála :). ()

Postradatelní (2019) (S01E04)

Řešení osobních záležitostí mě doslova pilo krev. Místo posouvání děje kupředu se tlachá o vedlejších kravinách. Dějová linka 1976 stále fenomenální. Škoda, že jí je tak málo. ()

Karanténa (2019) (S01E05)

Konečně se neřeší soukromé kraviny a “něco se děje”. Sice nechápu některé kroky (proč neotestovali primárně opici co zaútočila, aby měli představu jakou napáchala škodu?). Osobně také dost nechápu postup testování (jako fakt nechají pohromadě ať si předají nemoc i těm co ji ještě potenciálně nemají?).  No a v neposlední řadě… super tajná operace a oni jdou hromadně papat do mekáče? Atd. ()

Ve skrytu (2019) (S01E06)

Nevím co jsem čekal (možná víc napětí na trochu vyšší úrovni než do prázdná vyšumělé použité jehly u popelnic). I tak ale nudné to vyloženě nebylo. ()

Zákeřný antrax (2021) (S02)

Děj prakticky popisuje události roku 2001 (kdy si sám pamatuju jak jsme v práci “poštovní oddělení” stěhovali do uzavřené místností, aby se minimalizovali oběti :)). Nejsilnější, je ale paradoxně samotný začátek z roku 1979 (to zamrazilo fest). Styl vyprávění je sice trochu zvláštní (pro znalého obzvlášť), proto nedokážu říct jak by působil na “informacemi nepolíbeného”. Za sebe jsem dost zle snášel tu nešikovně zpracovanou časovou osu poslední epizody, která se tváří, jako by uběhl týden (v reálu ale uplynulo 7 let!). Díky tomu působí některé zvraty závěrem debilně a nelogicky. Pozn.: Tony Goldwyn vypadá dokonale jako Bruce Ivins. Obsazení Daniela Dae Kima je bohužel jen trapárna jak naplnit kvóty (hlavně ať to není běloch), jeho postava je fiktivní. O to víc ale zase pobavila “lekce Korejštiny” (narodil se v Pusanu, takže Korejsky zaručeně umí :)). ()

Operace Vznešený orel (2021) (S02E01)

Začátek je doslova pecka… z toho Sverdlovsku zamrazilo. Pak poskočíme o 22 let a pokračuje se v jeden z “památných dnů” Pentagonu. Takže nakročeno slušně. Pozn. Tony Goldwyn vypadá dokonale jako Bruce Ivins. Obsazení Daniela Dae Kima je bohužel jen trapárna jak naplnit kvóty (hlavně ať to není běloch), jeho postava je fiktivní. O to víc ale zase pobavila “lekce Korejštiny” (narodil se v Pusanu, takže Korejsky zaručeně umí :)). ()

Výstup z pekla (2021) (S02E02)

Chybí tomu ten mrazivým moment z první epizody. Děj sice skáče mezi dvěma liniemi, aby se toho “víc dělo”, ale je to takové zvláštně utahané a nesmyslné (obzvlášť pro toho “kdo ví jak to bylo”). Prostě chybí tomu spád a ten “správný směr”. ()

Nic nás nezastaví (2021) (S02E03)

Od začátku sledujeme cestu jednoho konkrétního dopisu. Reálně mrazivé až do otevření. A konečně se děj pohnul směrem jakým má :). ()

Směle snít, naplno žít (2021) (S02E04)

Relativně nuda, děj se tváří, že “vrah je zahradník” a prakticky se soustředí jen na něj. V druhem lince se rozkrývají další stopy, které směřují stejným směrem… takže jak jsem už napsal. Nuda. ()

Stentor Roeselli (2021) (S02E05)

Konečně se děj hnul a dva díly před koncem máme na scéně očekávaného podezřelého. Respektive máme dva a je celkem zajímavé sledovat oba týmy jak si jedou po svém (a jak se chovají podezřelí). Uznávám, že hra na diváka je rozehraná pěkně. ()

RMR-1029 (2021) (S02E06)

Epizoda prakticky ve finále sklouzla do sledování jednoho labilního člověka. Za sebe dost zle snáším tu nešikovně zpracovanou časovou osu děje epizody, která se tváří, jako by uběhl týden (v reálu ale uplynulo 7 let!). Díky tomu působí některé zvraty debilně a nelogicky. Obsahově nicméně v kostce odpovídá realitě. ()