Kapitán Kirk vyšetřuje planetu podobnou Zemi s vlastní kulturou organizovaného zločinu. (SkyShowtime)

PKD

Geniální pokr. tohoto příběhu (kdysi se o něm uvažovalo v rámci oslav 30.výročí ST, ale sešlo z toho, což zase tak neva, páč jsme dostali krásnou poctu ve formě DS9 tribblů a Flashbacku v STV) naleznete v comicsu ST year five č.3 a 4. To by byl kurňa film. Namísto těch kokotin, co nám neustále servíruje neúnavné CBS. Jenže, to by musel tam míti někdo aspoň kousek funkčních neuronů. Ať vás tento díl baví či jen zaujal... jděte do toho. Už jen kvůli tomu, co se stalo, když dr.McCoy ztratil na této planetě svůj komunikátor a co z toho vzešlo. Budete valiti bulvy.;-) Spock for president. ()

ledzepfan

Po několika slabších dílech je tato epizoda zase jednou plně funkční.. Je to taková příjemná oddechovka kde se Kirk a spol musí naučit komunikovat s bandou zatvrzelých blbečků jejichž svět kontaminovala jedna odložená kniha.. Ještě, že jim tam nenechali Bibli.. ()

majo25

Iba ďalšia z komedionálnych epizód, ktoré ja nemusím. Tým netvrdím, že dej nudí, alebo že by sa tu nenašlo pár komických hlášok, ale od seriálu Star Trek očakávam niečo úplne odlišné. Ešte aj to nelogikum, že s gangstrami musí jednať v rukavičkách, aby náhodou neporušili nejakú smernicu. Paradoxne zlýhava fakt, že je posádka Enterpise inteligentnejšia a v hojnom počte pritom musí dochádzať k pästným vybavovačkám. ()

darkrobyk

S gangstery se prostě vyjednávat nedá, jelikož ti rozumí jen bouchačkám a podílu z akce. Jo a pak rádi hrajou karty, což Kirk taky. Jenže Kirka má v ruce trumfy a jako kapitán lodi je vynikající, jako taxikář má ovšem co dohánět. To jak se opakovaně z postav stávala rukojmí, připomnělo staré dobré české komedie v čele s Čtyři vraždy stačí, drahoušku... Tož snad ten zapomenutý komunikátor nenadělá příliš velkou paseku. ()

• Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "A Piece of the Action" bola vysielaná ako sedemnásta, preto je niekedy označená ako S02E17. (koba)