Star Trek - Série 1 (1966) (séria)

Kam se dosud člověk nevydal (S01E01)

(epizóda)
  • USA Where No Man Has Gone Before

Kirkův přítel Gary Mitchell se promění v božskou bytost. (SkyShowtime)

KarelR

Původní pilot byl teda lepší, ale bylo jasný, že Pike by jako dlouhodobá postava neobstál, protože byl charismatická dobrota sama. A tak musel nastoupit hejsek Kirk a začít kolem sebe stavět slavnou partu. Sice jsem nepobral, proč se půl filmu točí kolem toho, jak Mitchell balí sličnou psycholožku alias "chodící mrazák", ale extra velká nuda to není a v krizi vždycky přijde Spock, aby zasáhl svou chladnou logikou a velkou puškou. Obzvlášť potěšily i 3D šachy, který hráli Leonard a Sheldon v The Big Bang Theory. Docela mě zajímá, po kolika dílech ten seriál vzdám... ()

LetztesBiest

"Klec" se mi sice líbila o trochu více, ale tohle také nebylo vůbec špatné. Jestli to takhle půjde dál, tak mám nejspíše novou závislost :) // Druhé shlédnutí: tak závislost opravdu vznikla a podruhé se mi tenhle díl líbil ještě o něco více - jedinou vadou je, že v něm ještě nevystupuje můj oblíbený doktor McCoy, ale i tak těch 5* dám. ()

diodoros

Odvysielaný oficiálny pilot seriálu Star Trek. Kvalitatívne ho možno porovnať s neodvysielaným pilotom, efekty, kulisy a dekorácie zostali samozrejme na rovnakej úrovni, opäť je tu zaujímavý dej - otázka sústredenia priveľkej moci v rukách jediného človeka, etická otázka zabitia priateľa pre záchranu väčšiny a podobne. Žiadnu veľkú akciu ani efekty nemožno vzhľadom na dátum vzniku očakávať, napriek tomu ide o celkom slušne a viac-menej inteligentne strávený čas. ()

Elyon

Když jsem si pustila tento úvodní díl, byl to pro mě příjemný výlet do minulosti, kdy jsem jako malý špunt Star trek stejně jako Star wars milovala, jenže pak jsem na něho nějak zapomněla a v paměti mi zůstali už jen nic neříkající obrázky. Ale nakonec přišel comeback v podobě jedenáctého Star treku a já tenhle fenomén opět začala sledovat. Je opravdu hezké se vrátit do dětství a sledovat tento úvodní díl, který má sice ucházející efekty, ale pro lidi žijící v té době to muselo být skvělé. ()

Honzíno

Mně osobně se tento pilot líbil o hvězdičku víc než původní neodvysílaný 'The Cage'. Kirkovský pilot má větší drive a lepší atmosféru. Možná tomu schází ona zmiňovaná hloubka, avšak i tu si pozorný divák najde. Celých padesát minut úvodního dílu má spád, solidní příběh, ucházející herce a na tu dobu pěkné kulisy a triky (v současné době je to 46 let staré!!!). Pro mě asi nejpovedenější pilot ze všech Star Traků. A ano, jsem trekkie a jsem na to hrdý! ()

• Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Where No Man Has Gone Before" bola vysielaná ako tretia, preto je niekedy označená ako S01E03. (koba)
  • Když se v záběru objeví náhrobek určený pro kapitána Kirka (William Shatner), lze na něm spatřit jméno James R. Kirk, nikoliv James T. Kirk (T – Tiberius). (Lorge)
  • Po pilotním díle málem Gene Roddenberry postavu Scottyho vyškrtl, protože si nemyslel, že je v seriálu inženýra zapotřebí. Přemluvil ho Doohanův agent Paul Wilkins. (mirliflore)