Adam, tvor stvořený kombinací démonů, lidí a strojů, zabil svou stvořitelku a uprchl do Sunnydale. Z vraždy na základně je podezřelá Buffy. Riley se snaží zjistit pravdu na vlastní pěst, ale jeho zdravotní stav se rapidně zhorší. Přemožitelka se pokusí vypátrat pravdu o tajném projektu, který vedl k smrti profesorky Walshové. (ArsenalEagle)

Milano33

S Rileym sa to nevyvíja moc dobre. Nie je sa ani čomu diviť, keď zo všetkého, čomu kedy veril, sa vykľula lož. Nepáčilo sa mi, ako protivne sa choval voči Buffy, strašne ma štvalo a iritovalo jeho protivné chovanie, bol skrátka otravný. Spike na to zareagoval asi najadekvátnejšie tým, že proste odišiel. Síce sa Willow a Tara dosť zblížili, je tu pár nejasností. V neskoršej fázy seriálu sa presne dozvieme, prečo sabotovala to kúzlo a čo ju k tomu viedlo. Len tak pre zaujímavosť, má to čosi spoločné s údajnou Tarinou démonskou časťou. Konečne boli opäť potrebné Xanderove vojenské znalosti a naplno ich využil. Naozaj parádne spolu s Buffy infiltrovali tú podzemnú základňu. A tiež získali niekoľko potrebných odpovedí. Ukázalo sa, že Riley bol po celý čas dopovaný rôznymi liekmi. ()