Sticks

Jeden z něj hororových seriálu poslední doby. FAMÓZNÍ první série. A TOP v žánru apo zombie drama. Skvělý styl vyprávění na pojmenované segmenty. Nemá to hluché misto ale pořád se něco děje a děj se rozšiřuje!!! Opravdu máte pocit že ten svět žije a objevujete ho. Skvělé natočeno, krásné dlouhé záběry. Postavy umírají, a to je důležité. Skvělé dějové linky a lore - vojáci, škola, underground scéna, osamelý lovec. Úprimne nechápu zdejší hodnocení. Nemám problém vnímat epizodičnost obzvlášť tady, kdy se dějové linky po pár dílech spojí. ()

mm13

The Walking Dead je oproti tomu "vinetuovka". Postavy, konflikty, reakcie, celá zombie hrozba... všetko tu pôsobí ďaleko bezprostrednejšie (nedramatizovane) a tým pádom skutočnejšie a hrozivejšie. Obetavosti pre dobro celku poskromne a nie je automaticky zloduchom ten, kto prejaví zbabelosť (či pud sebazáchovy?). TWD je "rodinná" sága, kde sa bojíte o postavy... tu sa nemáte ktorej "chytiť" a skrátka sa spolu spolu s nimi už iba a len bojíte! Snáď si to túto rovinu dokáže podržať, prípadne rozvinúť aj do ďalších (údajne ešte dvoch) sérií. Bude to potom na poli žánru fakt pamätný výkon! ()

jarod13

Byl jsem hodně mile překvapený. Hodně mě to chytlo jako walking dead, ale oproti Fear the walking dead, to byla úplně jiná liga. Pár nesmyslů by tam člověk našel, ale kde ne. Zminíl bych to, že od začátku zjistili, že se má střílet na hlavu, nebo to bylo zřejmě, ale pořád to futrují do celého těla. Zombies jsou jako ve 28 dní poté, což se mi líbí. Jsou to soupeři. Další klišé ohledně počtu nábojů, ale jak říkám, to je asi všude. Byl jsem spokojen a těším se na další sérii. Tuto jsem shlédl jedním dechem v jeden den. ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy. Experiment v podobe takmer bez hudobného podmazu hodenej surovej kvázi survival drámy, so všetkými plusmi aj mínusmi, s krásne škaredým opusteným svetom, pocitom beznádeje a ohrozenia na každom kroku, bez zbytočných siahodlhých monológov a dialógov ako v ostatných zombie soap operách. Tu ide o prežitie, tu sa robia len nutné veci, tu sa nemele pantom zbytočne, keď to nie je treba. Škoda že tento inak obstojný experiment rozbíja systém XY kapitol a od polovice klesajúca stopáž. Tam, kde všetko ide smerom k obrovskému dlhému finále, kedy posledná epizóda vyváži za malý krátky film, tam ide Black Summer totálne opačným smerom a posledná epizóda má bez titulkov 17!!! minút. WTF? Čo pozdvihuje tento seriál na lepšie hodnotenie, tak myšlienka, že to pochádza od najpodradnejšej filmovej spoločnosti sveta, keď nerátam jednoosobové homeštúdia a to od ASYLUM-u. WTF2? Vidieť, že to dostal pod svoj dozor Netflix a tak sa dokázalo vykresať niečo aj z ničoho. Tam, kde sa WTD snaží opájať v opulentných trikoch a maskách, tam si táto "behačka" vystačí s motívom ála 28 dní potom. Aj blbé schovávanie sa na streche autobusu, alebo behačka jeden na jedného vo vyľudnenom meste má zrazu niečo do seba. Človek pomaly cíti tú únavu, ktorá by aj v skutočnosti lomcovala so skutočnými ľuďmi. Žiadni šprintéri alebo diaľkoví bežci ako v klasických filmoch, kde aj brucháč naháňa auto cez 10 blokov veľkomesta. Tu sa hrá aj na také veci, ako POZOR - natiahnutá šľacha počas behu. Prečo také "obyčajné hodnotenie"? Chcem viac z tohto sveta, nie postupne menej a menej a chcem zjemniť to kúskovanie na kapitoly. Potom hodnotenie zdvihnem. Polku ľudí to odradí už pri prvej druhej časti. Tí, ktorí to dopozerajú, tak pocítia adrenalín aj atmosféru a pocit beznádeje, frustrácie, únavy a bezmocnosti na každom kroku. Toto hrá na úplne inú strunu ako klasické zombie filmy a za to palec hore a preto naozaj silnejšie tri hviezdy. Nečakajte horor ako v popise, ani triler, skôr survival drámu, malú takmer osobnú, minimalistickú a predsa so svojou vlastnou tvárou a štýlom, nič viac, nič menej. 75% ()

Mancunian

Na zombie seriál to nebylo špatný. Líbilo se mi kouskování dle Kapitol a docela dobrá atmosféra. I práce s kamerou byla pěkná, i když SPOILER závěrečný souboj se zombie byl pěkně nepřehledný. KONEC SPOILERU Přemýšlel jsem, jestli dát 3 nebo 4, protože moje hodnocení je tak nějak mezi. Dávám ale to vyšší, protože jsem byl naposledy velmi zklamaný ze Země mrtvých, taktéž od Netflix. ()

• Při jedné scéně ve škole řekne Rose (Jaime King) dvakrát po sobě „bylo to dítě“. V záběru ale vydíme, že nepohybuje rty. (Duoscop)
  • Keď Williama a ostatných v aute naháňa čierny Dodge RAM, tak v záberoch z vnútra auta je vidieť, že auto za nimi má zapnuté svetlá, ale v záberoch z vonku nemá. (TheDomoD)
  • Když na chodbě narazí na partu dětí, vezme Rose (Jaime King) zbraň Spearsovi. V následujícím záběru jí už ale má zase Spears (Justin Chu Cary). (Duoscop)