Slunce pálí, řeka se třpytí a po proudu se vydává za prázdninovým dobrodružstvím vodácký oddíl. Pod vedením zapáleného vedoucího Toma sjíždí řeku na dvou pramicích a kajaku. Poklidnou cestu naruší skupina cikánů, která lodě bombarduje z mostu igelitovými pytlíky naplněnými vodou. Ještě téhož dne se vodáci s cikány setkají znovu. Obě party se sice i přes napjatou atmosféru pokusí o smír, ale ten nemá dlouhého trvání. Situace se ještě zhorší, když jedna z dívek ztratí oddílové peníze. Vodáci přesto chtějí pokračovat v cestě. Tom proto vyhlásí stav ztroskotání, kdy všichni dají dohromady zbylé peníze i zásoby. Když se vzápětí část peněz ztratí, padne podezření na cikány, s nimiž se vodáci opět potkali. Velmi brzy se však ukáže, že zlodějem je někdo z oddílu. Propukají spory, nedůvěra přerůstá v otevřené nepřátelství a napětí houstne... (oficiálny text distribútora)

Sa.sa

Ať žije bakelit a vše okolo... No to byla ještě doba kdy cikán byl cikán, ne jak dnes... Jinak dost nuda, ale dokoukal jsem to... ()

Smells

Jako dítě mě tento film minul,a tím pádem mi odpadá ta nostalgická mlha,která mi trošku ztěžuje hodnocení ostatních dětských filmů.O to víc mě překvapilo,že film mě vůbec neurazil ba naopak.Brožová už jako patnáctiletá byla trošku lehčí :-) ()

Skalda1981

Film se natáčel na řece Ohři,kdy výprava jede ze Sokolova až do Radošova u Kyselky.Záběry na dřevěný most v Radošově jsou tři roky před jeho uplným vyhořením kdy ho neznámí pachatel podpálil.Jinak na film si pomatuje moje matka a říkal že z herci byla neskutečná sranda.Film jako takoví je docela povedený,někteří herci v rolích kdy jim bylo něco kolem 15 let,viz Blanarovičová,Zounar,Jílková zde předvedli svůj ůspěšný debut ve filmech pro děti. ()

andydufrsn

I když mám k vodáctví a čundráctví hodně blízko tak tenhle film mně nezaujal. Děj mi přišel takovej nějakej nedotaženej a víceméně o ničem. Překvapilo mě hraní na protirasistickou notu, což bych čekal spíš v dnešní době a ne v době před 30 lety! Jo a za shlédnutí stojí mlaďounké vizáže některých dnešní hvězd či rádobyhvězd! ()

Pimburger

Moc se tu nesoudruhuje, mládež je tu prohnilá a malí snědoši tu na své tvarohové přátele tahají nůž - nejprohnilejší je pak smrad z prominentní komoušský rodiny, který praktikuje, co se doma naučil od svýho soudruha otce. Za mě skvělá kritika komoušských poměrů a k tomu Kateřina Brožová v bikinách. Na rozdíl od ostatních letních taškařic je tu mládež ukázaná trošku méně zidealizovaně. To u mě stačí na tři hvězdy a čtvrtou dávám za to, že jsem neviděl ani jeden pionýrský šátek. Docela dobrý počin... ()

drsny_hery

Dneska v mnoha ohledech raritka. Olmer na pomyslném vrcholu, dětští herci na konci kariéry a velká spousta budoucích "celebrit" na samotném začátku. Letní pohodovka s nádhernou Ohří, běžnými pubertálními starostmi i s lehkým společenským přesahem. Potěší nostalgické vodáky, nácky nasere. ()

Bambulin

Za Zounarův zpěv, Blánu rovičovou a nechutnou Jílkovou hvězdu dolu. Za hlášky typu bakelit, Sandokan, šmírování cigošky, uklidni se chcípáku a vzpomínky na dobu mého mládí zase jednu nahoru. Vladimír Hrubý hvězda + Buchtič -. Pípák (RIP) Hofbauer +, Pindejová +,  Brožová -. Atd. ()

bertrand

Tenhle film rozhodně není bez výhrad, je ale z těch, co má člověk rád. K tomu přičtěte si, hoši, že tyhle filmy už nikdo netočí. Je tu příliš moc běžně se chovajících smradů, pardon, dětí, tudíž nic, co dneska letí. My, co jezdíme na vodu, oceníme tu letní pohodu. Taky naše ratolesti ten film milujou a těší se na léto, až zase poplujou. ()