After Midnight

• USA Something Else (festivalový názov)

Barlow je zapadákov na konci sveta, z ktorého však Hank (Jeremy Gardner), neplánuje odísť. Má tu všetko, čo potrebuje k životu a k šťastiu. Svoju frajerku Abby (Brea Grant), svoj bar, veľký barák uprostred lesa a kamošov, s ktorými chodí na poľovačku. Abby to ale vidí úplne inak. Už desať rokov je vo vzťahu, ktorý, zdá sa, nikam nesmeruje. Iné kamarátky už dávno majú rodiny a deti. Jedného rána zmizne a jediné, čo po nej zostane, je odkaz napísaný fixou na chladničke, že sa čoskoro vráti. Zatiaľ čo dni plynú a Hank čaká na Abby, neznáme monštrum ho chodí vždy po polnoci strašiť k dverám jeho rozpadajúceho sa baráku. (sochoking)

Goldbeater

Jména Justin Benson a Aaron Moorhead mezi producenty tohoto indie filmu dávají znát, že nepůjde o zrovna jednoznačně uchopitelnou a přímočarou hororovou podívanou. A taky že vůbec. After Midnight je prakticky malá vztahová konverzačka, jen zlehka okořeněná hororovými motivy, které v kontextu příběhu nakonec vyznívají spíše metaforicky a rozhodně nezastávají funkci atrakce. Proto si u tohoto filmu přijdou na své spíše milovníci svérázně pojatých romantických dramat než třeba běžní hororoví fandové. [Sitges 2019] ()

honajz odpad!

Kua,horor? Kde? Tohle je prostě pokus o nízkorozpočtovou romanťárnu stylu Hank miluje Abby, Abby odejde, Hankovi něco v noci chodí škrábat na dveře, Hank se opije s místním Jankem Vyskočem, SPOILER SPOILER Abby se vrátí a Hank zabije děsy v sobě a může se konat svatba. Jako fakt? Ani té přírody tam moc není a napínavé je to asi jako hodina vyučování občanské výchovy na základní škole. Fuj! ()

Morholt

Upřímně řečeno víc než půlku filmu jsem pořádně nevěděl, co si mám myslet. Frajer sedí s puškou v chodbě a cosi mu chodí škrábat na dveře. V mezičase si připomíná šťastné chvilky s přítelkyní, která kamsi odjela. Jediné, co mě u toho drželo, byla zvědavost. Když se holka vrátila, tak se film omezil vlastně jen na dialog mezi ní a hlavním hrdinou. A bylo to upřímné a opravdové, což mi potvrdí každý, kdo podobný rozhovor prodělal. No a v závěru přišla facka, která mě fest překvapila i rozesmála. Škoda, první poloviny. 60% ()

Filmmaniak

Nenápadně vyhlížející malý filmeček, jenž je ve skutečnosti skvěle napsaným, bravurně zahraným a pevnou rukou režírovaným klenotem. Jeden z režisérů v něm ztvárnil hlavní roli muže, jenž se snaží sám v prázdném domě popasovat s nedávným zmizením své partnerky a také s neznámým monstrem, každou noc škrábajícím na dveře, které může být skutečné, nebo může být i zhmotněním jeho smutku a strachu. Pravidelné střídání dvou vypravěčských poloh, odvíjející se od střídání dnů a nocí, kombinuje romantické drama s výrazným hororovým prvkem, jenž slouží jako metafora pro úzkost z potenciálního konce vztahu, a staví na motivu nejistoty i na realistických, opravdově působících a ze života odkoukaných situacích. Začátek se rozjíždí velmi pozvolna, pak však konzistentně gradující příběh čím dál víc rozvíjí své kvality a uchvacuje dlouhými dialogovými sekvencemi i famózním, emocionálně silným závěrem. ()

Gilmour93

Stačí se podívat na poster a o původu monstra je jasno. Melancholií rvané srdce (a možná i trochu toho chlastu).. Chytrý scénář zhmotněný sebejistou režií, pravidelné dávky buranství od burana Wadea a horor jen jako metaforická berlička pro civilně pojaté romantické drama, kdy probublá na povrch jeden z možných problémů při dlouhodobějším vztahu a sice rozdílná míra sebeobětování potřebám protějšku. Při závěrečném karaoke mělo být dle tvůrců použito (Everything I do) I do if for you od Bryana Adamse, ale práva by byla dražší než samotný film a tak musela být zvolena jiná varianta. I toto leccos napovídá o kouzelném charakteru Gardnerova snímku.. ()