Spútaný motýľ

• Turecko Hercai
TV spot 2
Turecko, (2019–2021), 158 h 15 min (Minutáž: 120–171 min)

Predloha:

Sümeyye Ezel Koç (kniha)

Kamera:

Ali Aslan

Akın Akınözü, Ebru Şahin, Gülçin Santırcıoğlu, Serhat Tutumluer, Ayda Aksel, Macit Sonkan, Serdar Özer, Oya Unustası, Ahmet Tansu Taşanlar, İnci Şen (viac)

Hercai je o jednej veľmi vplyvnej rodine a mladej Reyyan, ktorá si myslí, že do rodiny patrí tiež… avšak mýli sa. Reyyan sa zaľúbi do Mirana a ten si ju chce zobrať za ženu. Správy o ich láske však niektorým ľuďom prekážajú a vo vzduchu visí pomsta. Svadba sa napriek tomu uskutoční, Miran a Reyyan zamýšľajú začať nový život v spoločnom dome, ale Miran hneď po prvej noci vzťah ukončí. Dôvodom je krvavý zločin z minulosti, za ktorý má zaplatiť práve nevinná Reyyan. Časom vyjdú na povrch nové a nové tajomstvá… Budú pre lásku osudné, alebo dajú ich vzťahu novú šancu? (TV Doma)

Recenzie používateľa B.Wilde k tomuto seriálu (3)

Spútaný motýľ (2019)

Tento seriál jsem sledovala přes dva roky, neustále jsem si dělala pauzy a opakovaně se vracela ke sledování... troufám si říct, že to byl možná i nejdelší seriál, co jsem sledovala. Upřímně se vůbec nedivím, že když někdo náhodně narazí na nějaký díl, že mu to přijde jako naprostý přepal... tady je opravdu potřeba tomu přijít na chuť a vidět to jako celek nebo to prostě nevidět vůbec - jinak se to nedá objektivně ohodnotit. Jsem ráda, že jsem seriál viděla? Ano. Sledovala bych ho znovu? Ne - a to nejen kvůli tomu šílenému počtu dílů (na naše 256 epizod). Seriál nabízí několik zajímavých zápletek, smutných momentů i krásných okamžiků, ale mimo to, nabízí i spoustu omáčky kolem, která dokáže od sledování zaručeně odradit. První půlka seriálu se docela táhne a druhá zase jede na plný plyn a hází jeden zvrat za druhým. Kdyby to bylo nějak přijatelně vyvážené, byl tak poloviční počet dílů, mohla by to být ještě o kus lepší. Během sledování jsem se buď bavila hodně a nebo vůbec, proto jsem v hlavě i často měnila své hodnocení. Nakonec jsem se ale rozhodla, že tomu prostě dám o kousek vyšší. Už jen za ten čas, co jsem tomu dala a i za to, že po tom všem dramatu, to má pěkný konec. (70%) ()

Season 2 (2019) (S02)

Zkouknout kompletně první dvě série pro mě byl běh na dlouhou trať, i když tu první jsem dala celkem v pohodě a v krátký čas... ale zbytek dílů do konce té druhé mi zabral s dlouhými pauzami dva roky. Ale prostě na tom příběhu něco je, když jsem se ke sledování vracela zase a znova. Přiznávám, že jsem si k seriálu dlouho hledala cestu, některé etapy pro mě nebyly až tak zajímavé, ale stejně ten hlavní příběh dokáže vtáhnout a zaujmout. Drama není zrovna můj oblíbený žánr, hlavně co se týče Turecké produkce, ale nemůžu říct ani to, že by mě to nebavilo... protože bych to už dávno zabalila a seriál by upadl do zapomnění, jenže to se nestalo. Je to často zbytečně natahované, zbytečně ubrečené a občas až bizardní, ale nějak mám ten seriál nakonec asi i ráda... tak jsem zvědavá, jak dlouho mi zabere, než dokoukám i třetí a poslední sérii. ()

Season 3 (2020) (S03)

Když bych měla srovnat všechny série, tak třetí je rozhodně nejlepší a má nejvíc zajímavých scén i zvratů. Bohužel jich má občas tak moc, že je docela vyčerpávající sledovat, jak se postavy řítí z jednoho problému do druhého a nemají pomalu ani čas vstřebat, co se stalo před pěti minutami... první dvě série jsou oproti třetí hrozně utahané a třetí naopak jede na plný plyn. Kdyby se to trochu vyvážilo, myslím, že by to bylo ideální. ()