Nic netušící šéfkuchař ze San Francisca se stává posledním ze starobylého rodu zabijáků, kteří jsou vyvoleni, aby tajemné síly Wu chránili před nepovolanými. (Netflix)

Recenzie používateľa BROKEN_ k tomuto seriálu (11)

Zabijáci Wu (2019)

Pitomý příběh,který je totálně mimo, je to strašně béčkový. Fantasy žánr je směšný, a to CGI je ještě horší. Ale herci celkem okej, hlavně se mi nejvíc líbili Lewis Tan, Byron Mann, Iko Uwais ( který je ale v herectví poněkud slabší, za to v akci je třída ), zbytek je v pohodě. Má oblíbená Katheryn Winnick mi přišla v tomhle seriálu velmi slabá, hlavně její akční scény byli mnohdy suché, a její herectví bylo na úrovni sedmnáctileté holčičky, která se jen přetvařuje, a snaží se hrát vážně, ale moc jí to nejde. A to mě dost mrzelo, protože Winnick mám rád ( za to může seriál Vikingové, tam je mnohonásobně lepší ). Akční stránka často pokulhávala, ale ve druhé polovině se to zlepšilo, a v 9 epizodě přišla nejlepší akční pasáž v celém seriálu. Od tohohle seriálu jsem očekával skvělou akční podívanou, kde se Iko opět předvede jako v Zátahu, ale moc se hrálo na to fantasy, což bylo to nejhorší co tvůrci udělali. Místo toho aby jeli na jistotu s tímhle obsazením a naservírovali nám dobře vypadající akci, která by byla někdy drsná, krvavá, a bez fantasy prvků, dostaneme opak. ŠKODA. Po všech stránkách průměrný seriál, která ničím neohromí, spíše může někoho dost urazit. Hlavně nepochopím, proč na tohle Uwais kývnul. No, jestli bude druhá série, nevadí mi to, časem se klidně kouknu, ale myslím, že tohle stačilo. ()

Opilý meloun (2019) (E01)

Celý děj je směšný. 1000 mnichů, wtf?! A hlavně, jak k tomu přišel hlavní hrdina, no prostě směšný. Celý díl se strašně vleče, je to nuda, ale akční stránka celkem dobrá, ale žádná pecka. Závěrečná třetina to trochu spravila, celá ta závěrečná akční scéna byla dobře sestříhaná, a taky měla dobrou hudbu. Ale ten žánr fantasy k tomu nesedí, radši bych uvítal klasický akčňák, s prvky krimi thriller, ale tohle fakt ne. No, třeba to bude lepší. Jo, a efekty, jsou špatný. :( ()

Ztracené mládí (2019) (E02)

O kousek lepší než první díl, ale je to pořád slabý. Akční scény byly lepší. Katheryn Winnick bohužel dostala špatně natočenou akční scénu, škoda. Iko Uwais nemá charisma aby nás udržel u obrazovky, a ještě k tomu v takové roli. V Zátahu je to jiný kafe. Ale akční scény mě s ním baví, jako vždy. :) ()

Kuře na grilu (2019) (E03)

V každém dílu se děje všechno strašně rychle a i tady to není výjimkou. Je to spíše konverzační díl, který rozhodně nenudí a děj se posouvá do předu. Pořad je to ale průměr. Uvidíme co v dalších dílech. :/ ()

Stočený had (2019) (E04)

Zatím nejlepší díl, ale to neznamená nic dobrého. Stále je to ten průměr, jako předchozí epizody. Úvodní akční pasáž zase potvrdila, že akci tenhle seriál moc dobře nezvládá. Spíše je to bez nějaké energie, efektu, či dobré choreografie. Kdyz už mají v hlavní roli Ika Uwaise, tak ta akce přece nějak musí vypadat. Bohužel je to meh. A už vůbec nebudu mluvit o Katheryn Winnick, která má suchou akci. Jinak ale tempo nenudí, a zápletka začíná být zajímavější. Závěrečná pasáž je celkem hodně povedená, až jsem si říkal, ty 4* bych možná mohl dát, ale seru na to, zatím to není na 4*. Nejspíš budu koukat dál, i když to není zas tak povedené, jak by se možná čekalo. ()

Codladh Sámh (2019) (E05)

Přibyla zajímavá postava, která s sebou nesla flashbackovou scénu, která na mě zrovna dobrý dojem neudělala, ale aspoň se něco dělo. Vidím, že tenhle seriál pojede ve stejném tónu. Pořad průměr. Ale co už, vždyť to není zároveň žádná katastrofa. :) ()

Vrahové Gu (2019) (E06)

Zatím nejslabší díl, celkem nuda. Tenhle seriál nemá toho moc co nabídnout. Ale přeci jen se budu koukat dál, když už mám za sebou 6 epizod. ()

Dědictví (2019) (E07)

Pro mě osobně zatím nejlepší díl. Akce v baru byla dobře natočená, a především se Iko Uwais konečně předvedl co umí, bez těch kouzel Wu nebo co to sakra je. ()

Dámská jízda (2019) (E08)

Nevěřil bych, že po těch všech dílech dám poprvé 4*. Už jsem si totiž myslel, že tenhle seriál s ničím nedokáže přijít. Ale pletl jsem se. Díl je bez Ika Uwaise, což může být přítěž, ale není, právě naopak. Líbilo se mi jak se děj prolínal časově, až se v závěru všechny cesty střetli. Závěr byl hodně povedený. Poprvé mužů říct, že se těším na další díl. Jsem zvědavý s čím přijdou tvůrci v posledních dvou epizodách. ()

Stezky: 1. část (2019) (E09)

Epizoda nám nabídla nejlepší akční pasáž, co zatím seriál vyprodukoval (ještě zbývá poslední díl, ale nemyslím si, že tuhle akci překonají ). V závěru mě seriál baví, že jsem dal poprvé 4 hvězdičky dílům hned po sobě, a to je co říct, protože dosud byl seriál průměr, v závěru je to ale lepší. Ačkoliv si myslím, že se finále nepovede, už jen proto, že to má tak špatné hodnocení, ( určitě proto, že to bude zase fantasy se slabýma CGI trikama, a že to bude strašně pitomý) i tak jsem na to zvědavý. Ale nic si od toho neslibuju. ()

Stezky: 2. část (2019) (E10)

Ano je to pitomý, ten fantasy žánr tam vůbec nesedí, ale nějak mi to nevadilo, a i poslední díl jsem si užil. Akce jako u předchozích dvou epizodách byla dobře zvládnutá, opět Iko Uwais ukázal co v něm je. Zbytek není žádná sláva. Hlavně poslední scéna byla ..... WAT?! Jako je mi úplně jedno jestli bude další série. ale rozhodně by měli ubrat nad trapným příběhem ( což podle poslední scény vypadá ještě hůř ), a přidat více soubojů tělo na tělo, kde Uwais předvede co umí.... jo a taky ty dialogy zlepšit. ()