Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

(viac)

Videá (9)

Trailer 8

Recenzie (527)

Fr 

všetky recenzie užívateľa

„JÁ JSEM CHLÁPEK. A ŽIJU V RÁJI…“ ///    Kouká se na to moc hezky. Počítačová hra jako film? Nic novýho. Film jako počítačová hra?... (kurva, teď jsem se v to ztratil…) Pro všechny, kteří maj nejradši úchylně vtipnýho Ryana Reynoldse. Prostě kravina, která je (v podstatě) jen složitej milostnej dopis.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve hře jsem vždycky „superdobrák“. 2.) Často se vyleveluju. (I před holkama.)  /// Thx za titule „Vojtěch Kostiha“.     /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  **  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

MrHlad 

všetky recenzie užívateľa

Herní charakter Ryan Reynolds získal vlastní vědomí a rozhodl se páchat dobro. A to může mít ve hře dalekosáhlé následky. Akční komedie sází na kombinaci divoké akce, lehce šíleného humoru, hromadu popkulturních odkazů, hodně trhlého hrdinu a až nečekaně pozitivní atmosféru. Hezky se na to kouká.   ()

Reklama

POMO 

všetky recenzie užívateľa

Feel good Disney crossover Truman Show a Trona s milou dávkou chytlavé romantiky a akcí v duchu Ready Player One. Příjemně obsazený, hezky pestrobarevný, s typicky líbivými klišé prvky i několika fajn nápady. Jen ta dramaturgická kostra s motivacemi postav a důvody, proč se zrovna děje co se děje, je trochu mecheche. Ale to je můj problém, že chci i po takovémto filmu, aby byl logicky vymakaný a všechno v něm dávalo smysl. ()

tron 

všetky recenzie užívateľa

„To je dobre alebo zle?“ – „Horšie to už byť nemôže.“ No, nejako extra ma to nebavilo ak vezmem do úvahy, že obvykle ma poteší každý vynaliezavý, interaktívny scenár. Toto bolo ale buď interaktívne a vynaliezavé príliš, alebo (to skôr) sa to na vynaliezavosť a interaktivitu iba hralo a v skutočnosti to kĺzalo po povrchu. Škoda, že tu nenájdeme viac takých cameí, ako je to... OK, nebudem spoilerovať, ale jedna štítová neviditeľná hviezda putuje práve zaň. A rovnako tak škoda, že sme sa nedočkali väčšieho množstva hravých nápadov typu hráčskej postavy, ktorá nie je dokončená a tak namiesto hlášky hovorí „hláška“ (!!!). Rovnaké výhrady mám i k akcii, ktorá je na prvý pohľad úžasná a megalomanská, ale tiež len na efekt a obsahuje iba minimum skutočne úctyhodných momentov, ktoré by ma ako fanúšika dobrej akcie nadchli, či nakopli. Kasting vyzerá fajn, ale pravdupovediac nikto okrem tradične nákazlivého Ryana Reynoldsa (a možno ešte Lil Rena Howeryho z Otcovstva s Kevinom Hartom ako jeho kámoša Kámoša) nezaujal (dokonca ani Taika Waititi a to zbožňujem jeho režisérske práce a svojrázny zmysel pre humor). Pár nepodstatných bodov k dobru za neomračujúce, ale uchádzajúce hlášky („Tak poslouchej, cukrouši...“). Osobne by som z celkovej priemernosti nevinil nikoho iného, než režiséra Shawna Levyho, ktorý už v minulosti viackrát zlyhal (asi netreba spomínať titulky ako Dvanásť do tucta, Ružový panter alebo Noc v múzeu). ()

T2 

všetky recenzie užívateľa

║Rozpočet $120miliónov║ Tržby USA $121,455,308 ║ Tržby Celosvetovo $331,096,766▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Prvý krát som to vydržal pozerať asi hodinu a prišlo mi to ako megavolovina ale bolo to asi aj tým že som bol aj čiastočne spoločensky unavený...  Na druhý deň som to ešte raz vyskúšal a nakoniec z toho bola dobrá virtuálna PC herná bžunda, ktorá sa môže aspoň čiastočne zaradiť k pecke ako Ready Player One. Ani som len nevedel, že tá super "hot" bojovníčka je Jodie Cormer (tá normálne valí) a Ryan Reynolds zas výnimočne v úlohe, kde jeho otravnosť nevadí a dokáže pobaviť. /70%/ ()

Galéria (31)

Zaujímavosti (31)

  • Na konferenčním stolku v bytě Millie (Jodie Comer) lze zahlédnout kostky s písmeny tvořící slovo ANORAK. Anorak je jméno postavy Jamese Hallidaye z knihy „Ready Player One: Hra začíná“, která svou tematikou odkazuje nejen na videoherní průmysl. V roce 2018 vznikl stejnojmenný celovečerní film, jehož spoluautorem je, stejně jako v tomto případě, Zak Penn. (HellFire)
  • V pokoji na nástěnce jednoho z hráčů můžeme vidět plakát z filmu Deadpool (2016), kde si Ryan Reynolds zahrál hlavní postavu. V kancelářské kuchyni si pak můžeme všimnout postavičky Deadpoola. (Kubaaa97)
  • Film obsahuje niekoľko odkazov na iné snímky. Medzi tie patrí napríklad štít Captain America či ruka Hulka z Marvel univerza, prípadne svetelný meč z filmovej série Hviezdne vojny. (BOURQUE)

Reklama

Reklama